Kdo předává technický průkaz?

Od: Datum: 26.01.17 19:20 odpovědí: 9 změna: 26.01.17 21:48

Zdravím,

mám dotaz, pokud jsem dal prodejci plnou moc k převodu zakoupeného automobilu do mého vlastnictví, tak kdo mi předá nový malý a velký TP? Pošlou to tomu prodejci a já si ho tam vyzvedávám nebo musím na magistát?

Díky za odpověď! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 26.01.17 19:34

Nejspíš ten, komu jste dal "plnou moc"!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 26.01.17 19:45

Pokud si změnu zajištuje prodejce sám , pak on dostane na příslušném úřadě nové ORV + k tomu TP s Vašími daty a to Vám pak musí zaslat nebo se na Vás vyserýnkuje a máte sice auto ale nesmíte jezdit

doplněno 26.01.17 19:58:

Tp auta-proto jsem ten dovětek dal.

Tazatel doporučuji si to oběhat společně s prodejcem -to je nejlepší varianta,byť za cenu určité ztráty!

Ohodnoceno: 2x

Od: tpauta
Datum: 26.01.17 19:49

diesel: tak nějak v dnešní době ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.17 19:52

Toníku, prodejce Vám vše předá, pak teprve můžete jezdit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.01.17 20:01

Tak jo, děkuji :)

Datum: 26.01.17 20:29

Proč by nemohl jezdit? To mu nikdo nezakáže.Jen při případné kontrole zaplatí pokutu nebo mu zakážou další jízdu a nechá auto odtáhnout.Ale jezdit může.Už týden jezdím jen na kupní smlouvu + ofocená kopie jak velkého tak malého TP a jen jedna kontrola ( dálnice parkoviště Jihlava směr Brno ) a prošel jsem bez důsledků - přepsat jdu v pondělí.Ani pokuta ani zákaz pokračovat.Hloupej policajt nebo mezera v zákoně? Samo,že DZ,PR,PV,světla apod. vše v pořádku.

Datum: 26.01.17 20:38

Hloupý policista to určitě nebyl, páč má školy. Byl na Vás hodný a tolerantní. K ježdění potřebujete doklady k vozidlu. Určitě to není kupní smlouva či ofocený techničák.

První dvě věty nekomentuji, je to na každém řidiči, zdali (ne)vědomě porušuje předpisy.

Datum: 26.01.17 21:48

To,že (ne)vědomě porušuji předpisy rozebírat nebudem.Ale jde to.Byl hodný a tolerantní,ale to,že má školy a tudíž hloupý nebyl neberu.Byl hloupější jak moje dementní žena( to není urážka mé ženy - opravdu je dementní ve třetím stupni ).Ale nesmím dávat návod co komu kde a jak říct abych tady neporušil ,,Z..,tak dobrý - beru to.

PS: ale stejně s autem jezdit může.

Od: klus
Datum: 26.01.17 20:26

kdo mi předá nový malý a velký TP?

Třeba nikdo a pak se budete divit, že máte autoo, ale jezdit nemůžete. Bude následovat dotaz - co mám dělat, když jsem věřil prodejci a byl jsem líný si doklady oběhat společně s prodejcem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.