Názory na autobazar

Od: Datum: 03.04.17 10:33 odpovědí: 13 změna: 03.04.17 18:30

Jaký je váš názor na tento autobazar?

http://www.mlauto.cz

Máte pocit, že ty ceny aut jsou vyšší? Třeba tam mají VW Golf IV 1,9 TDI z roku 2002 za 89999,- Kč. Nepřipadá vám to jako dost vysoká cena na to, že je to 15 let staré auto? Děkuji za vaše názory na tento autobazar

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek6*
Datum: 03.04.17 10:38

pokud je v dobrém stavu proč ne? GIV a O1 1,9TDI jsou držáky..poctivý motory bez kurvítek...navíc bazar si vždycky nastřelí cca 30tis na takový auto..

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 03.04.17 10:45

Nerozumím, proč při prodeji auta nenechají uvnitř za litřík pořádně vysát a naleštit... - za ty peníze bych do toho nešel.

Originál a 100% km nějak prokážou? A k čemu to pak bude? Prokázat mají servis, co na voze byl proveden. Jinak vás čeká výměna spojky, filtrů a oleje, brzdovky, části náprav, brzdy, výfuk, ... no a pak ještě elektronika, která se pokazí během 14ti dnů.

doplněno 03.04.17 10:56:

ale dívám se, že dotaz je spíše na bazar - no když má někdo STK a bazar v jednom, k tomu nabízí čištění interiérů vozu, ale sedačky jsou špinavé, to samé dveře a další... hmmmm, asi bych tam nekoupil nic.

doplněno 03.04.17 14:09:

@aloisb - kupovat auto od soukromníka může jen člověk, co rád loterii (exekuce, kradené kousky, leasing-zástavy) - tento šálek si u bazaru můžete právně vymoct (vrácení vozu a peníze zpět), u soukromníka v občansko-právním sporu máte tak akorát náklady a smutný oči.

Ohodnoceno: 1x

Od: mp*
Datum: 03.04.17 15:00

Tak nákup auta od soukromníka bych tak úplně nezatracoval. Ale chce to hodně, hodně času (někdo ho třeba má, já ne). A hlavně dobrý instinkt a odhad. To každý taky nemá. Sám bych auto soukromníkovi nikdy neprodal, protože nemám zapotřebí, aby mě pak někdo otravoval, a auto je stejně nevyzpytatelné. Raději se podělím s bazarem (solidním).

Od: jmlc®
Datum: 03.04.17 15:33

jasné - soukromník... ale to bych kupoval jedině po doporučení servisáka, u kterého tento soukromník provádí servis. Nebo z rodiny od někoho, kdo prostě o vůz pečoval...

Dneska totiž hodně lidí prodává tzv. z domu - tj. fotku auta před domkem, ale nakonec zjistíte, že to vlastně nakupuje v DE-IT ... a přepíše na sebe (manželku) a prodává "z domu". Takový přivýdělek k běžné činnosti.

Když někdo hledí na fotku před domem a vidí "po manželce, málo jeté" - neví, jestli manželka opravdu je nebo není málo jetá... a do TP se nedívá, že to vlastně na manželku bylo napsáno před týdnem a borec takto dováží 10 aut měsíčně..., tzv. bazar bez prodejní plochy. A bez záruk.

Datum: 03.04.17 15:47

Ale to máte pravdu, o tom píšu. Co je na internetu je prakticky pro chytrého člověka nezajímavé - tam si každý může nablít lecos. Tomu věří jen IQ Tykve. To se musí fyzicky vidět. A samozřejmě po prvním majiteli. To auto není nesmrtelné a stejně víc jak dva majitele nestihne.

Datum: 03.04.17 11:41
Ja bych to treba nebral. Ano tyto 1,9tdi rotacky jsou proste drzaky a banda to bere. Ktomu giga mafiozzo golf 4. To mladi synci berou.
Ale je to stara olitana plecka , buhvi kolik ma najeto , buhvi kolik dopravnich nehod zazila , stridani tepla a zimy , vlhka dela na elektroniku , kastly atd...
Ano pro me to je predrazene. Vice nez 50tisic bych za to nedal.

Datum: 03.04.17 13:10

Kupovat auto v bazaru může jen zoufalý automobilový laik :o))

Datum: 03.04.17 14:43

To může napsat jen úplný blbec, nebo troll. Tak osobně jsem všechna svá auta kupoval jako nová (Oltcitem počínaje - tím elegantním výrobkem Rumunských pracujících - vzpomínáte?). Ale když jsem je pak prodával, vždy jsem záviděl budoucímu majiteli, jak dobré auto za směšnou cenu vlastně získal. Kdo nemá velký voči a má nějakou představu, tak v bazaru nakoupí velice výhodně. Auto totiž ztrácí hrozně cenu (jen pojistka zůstává stejná).

Od: asd1
Datum: 03.04.17 16:02

Jo tak ty jsi ten důchodce který se o auto vzorně stará, jezdí jednou týdně na návštěvu vnoučat, každý tři roky si kupuje nový auto a to starý chce co nejdřív pryč, je pro něj bezcenný tak ho nechává skoro zadarmo. A aby ho nikdo nemohl pomluvit tak před prodejem udělá velký servis :D

Mmch. 90 kolíků za starou ojetou pikslu mi připadne celkem dost, ale asi je tu pořád dost hejlů co vidí Golf IV f TDÍčku a nadšeně kupujou.

K bazaru - neumí ani fotit, auto ani nevyčistí, jen projedou myčkou. Zisk bez práce = na...t.

Datum: 03.04.17 15:50
Na autobazar mám názor stejný jako ba všechny jiné autobazary, takže ne moc dobrý. Lze si z D dovézt v lepším stavu bez přirážky min.30k.

Datum: 03.04.17 16:00

To je Danysi jasné, ale každý nemá takové schopnosti, nehledě na to, že dneska i v Německu dost autobazarů ovládají Turci. A to jsou sakra dobří obchodníci.

doplněno 03.04.17 16:06:

Pro neznalé jen doplním co znamená dobrý obchodník: levně nakoupit, draze prodat. To se nikdy nezmění. Jako zákazník zase chci nakoupit rozumně a zachovat poměr ceny a kvality. To je vlastně to tržní hospodářství. Jenže to předpokládá informované a vzdělané lidi. To stát stejně nikdy nemůže zastoupit.

Od: xenofob
Datum: 03.04.17 18:20

neustále řešíte cenu, já se ptám:

Má tento bazar k autu původní doklad o nabytí?

Má te tento překupník k autu všechny protokoly z STK?

Má tento překupník k autu všechny doklady o provedených servisních úkonech?

Je k autu další sada kol?

Je k tomuto auto řádně vedena servisní knížka? Nemyslím tím padělanou, vyplněnou nesmysls stejným písmem atd...

Je auto v dobrém technickém stavu? Nemyslím tím tvrzení překupníka ale skutečný stav...

Proč všichni pořád řešíte jen tu cenu ale podstata toho co máte požadovat vám vám uniká?

Pokud alespoň na 1 otázku odpovíte NE, tak já říkám NE, toto auto nekupujte...

Datum: 03.04.17 18:30

To je rozumné, v zásadě každé dobře vedené auto má vlastně dvě sady gum (taková samozřejmost mě ani nanapadla). Sám si schovávám doklady o všech prohlídkách a když jsem trochu boural (teda spíše někdo do mě) tak jsem si to nafotil.. Jenže při nákupu auta se Vám honí v hlavě emoce - mám si koupit to, na co mám, nebo mám jít o třídu výše, a hrát si na to, na co nemám. To si musíte odpovědět každý sám!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.