Pokuta za parkování na soukromém pozemku

Od: Datum: 30.01.17 11:14 odpovědí: 10 změna: 02.02.17 14:56

Dostal jsem pokutu od Městské policie za stání mimo parkoviště v obytné zóně. Tato zóna se nachází na soukromém pozemku developera nemovitosti, od něhož jsem zakoupil jinou nemovitost a mám zde trvalé bydliště. Díky tomuto soukromému vlastnictví sem městká část Prahy 8 nevyznačila rezidentní zónu a proto všechna ostatní auta, která dojíždí do Prahy raději parkují v této nevyznačené zóně a rezidenti tak nemohou dost často najít volné místo. Pravděpodobně asi z tohoto důvodu ani městská část zde nezajišťuje úklid vozovky. Je tedy zajímavé, že přesto, že se o pozemek nestará ani městská část a ani vlastník pozemku, Městská policie sem jezdí rozdávat pokuty. Je to v pořádku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 11:31

Neviem ako je to v Čechách,ale na Slovensku sa mi stal jeden taký prípad,kde došlo na príjazdovej ceste ku konfliktu a po privolaní polície táto konštatovala,že je to súkromný pozemok tak ona to nierieši,jedine, ak by dal podnet majiteľ alebo správca tej cesty.

Ohodnoceno: 0x

Od: krtek6*
Datum: 30.01.17 11:32

já už se dneska nedivím ničemu...já zas dostal v pátek pokutu za "nedodržení průjezdého profilu" v místě obousměrky..za celou dobu mého života v tom místě vždy parkovaly auta a nikdo to neřešil..a teď z ničeho nic jsou cajti aktivní ohánějí se tu paragrafama...nějaký průjezdný profil šířky 6m jsem slyšel vpátek po 1...hlavně, že o ulici vedle kde začínají RD a je cesta uplně totožná jsou v obou směrech poskládaný auta od majitelů domů...to nikdo ne**re :))

Od: asd1
Datum: 30.01.17 11:49

Pokud nevíš, že při stání musí zůstat 3m místa pro každý směr jízdy, tak je otázka jestli bys neměl vrátit řidičák ;)

Tlačte na zastupitelstvo, aby policajti řešili důležité věci a neprudili u baráků - stačí když v pohodě projedou hasiči a sanitka, víc už je zbytečné.

Často to je na udání a pak musí řešit = nejspíš někomu šlápli na kuří oko tak tam posílá policajty. Prokazatelně oznam tu vedlejší ulici a uvidíš že tam naběhnou taky ;) Nebo potřebujou splnit plán pokut tak tam zašli pro snadnou kořist...

Ohodnoceno: 2x

Od: krtek6*
Datum: 30.01.17 13:42

asd1: no řidičák vracet nehodlám...respektuju svislé a vodorovné značení, což tam ani jedno není...sanitka a hasiči tam projedou...cajti tam projíždí min 2x denně a nekontrolují to...to byl taky jeden z mých argumentů, kterýma jsem se oháněl zas já..když si stoupnu jednou stranou kol na trávu tak zas dostanu pokutu, že stojím mimo..ano a říkal mi, že je to na udání..

Datum: 30.01.17 14:01

3m každý směr je ze zákona, extra svislé/ vodorovné značení není potřeba. Respektovat jen značky a silniční zákon vynechat je dost málo ;) Že se to běžně toleruje neznamená, že to není přestupek...

Stání na trávě (nebo hlíně) = veřejná zeleň, to taky nesmíš.

Ano udání, ale policajt po tom hned skočil - mohl to vyřešit domluvou, ale když už tak proč nekasírovat ;) Taky to může být výmluva/ omluva - trochu se stydí ale potřebuje čárku, tak to radši omluvně vysvětlí jakože musí řešit udání.. Argument "oni taky" neobstojí, teď řeší tebe. Pokud mu ale řekneš "támhle taky vidim přestupek" tam musí jít i tam ;)

Osobně bych uličky u baráků nechal na místních. Předpis na místo pro projetí hasičů/ sanity a víc bych neprudil. Ovšem pokud hasiči neprojedou tak hned bez milosti odtahovat (odtahovka státní/ policejní a cena za odtah za náklady tj. bez zisku...)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.02.17 14:14

Vážený pane, nešlo o 3m, jak píšete, nebylo bráněno nikomu a ničemu, natož sanitce či hasičům, jde o jiný problém. Řidičák vracet nebudu, neb by muselo hodně lidí pak vrátit i občanku. A ano, při placení pokuty jsem se dozvěděl, že to bylo na udání, to jsme my češi a dost pravděpodobně to udání ani nebylo kvůli mě a vyjeli k jinému vozidlu, které už opravdu vadilo, ale když už tam jednou jsou ...

Datum: 02.02.17 14:56

Datum: 30.01.17 13:30
Poděkujte sousedům, policie to musí řešit jakmile si někdo začne stěžovat, do té doby to přehlíží protože chápe, že ta situace je špatná. U nás to bylo stejné. Zpět k dotazu, pokud je to zkolaudované jako pozemní komunikace a je veřejně přístupná, tak je úplně jedno, že je to soukromý pozemek a vztahují se tam pravidla silničního provozu stejně jako jinde.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.01.17 11:41

Soukromé nebo stání nerozhoduje. Je to veřejně přístupná komunikace, policie může lovit. Dejte si tam ceduli soukromý pozemek vjezd pouze na povolení.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 30.01.17 17:44

Arkonisi,

vůbec nerozhoduje, zdali je to soukromý pozemek. Po mém soukromém pozemku normálně jezdí auta záchranky, hasiči, normální provoz.

Takže je to v pořádku, i když se Vám to nelíbí.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.