Ošetření fabie koroze

Od: Datum: 01.02.17 18:10 odpovědí: 11 změna: 02.02.17 13:32

Poradí mi někdo konkrétní přípravek a postup jak ošetřit fabii proti korozi? Jako důkaz, že opravdu reznou přikládám foto ale naštěstí se nejedná o moje auto.

Ps. podběhy čistímSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 01.02.17 18:21

Můžete použít jakýkoli přípravek, koroze značky a typy aut nerozeznává. Tipuji, že auto na fotografiích je po nepříliš zdařilé rozsáhlejší opravě karoserie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fabie
Datum: 01.02.17 18:25

Já vim, korozi je jedno do čeho se pustí. Chtěl jsem se vyhnout radám ohledně dobře ošetřené kastle z výroby.

Auto na fotkách je na vrakovišti a nic o něm nevím.

Od: fik
Datum: 01.02.17 18:24

Na tohle už ti žádný přípravek nepomůže. Na to pomůže už jen bruska,COčko,tmel a lak,záleží jak je prohnilý blatník ale pravděpodobně i on. Jestli by šel zachránit práh těžko říct,musel by si s tím někdo hodně pohrát.

Ty pátý vrata možná taky nový,nebo vypreparovat ty rezavý části,navařit nový kousky,překytovat,přelakovat,ze spodu důkladně ošetřit.

Jak ošetřit proti korozi? jako každý auto,kromě toho čištění podběhů bych to tam ještě důkladně vytřel nějakou bodynou nebo tlumexem. Celý podvozek a nápravy do gumoasfaltu,dutiny oštřit voskem,rezistinem,rust-stopem nebo aspoň vyjetým olejem. Aspoň co dva roky impregnaci dutin obnovit a znovu ušetřit místa na nápravách a podvozku kde to kameny otlučou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fabie
Datum: 01.02.17 18:27

Jak jsem psal, auto není moje a nechci aby takto dopadlo proto se ptám. na jaře to něčím napatlám a aspon vidím podle fotky na co se zaměřit.

Od: fik
Datum: 01.02.17 18:36

To máš holt daň za solení. Nechceš jezdit na sněhu,tak budeš opravovat korozi. Bez solení by každá karoserie vydržela klidně 30 let

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.17 21:47
avatar
U F1 pred faceliftem je to casto. Prave kvuli zachytavani bordelu mezi blatnikem a prahem. Nejlepe to cistit , shodit blatnik , vycistit, prostrikat gumoasfaltem ci cokoliv treba na podvozky. Pote klidne vyjety olej nebo vazelina a pak to projet po prasne ceste. Jakmile se ten zachyceny bordel se soli nedostava do styku s prahem tak je to v pohode.
F1 po FL tam uz je to vychytane.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.17 23:35
avatar

Jak už tady bylo napsáno. Nejdřív vymontovat plastový podběh a vyčistit ten bordel co tam bývá. Pak shodit blatník a podívat se, jestli má smysl něco s ním dělat. Práh a všechno retavé dokonale očistit od zri dráťákem i smitkovým papírem. Odmašťovačem umýt. Mně se i na Feldě osvědčil nátěr Blokátorem rzi HOSTAGRUND. Pak nátěr suříkovou barvou např. SPS Suříková základová barva 0,75l. Ostatní už je standardní postup. Blokátor rzi má tu výhodu, že je vytvrzován vzdušnou vlhkostí, takže je s ním možno pracovat i ve vlhku a je odolný i proti mořské soli a tak se používá i při ošetřování částí lodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fabie
Datum: 02.02.17 09:34

A chápu dobře, že jsou tyto přípravky možné použít čistě jako prevence? ;)

Od: asd1
Datum: 02.02.17 12:39

Spíš hlavně jako prevence - jak to začne reznout, tak se to zastaví hoooodně těžko.

To na fotce - byla bouraná. Ohledně koroze to je na nové prahy, to za předníma kolama je totálně vyhnilé, při bouračce se zbortí podlaha a máš motor na sedačkách...

Za podběhama je u F1 slabé místo a rezne to tam často. Kdo to nechá osudu tak za 10 let mění prahy, kdo čistí, stříká dutiny a udržuje ochranu zvenku tak to oddálí tak o 5-10 let..

Dobrá barva je Alkyton.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 13:32

Hostagrund podle označení barev a laků je v podstatě jednokomponentí polyuretanový lak, který, ale chemicky nedokáže přeměnit korozi jen vytvoří bariéru, nedej pak bože, kdyby se nějak narušila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 13:28

Zdravím,

na tento typ je nejlepší přípravek, který se jmenuje Stabilizátor koroze, hodně ho používají lidé co repasují autoveterány i já mám s ním výborné zkušenosti. je zajimavé,že tento výrobek právě potřebuje rez a nesmí se mechanicky čistit.

