Auto cuká při jízdě, co to je?

Od: Datum: 11.01.17 08:10 odpovědí: 6 změna: 11.01.17 17:09

Ahoj,

dnes ráno u nás bylo ca -15, auto chvíli škytalo ale nakonec naskočil. Jela jsem a motor mi přišel líný. Jela jsem 60 na trojku a pořád to neřvalo nic. Potom ale auto začlo mírně při přidání škubat dozadu a jakoby se vzpouzet. Do kopce, kam jindy jezdím na 5 jsem jela na 4 a to se celkem dusil. Je to tou zimou? Ráno startuju a nechávám ho běžet, aby se zahřál. Poradí někdo, co to je?

Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.17 08:51

Muze zamrznout voda v palivovem filtru , pokud tam je bordel , bude to chtit zkontrolovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.17 10:30

Do benzínu 95 tky se přidává 5 % maglajs kvasný líh Bio, proto je nízká cena, méně skleníkových plynů, ale rovněž tato složka má čistící schopnosti, tudíž rozpouští v nádrží a potrubí různé nečistoty, které poté mohou mít vliv na dopravu a vstřikování paliva

Datum: 11.01.17 10:39

mám 1.9 TDI

Datum: 11.01.17 14:37
Tak to muze byt primrzla nafta, znecisteny pal. filtr.
Netahnouci turbo.

Datum: 11.01.17 13:49

To může být i špatná nafta, udělá se v ní něco jako kal a to ucpe trysky a pak to cuká. Mám vlastní zkušenost, oprava byla dost drahá, tak snad to bude jen ten filtr.

Od: asd1
Datum: 11.01.17 17:09

Nejpravděpodobnější je přimrzlá nafta (vylučuje se parafín a ten ucpe filtr = jde málo nafty) = auto do teplé garáže, až se ohřeje nafta tak přidat zimní VIF (pomůže dotankovat teplou naftu). Nutné je vyměnit filtr, parafín z něj už nedostanete. Může to být i zmrzlá voda ve filtru, tam pak stačí ohřát a odkalit...

Turbo nebo EGR ventil spíše ne, to by bylo spíš bez škubání...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.