Jakou baterku do Peugeot 206

Od: Datum: 23.01.17 14:48 odpovědí: 20 změna: 26.01.17 19:28

Potřeboval bych poradit jakou novou baterku koupit do Peugeotu 206, diesel, objem válců 1398, výkon 50kW. Baterku mám už asi 7 - 8 let starou a už 4 roky mi vždy v zimě dělala problémy se startováním. Před každou jízdou jsem ji musel zapnut na nabíječku a nechat tak 20 - 30 minut trochu dobít a až pak šlo bez problému nastartovat a jezdit. V létě bylo vše bez problémů. S autem jezdím málo a někdy mi stoji v nevytápěné garáži i 1 - 3 týdny bez jízdy. Dnes dopoledne jsem potřeboval vyjet a bohužel nešlo nastartovat ani po hodinovém nabíjení batérie. Je asi téměř jisté, že tato batérie už asi definitivně dosloužila a bude třeba vyměnit za novou. V bateriích a celkově v autě se příliš nevyznám a proto bych potřeboval poradit jakou baterií a kde koupit tak aby pro moje auto byla vhodná a šlo ji použít. Nemusí to být nějaká drahá super baterka, spíše něco levnějšího, ale ne až tak, že bych s ní pak mohl mít problémy nebo po 2 - 3 létech musel ji měnit za novou. Chtěl bych nějakou takovou která nevyžaduje žádnou nebo jen minimální údržbu. Snad mi něco dokážete poradit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.01.17 14:53

Mkněte se do manuálu, jaký má být akumulátor. Nebo na baterku a hledejte počet Ah - pak si najdete danou kategorii - rozměry bývají shodné. Hledejte gelovou - bezúdržbovou. Lépe zachovává proud při delších mezerách užívání... A kupte tu s větším startovacím výkonem /pokud tedy v nabídce bude rozdíl...

doplněno 24.01.17 13:28:

lepší než blue je označení silver, ale ano - můžu doporučit právě ten vámi vybraný kousek !

doplněno 24.01.17 13:57:

kontakty jsou standardizované - krytky jsou jen pro lepší ochranu před vnějším vlivem... Pouze si dávejte pozor na tu "levá-pravá" - nic jiného není třeba řešit.

Ohodnoceno: 0x

Od: bate
Datum: 24.01.17 16:49

A ty krytky jsou úplně sundatelné nebo jako bevná součást baterie? Měly by tam být nasazené i po namontování a zapojení baterky do auta a nebo je tam dávat není třeba, pokud vůbec je tam dát jde po připojení kabelů? Co máš na mysli pod tím pojmem standardizované kontakty? Já potřebuji aby byly takové jako např. kus kulatiny, průměr jsem neměřil. Jinak já potřebují baterku pravou, ale to by ta Varta nebo i ta Starline měly snad být. Podle toho co nyní se o ty autobaterky zajímám je asi většina pravých.

Od: cetrojak
Datum: 23.01.17 18:15

Mám ten samý motor, ale v jiném vozidle a loni jsem kupoval na radu odborníka tuhle: Autobaterie GS Silver 60Ah, 12V, 550A - Levá EU - Topbattery.cz , pravda je trošku dražší ale v těchto mrazech bez problému. Také mnoho nenajezdím.

doplněno 23.01.17 18:24:

Ještě doplním že na přiložených stránkách jsou k mání i levnější značky akub. 60ah/12v a jdou objednat přímo ze stránek.

doplněno 23.01.17 18:27:

Objednejte pravou na obrázku je levá.

Datum: 23.01.17 19:50

cetrojak: Děkují za tip. Ještě by mne zajímalo jaký je rozdíl mezi pravou a levou baterkou nebo jak se to pozná.

Od: isteron
Datum: 23.01.17 19:58

Záleží na tom, na ktorej strane má vývody + a -, aby vám káble na vývody dočiahli. Pozrite sa na starú baterku, kde má vývody + a -.. A potom rozmery , aby sa vám zmestila do držiaka. Myslím, že 60 Ah by bola vhodná, ak máte dízel.

doplněno 23.01.17 20:02:

Vek 7 - 8 rokov je už na hrane životnosti. Najmä ak máte dlhé prestávky v jazdách a nezvyknete dobíjať aspoň pred zimou na nabíjačke.

Datum: 23.01.17 23:23

A jak se to podle těch vývodů + a - pozná? Ono stačí otočít tu baterku o 180° a ty vývody + a - budou opačně. Záleží ze které strany se na tu baterku dívá.

