Motor Tatra 603 z elektrocentrály

Od: Datum: 05.02.17 11:02 odpovědí: 4 změna: 06.02.17 17:28

Zajímalo by mne, zdali motor ze starých, např. vojenských elektrocentrál, který se údajně také používal do TATRY 603, lze použít do Tatry 603 nebo 805 a případně s jakými úpravami? Nebo nelze použít vůbec, nebo s náročnými úpravami?

Za odpovědi předem děkuji.

doplněno 05.02.17 12:31:

Ano, podobnost jsem viděl v motoru z elektrocentrály 15kW.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 11:10

netuším,jak to je u tatry,ale u starých vw brouků se motory tkzv. industrie do aut dávají. ty motory bývaly v centrálách,kombajnech,hasičských stříkačkách...měly natočeno málo motohodin,takže jsou dost ceněné. ty úpravy tam byly,určitě bižuterie kolem motoru,karburátor a asi i hlavy... počítám,že u tatry to bude podobné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.17 11:23

Nejsem až takovým znalcem Tatry 603, ale zato ,,kvíčalu´´ T805 jsem na vojně zažil a mám ji celkem zmáklou. Jeden známý ji má, pokud se nepletu tak právě říkal, že tam dával ten motor z centrály 15kW, jen tam dával jiný karbec. Ale je to info z druhé ruky, nicméně ty motory jsou od pohledu stejné.

http://www.bazar-stroju.cz/na…vojenska-elcentrala-15-kw.htm

http://www.automobilrevue.cz/…minky-na-prvenstvi_41768.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.17 13:40

Podle typového označení jsou tyto motory identické max lišící ce periferiemi.Např jako výstup na posilovač řízení,jiná řeminece třeba na altik,posilovač pkd měli...

doplněno 06.02.17 19:29:

Bratrh-vždyť T-805 , T603 a elektrocentrály mají stejný typ motoru,teda jen asi dva typa centrál ,nějak jsem centrály neznal ale matně tuším byly dva typy -EC15kVA a EC30kVA .mimo menší přenosné a větší na dvounápravovém podvozku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.17 17:28

Tento motor je z T 805 a do T 603 ho můžete namontovat,jen s původním karburátorem bude mít výkon cca 75 koní.Čerpám z informací mého otce,který pracoval v Tatře Jičín.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.