Prodej auta na n.d. s papíry v depozitu

Od: Datum: 30.01.17 10:01 odpovědí: 6 změna: 30.01.17 18:07

co ptrebuji k pradani auta na nd s papiry v deozitu, musim je vyzvednout dekuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 30.01.17 16:38

Je-li auto registrováno v ČR, tak to legislativně prodávat na ND, tak jak uvádíte, nelze. Na dosloužilé auto je pohlíženo jako na nebezpečný odpad a proto musí být zlikvidováno ekologicky. Toto provede certifikovaná firma, která o tom vystaví protokol. Na základě tohoto protokolu může být auto vyřazeno z registru vozidel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 17:10

... máte pravdu, ale ten systém je úžasný. Certifikovaná firma často posadí auto na vrakoviště a náhradní díl zájemci bez problému prodá. Když to nejde povolit, tak se to urazí nebo uřízne a zbytek dál čeká na zájemce. Na pozemek v mezičase vytékají všemožné provozní kapaliny a když už je toho moc, tak se firma i pozemkem položí a založí se nová ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.17 17:13
avatar

tondac, připustíte, že jsou i firmy, které jsou často kontrolovány živnostákem i hygienou? Ne všechny firmy jsou podvodné. Vše je v lidech.


doplněno 30.01.17 18:37:

Ok

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 18:07

... Milane, taky píšu často a ne vždycky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 17:17
avatar

Laci, nejde podmiňovat prodej tím že vozidlo je na ND.

Vy normálně vozidlo prodáte kupci, ten musí na evidenčku, a přepsat na kupce. Pokud je vozidlo vyřazeno (depozit) nesmí se:

(3) Vlastník silničního vozidla vyřazeného z provozu je povinen

b) neodstraňovat podstatné části vyřazeného silničního vozidla, zejména karoserii s vyznačeným identifikačním číslem silničního vozidla a motor.

Takže vozidlo jedině na ekologickou likvidaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 17:37
avatar

Laci do KS můžete klidně napsat že je auto na ND,ona KS nakrásně ani vůbec být nemusí-stačí ústní ale.Ale co musíte nebo spíše měl byste - docílit toho ,že na příslušném úřadu s kupující zapíšete změnu (převod) na kupujícího! Pokud toto neuděláte,auto prodáte na ND-ale stále budete figurovat v registru jako vlastník a bez ekoprotokolu jej nevyřadíte!

Takže doporučuji tento postup- na podvalu dotáhnete na STK udělat evidenční.pak se dostavíte s kupcen na registr,kde zapíšete změnu a kupec ať si poté s autem-vrakem dělá co chce,bude jeho !

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.