Technický list

ALCOR stabilizátor koroze Hobby patří do skupiny vodou ředitelných konvertorů koroze. Používá se na korozi železa a na zastavení zjevných korozních reakcí u tenčích vrstev rzi. Nátěr se rzí reaguje na neorganickou sloučeninu a zastaví pokračování korozních reakcí. Současně slouží jako základový nátěr. Tam, kde povrch není zkorodován po celé své ploše, která vykazuje místa nenapadena rzí, pak u těchto míst nelze očekávat zdárný průběh chemické reakce,místa bez napadení koroze je nutné ochránit běžnými technologickými postupy.

Tento výrobek, není určen na úpravu ploch opatřených povlaky ze Zn, materiály na bázi Al,CU a nerezavějící oceli. Nízkolegovanou ocel Atmofix, Corten lze ošetřit po předběžné konzultaci.

Použití:

Ochrana zkorodovaných železných plechových krytin, opláštění, plotů, karosérií automobilů tenkou vrstvou, počínající koroze na ocelových konstrukcích. Jako estetická patina na železné kovy. Při náhodném natření nezrezivělých částí k reakci nedojde – po zaschnutí se stane čirým, tudíž se nemusí z těchto částí odstranit Při správné aplikaci nátěr korozi stabilizuje po dobu 2 let, při zastřešení až po dobu 4 let.

Výhody:

Snadná aplikace

vysoká stabilizační účinnost

odstranění fyzicky i ekonomicky náročného odrezování

zlepšení hygienických podmínek (odstraňuje se prašnost vlivem rzi a použitých brusiv)

možnost dekorativního využití.

Neobsahuje těžké kovy, chromany, kyselinu fosforečnou a ani organická rozpouštědla.

plní funkci základové barvy, pokud nebude předmět vystaven uv záření, pak lze použít i jako vrchní barvu

Vlastnosti:

Vzhled: mléčná viskózní kapalina

Zápach: bez agresivního zápachu

Aplikace: štětcem, válečkem nebo stříkáním

Ředění: max. 1:1 vodou

Příprava podkladu a zpracování:

Zkorodovaný povrch železa je nutné dobře odmastit. Pokud je povrch vykazuje známky mastnoty. Je nutné provést odmaštění umytím nejlépe mýdlovou vodou a opláchnutím.

ALCOR stabilizátor koroze Hobby je nutné před použitím dobře rozmíchat. Při delším skladování se tvoří na dně gelovitá usazenina, která dodává prostředku požadované reologické vlastnosti. Pokud by nebyla rozmíchaná v celém objemu, prostředek by ve zvýšené míře stékal.

Stabilizátor koroze je možné nanášet štětcem, válečkem, případně vhodnou stříkací technologií. Pokud je povrch od předchozího odmaštění ještě stále vlhký, není to na závadu nanášení prostředku. Prostředek se nanáší v takové vrstvě, aby nestékal. Pokud něco steče, je nutné takové místo rozetřít.

V případě, že je prostředek nanášen za vyšších teplot, může dojít k jeho rychlému zaschnutí a k nedostatečné reakci. Správná reakce se projeví zčernáním povrchu železa, nebo koroze. Tato reakce se projevuje až po několika minutách až desítkách minut. Pokud je v ovzduší vysoký obsah vlhkosti, probíhá reakce nejlépe. Toho lze využít k doreagování, pokud prostředek příliš rychle zaschl. (Například když je přes den ošetřený povrch na sluníčku, ale v noci na něm zkondenzuje vlhkost.) Další možností prodloužení reakčního času je naředění prostředku vodou v maximálním poměru 1:1 (nutno mít na zřeteli, že naředěním se sníží viskozita).

Antikorozní nátěr je zcela vytvrzený po 24 hodinách. Řadu barev (zejména vodou ředitelné) je však možné nanášet na tento nátěr jakmile přestane být povrch lepivý a má správnou reakci. (Avšak tento postup doporučujeme předem ověřit, jestli svrchní barva nebude mít díky zbytkové vlhkosti v základním nátěru sníženou adhezi.) Běžnější postup je ponechat zreagovaný prostředek několik týdnů na povětrnosti, kdy vlivem vzdušné vlhkosti dobíhají chemické reakce. Avšak dokud není antikorozní prostředek zaschlý (povrch je nelepivý), může dojít účinkem deště k jeho rozpuštění.

Antikorozní základový nátěr je vhodné po čase chránit svrchním nátěrem, zejména pokud je ošetřený povrch vystaven působení tekoucí nebo stékající vody, včetně deště nebo UV záření. Pokud je ošetřený povrch nechráněn, je nutné po roce až dvou provést přetření.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.