Jak nabíjet bateri u auta?

Od: Datum: 25.01.17 14:14 odpovědí: 6 změna: 26.01.17 10:24

Na mé baterii není uvedeno o jaký jde typ. Na nabíječce je potřeba zvolit Regular, nebo Deep Cycle nebo Agm / Gel.

Tušil by někdo jak poznám co zvolit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: antonym
Datum: 25.01.17 14:15

Přikládám fotku návodu nabíječky

Datum: 25.01.17 14:23

Podle mě je vhodné použít mód Regular. Deep cycle je pro trakční baterky a Gel je pro gelovky. Takže z toho logicky vychází ten Regular, přičemž by bylo dobré nabíjet proudem okolo 6A - pokud nabíječka umožňuje regulaci proudu

Ohodnoceno: 1x

Od: lll*
Datum: 25.01.17 14:25

Na obrázku je klasická olověná baterie v bezúdržbovém provedení, tedy na nabíječce nastavit "regular" - běžná.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.17 15:34

prosim a jak poznat ze to tak opravdu je? regulaci proudu nabijecka neumi. taky mi prijde nejlepsi regular.

poslal jsem to do auto enge autorizovaneho servisu kde mi ted napsali ze mam volit amg / gel tak uz fakt nevim

Datum: 25.01.17 15:42

Auto Enge:

Dobrý den,
jedná se o bezúdržbovou baterii AGM.
S pozdravem

Od: marekmm
Datum: 26.01.17 10:24

Dobrý den,

Podle integrovaného hustoměru se NEJEDNÁ o baterii AGM (absorbed glass mat) ale o běžnou bezúdržbovou olověnou baterii. Použijte nabíjecí mód Regular. V případě pochybností můžete u jakékoliv baterie (VRLA,AGM,GEL) použít i nabíjecí cyklus AGM/GEL-nic tím nezkazíte, nejvýše baterie nebude nabita na 100 procent ale na 80. Mnoho zdaru Marek

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.