Policie a IR diody od zadní kamery

Od: Datum: 05.02.17 11:05 odpovědí: 19 změna: 05.02.17 16:46

Dobrý den,prosím o radu ohleně Lamax C5 dual,kamera přední je v zrcátku,zadní na zadním skle,ale v noci jsou od zadní autokamery vidět přes sklo svítit obě infračervené diody.Svítí slabě,ale předce.Můžou mít k tomu připomínky dopraváci?

Zadní kameru mám nad třetím brzdovým světlem.

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 11:27

Já bych především řešil tu přední, místo předního zrcátka. Asi to určitě nemá atest, tím pádem to nemůžeš legálně vyměnit za původní zrcátko. A hlavně s tím nejezdit do Rakouska. Tam jsou kamery zakázané úplně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.17 11:31

Výměnu vnitřního zrcátka za větší určitě dopraváci řešit nebudou,výhoda je v tom,že nemusím přední kameru cpát někam na sklo,ale zajímá mně ta zadní resp. ty dvě slabé diody,které jsou v noci trolinku vidět tak ze vzdálenosti cca 2 metrů.

Datum: 05.02.17 13:39

Kamery v Rakousku jsou sice oficiálně zakázané, nicméně je to spíše z pohledu zákona na ochranu osobních údajů, kdy ta pokuta za nepovolené zařízení je až 25tis EUR (týká se to tedy všeobecně všech trvalých záznamových zařízení, spadá do toho i kamera na domu). Problém je, že to povolení na palubní kameru údajne nelze vůbec získat.

Každopádně pokud si pročtete diskuze na internetu, tak podle zkušeností lidí, kteří se v Rakousku pohybují, policie tyto kamery nějak neřeší a to ani při kontrolách. Dokonce je už pár lidí použilo při nehodě jako důkaz a rovněž bez problémů. Takže je to spíše takový teoretický zákon, který se v praxi příliš neuplatňuje a pokud vyloženě nebude člověk prudič, tak tamní policie asi ani nemá zájem to nějak řešit. Bude to dost podobné jako u nás, kdy za nenáhlašený kamerový systém s nahráváním můžete také dostat od UOOU pokutu, ale nejdříve Vás musí někdo naprášit.

Od: vernon
Datum: 05.02.17 11:28
Můžou, oslňuje to kameru kterou mají cajti na předním skle.

Datum: 05.02.17 11:33

Takže je jednoduše přelepit černou neprůsvitnou páskou.*zed*

Od: jarina
Datum: 05.02.17 12:03

a co udělá páska po zahřátí?
(záleží na výkonu)

Datum: 05.02.17 11:39

Pokud je to schválené zařízení pro tento druh vozidla a má atest, tak dle mého odhadu může tam být.

Datum: 05.02.17 11:43

Kolik autokamer má dnes atest?!Jedna ze sta?!I to možná přeháním.Pokud není vysloveně v "tvrdém" zorném poli výhledu řidiče,tak nikdy dopraváci nechtějí atest od řidiče.Ale ty dvě slabounké diody u té zadní kamery mně s...

Datum: 05.02.17 12:05

Ty slabounké diody ve skutečnosti svítí jako "ďas", jen je to v 99% tobě neviditelném spektru.

Takže když za tebou pojede policie, tak budeš pro ně zajímavej, protože budeš "svítít - oslňovat" na jejich kameře.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.17 12:54
Takže přilepit páskou.Laicky si myslim,že dioda nevydava takové teplo,aby s páskou něco udělala
Datum: 05.02.17 13:44

Ty diody sice svítí hodně, ale ta kamery, co používá policie taky nestojí pár korun a umí se s tímto protisvětlem naprosto bez problémů vypořádat, kdy jej pomocí filtru utlumí. Takže bych to vůbec neřešil. Zakázané to není a problém by nastal jen tehdy, pokud by to aktivně bránilo snímat napříklas SPZ, což se ale v tomto případě neděje.

doplněno 05.02.17 14:05:

Žáadný takový zákaz neexistuje. Zrovna zádní část auta je ještě mnohem benevolentnější, než sklo čelní.

Datum: 05.02.17 13:58
jak to tedy je s tím zákazem pouzivani autokamery v zadni části vozidla-za zadnim sklem? !
Datum: 05.02.17 14:18
Nesmite zverejnovat videa , kde je videt oblicej a SPZ.
http://auto-kamera.cz/pravni-…ouvislosti/autokamera-a-zakon

Datum: 05.02.17 14:53

Ano existuje.

Jaké osvětlení lze použít na vozidle je přesně určeno zákonem(vyhláškou). A tyto tam nejsou.

Proto ti klidně může dát pokutu za neony pod autem, modre pozičky atd...

doplněno 05.02.17 15:23:

Určitě máš v telefonu kameru. Takže se v noci podívej, jak moc to září.

Datum: 05.02.17 15:06
Tak tedy:Obě kamery jedou,jedou pouze pro moje soukromý,žádný internet a zveřejňování,dobrý-můžou běžet.Ale poraďte mi jak nebo čím zakrýt ty 2 diody abych nebyl tak "zajimavej" pro dopravaky.Jsem čistý,auto taky,ale díky dvoum dioda nemíním na sebe v noci upozorňovat.Takže zamaskovat černým lakem na nehty nebo postačí černá elektrikarska páska?

Datum: 05.02.17 15:40

Prosím Vás ty dvě ledky ale nejsou žádné osvětlení. Ve viditelném spektru IR led jen lehce žhnou a co je v IR pásmu, tak na to se skutečně tento předpis nevztahuje. Tam jde hlavně o to, že brzdová světla mají být červená, osvětlení SPZ bílá atd. Kdybyste to chtěl brát takto doslova, tak byste nemohl mít v autě ani navigaci, protože prosvituje přes zadní sklo.

Datum: 05.02.17 15:57
Vyřízeno,pro klid duše i PCR.Zakryl jsem obě diody ve tmavé garáží páskou,nemá to absolutně žádný vliv na obraz,tak jsem je zatrel černým tlakem na nehty a máme všichni pokoj.A o tom,ze mi běží i zadni kamera nikdo neví.Děkuji za cenné rady, člověk se učí celý život.
Od: slon
Datum: 05.02.17 16:10

Mám ten samý model, policajti jeli za mnou, přede mnou, vedle mě, stavěli a kontrolovali a nikdy žádný problém. Neřešil bych to. Kdyby to některému z nich vadilo, pro tento moment bych je sundal s poznámkou, aby zase nezapomněli dát do TV a tisku výzvu o pomoc, když budou někoho hledat. ;)

Datum: 05.02.17 16:46

Černý lak na nehty a *ua*.

Díky všem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.