Těch 7 - 8 roků je na autobaterií asi opravdu dost. Chtěl jsem ji využít na 100% pokud to šlo a to třeba i s problémami. Nyní to vypadá, že mi dosloužila už úplně. Bohužel asi nic není navěky.

Byl jsem se na tu baterií podívat, vytáhnul jsem ji a zjistil, že je to tato Starline 12V 60Ah 540A. Jaký máte kdo názor na tuto baterií? Myslíte, že bych mohl koupit zase tuto stejnou?

Datum: 23.01.17 23:26

Když se díváte na baterku zepředu, tedy na stranu, kde je nápis (značka baterky) a k té straně jsou blíže kontakty, tak levá značí to, že PLUS je na levé straně a naopak. Častěji se setkávám s verzí PRAVOU ;)

Koupit ji můžete, jestliže jste s ní byl spokojen a vydržela 8 let, není to špatné ;) já osobně bych volil například Vartu nebo Exide ;)

Datum: 24.01.17 13:04

Zvažují také baterií Varta Blue Dynamic 12V 60Ah 540A. Myslíte, že by možná mohla být lepší než ta Starline? Na to, že je to Varta je myslím za dobrou cenu i když něco k tomu bude ještě za dopravu.

doplněno 24.01.17 13:54:

Ještě by mne zajímalo jaké má tato baterie kontakty na připojení. Z obrázku to není poznat. Předpokládám, že jsou asi schované někde pod těmi šedými asi plasty na pravé a levé straně baterky. Je to nějaký sundávací kryt kontaktů a musí nebo měl by tam být i po zapojení baterky? Takto je to vidět i na mnoha jiných baterkách i jiných značek.

Datum: 24.01.17 17:17

Osobně bych rozhodně upřednostil Vartu před Starline. Starline, pokud vím, ani není výrobce, ale prodejce. Takže jen na "něco" nalepí svoji nálepku (a ve většině případů se opravdu nejedná o moc kvalitní zboží), nasadí cenu a prodá.

Jinak jsou to jen krytky, aby třeba nemohlo dojít ke zkratu při přepravě, jinak se před zapojením baterky sundají a jsou tam klasické připojovací kontakty, jaké znáte z každé autobaterie ;)

Datum: 24.01.17 17:53

mikihans: Děkují za upřesnění ohledně těch krytek a kontaktů. Myslel jsem si, že to takto nějak bude, ale nebyl jsem si tím jistý.

Datum: 25.01.17 12:39

Tak včera jsem zaslal e-mail třem prodejcům autobaterií ohledně te baterky Varta. Chtěl jsem zjistit cenu dopravy a jestli baterku zasílají nabitou a připravenou k provozu, ale doposud se nikdo z ních neobtěžoval mi na to něco odepsat. Asi jim až tolik nezáleží na každém případném zákazníkovi který si u nich něco koupi.

Nyní jsem ještě našel baterku Pema Power 12V 64Ah 540A. Navedla mne na ní jiná diskuze zde na poradně. Oproti te Vartě je levnější a má o 4 Ah více což asi není až tak značný rozdíl. Ta PEMA power je privátní značkou Autodíly PEMA a je vyráběna v Česku ve stejném závodě, který vyrábí autobaterie Varta. Neměla by to být žádná čínská výroba skrývající se za privátní značkou nějakého prodejce v Česku. Jaký máte kdo názor na tuto baterku?

Datum: 25.01.17 19:39

Těžko radit ono je to totiž kus od kusu, některá vydrží sotva záruku a někomu ta samá třeba 10 let. Já měl předchozí baterii Vartu a vydržela 4 roky... Asi tak...

Datum: 25.01.17 20:24

Ano asi záleží na jaký kus se natrefí a možná take i na tom jak hodně kdo s autem jezdi. Ta moje Starline která mi nyní dosloužila sice není považována za nějakou příliš kvalitní, ale mne vydržela 8 let i když už 4 roky jsem měl s ní vždy v zímě problémy.

Já se v těch baterkách příliš nevyznám, ale ta Pema Power mi nepřipadá být špatná. Chystám se ji asi ještě dnes objednat. Je oprotí např. Vartě o něco levnější a obchod kde ji chci objednat nabízí dopravu za 49 Kč což je v případě autobaterie docela dobrá cena.

Datum: 25.01.17 21:26

Každá baterie při delším stání trpí v zimě samovybíjením(Váš případ), proto se doporučuje ji připojit k nějakému zdroji který zajistí plnou mobilitu baterie i po delší době stání.Mít tak garáž - dávno jsem si již něco podobného pořídil. Úplně by postačilo třeba toto: http://www.autokoberce-levne.…92/fotos/_vyr_920507143_1.jpg Možná by stálo za to ve Vašem případě o něčem podobném pouvažovat.

Datum: 25.01.17 22:09

To, že každá baterka trpí hlavně v zimě při delším stání bez jizdy vím. Každá balerka se ale asi stejně rychle nevybíjí. Jinak co to konkrétně je na tom obrázku a jak se to jmenuje?

Datum: 25.01.17 23:02

Nechápu, že řešíte stále dokola cenu?! jaký je cenový rozdíl v těch značkáchbaterií? pár stokorun? jaký je cenový rozdíl v dopravě? pár desetikorun? pokud je baterie v pořádku, nijak extra v mrazech netrpí, to spíše o dost víc trpí ve vedrech. doporučil bych tuto: https://www.carvin.cz/autobat…andard-62ah--prava--cca-540a/

Datum: 25.01.17 23:58

Pro někoho kdo má dostatek nebo přebytek peněz tak chápu, že cenu čehokoliv neřeší a kupuje radějí dražší věci než levnější. Nechápu ale proč někomu vadí to, že někdo se snaží nakoupit co nejlevněji. To, že pro někoho nějakých pár stokorůn nemá vůbec žádný význam neznamená, že by to nemohlo mít význam pro nikoho.

Nejsem odborník na baterie, ale podle mých zkušenosti ta autobaterie spíše trpěla v zimě při mrazech kdy dělala problémy než v létě při vedrech kdy mi fungovala bez problémů.

Jinak už mám objednanou tuto a snad mi zítra bude bez problému doručená.

Datum: 26.01.17 13:36

bate: To na obrázku je udržovací nabíječka, zaručí že auto vždy natočíte když je potřeba. Může být připojena dny i týdny v nepřítomnosti řidiče vše hlídá elektronika. Tahle konkrétně je asi nejlacinější na trhu a s vybitou baterií si neporadí(malý nabíjecí proud) ale nabitou udrží spolehlivě. Na trhu je velký výběr, ty lepší jsou však dražší. http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=udrzovaci+nabijecka&m=f Tak ať autíčko startuje snad jste vybral dobře. Kdybych kupoval baterii dnes, rozhodně bych vybral tu co zde doporučil danys už jen proto že je německá.

Datum: 26.01.17 15:17

Ta udržovací nabíječka je možná dobrá věc. Píšou tam ale, že střídavě nabíjí a vybíjí akumulátor. Co ale když bude třeba s autem nutně vyjet a trefí to zrovna na dobu kdy baterka bude tou nabíječkou vybitá? Podle mne dobrá věc, ale v některých případech možná omezující.

Pokud jde o tu baterku tak snad jsem vybral dobře. To se uvidí asi až s časem jestli s ní nebudou nějaké problémy. Prozatím ji ještě nemám, ale přišla mi už z obchodu SMSka a e-mail s informaci, že moje objednávka byla předána dopravci a bude doručena dnes mezi 16 - 22 hodinou. Tak snad nezklamou a ještě dnes se te baterky dočkám.

doplněno 26.01.17 23:16:

Tak nezklamali a ve 21:35 mi byla baterka doručená. Docela dobrý obchod s dobrou komunikaci se zákazníkem a dobrou dopravou za docela dobrou cenu. Včera večer objednané a zaplacené kartou a dnes večer doručené.

Zítra baterku zkusím namontovat do auta a nastartovat s ní. Snad s ní nebudou problémy.

Datum: 26.01.17 19:28

To se není čeho bát, žádné omezení se konat nebude... ikdyž bude baterie zrovna ve fázi vybíjení tak itak bude schopna spolehlivě startovat ! Jedna zkušenost: můj kamarát renovuje veterány a má jich snad už asi 6, vše vozidla z 60 - tých let a všechny parkuje v nevytápěných prostorách a všechny má připojeny vždy v zimě na těchto dobíječkách i pár měsíců v kuse a kdykoli k autu přijde tak bezproblému nastartuje. To mne utvrzuje v tom že tahle věcička dává smysl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.