Peugeot 306, výměna žárovky světlometu

Od: Datum: 09.01.17 13:32 odpovědí: 11 změna: 11.01.17 13:24

Dobrý den, odešla mi u Peugeot 306 (roč. 98) jedna parkovací žárovka. Ze zadní strany světla je kulatý plastový kryt, který jsem odšrouboval a zjistil že se můžu dostat pouze k hlavní žárovce. Má zde někdo stejný typ auta a může mi prosím poradit, jestli se lze k parkovacím žárovkám dostat stejně jako k té hlavní nebo je nutné světlo nějak rozebrat? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.01.17 13:45

Dobrý den. Je vlastně jedno, jestli máte peugeot, citroen případně škodovku... u většiny "novějších" aut už se mění demontáží světlometu, protože je tam takových věcí, že to normálně vyměnit nejde... Já to řeším návštěvou servisu s prosbou "vyměň mi to - a mrkni na potřebný servis ..." - mám tak kontrolu podvozku a za žárovku dám třeba kilčo.

Stojí mi to za to - protože ta námaha kvůli výměně blbé žárovky - to je někdy na kladivo a všechno rozbít...

doplněno 09.01.17 14:30:

smysl nehledejte - zákon je z doby, kdy výměna byla možná...

doplněno 10.01.17 08:09:

@ra252 - no když na to máte, tak plaťte :) - asi nemáte starého pežota, když za tento servis platíte takové částky...

Taková výměna "žárovky" u xenonu to je pálka...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.17 20:23

No, já platil tudlevá v servisu za gumičku do zadního stěrače, žárovku osvětlení SPZ a potkávačku 5 593 Kč ...

doplněno 10.01.17 18:35:

A ještě k tomu mi v návodu od auta zakazujou tu potkávačku vyměňovat sám ...

Ohodnoceno: 0x

Od: mnd®
Datum: 09.01.17 14:04

Na netu je tabulka časů výměn žárovek a u peugeota je to průměr dvanáct minut.Takže to nebude jen tak.nedělá se to náhodou taky přes podběh?

Od: autop
Datum: 09.01.17 14:25

Radši to nechám servisu. Pokud je potřeba světlo rozebrat nebo tam lézt přes podběh, jaký má potom smysl mít v povinné výbavě sadu žárovek, když sám dokážu vyměnit pouze hlavní?

Datum: 09.01.17 14:48

Světlomet není nutné rozebírat,u hlavní žárovky (3dráty) je i konektor pro parkovačku(2 dráty).Ten vytáhneš a žárovku vyměníš.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.01.17 17:49

Je to velmi jednoduché -parkovačka je jen zasunuta v patici a ta je zase zasunuta do tělesa světlometu,kdežto hlaví žárovka je přes pérový drát (či jak to nazvat) zajištěna v tělese světla obojí vedle sebe pod jedním krytem.Viz šipky v obrázku!Pokud byste chtěl příručku písněte sz!Mám v elektronické podobě!

Ohodnoceno: 3x

Od: autop
Datum: 09.01.17 18:06

Příručku mám, ale úplně jsem na ní zapomněl*bzum* Zítra se na to vrhnu a zkusím to vyměnit, takže všem díky za opovědi.

Datum: 09.01.17 19:24
Chce to dělat s chladnou hlavou a myslet na to co člověk dělá. Já po koupi xsary zvyklý z Ax na jednoduchý světlomet chtěl vyměnit parkovačku a když to nešlo silou, šlo to ještě větší silou. Parkovačka musí být přeci pod tím víčkem nejvic napravo do kterýho vedou dráty...no dalo to práci vyrvat bazmek elektrickýho naklápění světel :) A ještě víc práce dalo to dostat zpátky a dát to do funkčního stavu... A pak se řekne blbá žárovka.

Datum: 11.01.17 09:09

Co jste měl za Xsaru? Mám ročník 2002 - po faceliftu a abych vyměnil parkovací žárovku v levém světlometu, musel jsem rozebrat celý předek! Nárazník dolů, čelní plastový díl před chladičem a výztuhu. Pak až teprve bylo možné vytáhnout světlomet a vyměnit žárovku. Před světlometem se totiž nacházi čerpadlo pro ABS. Tohle v Citroenu nezvládli. *bzum*

doplněno 11.01.17 14:43:

Omlouvám se za offtopic, ale když už jsem načal výměnu žárovek u Xsary, tak stejná chuťovka je výměna žárovek světel pro osvit SPZ. Sundat pěkně tepec 5. dveří, pak jakousi folii na kastli, hrábnout do dveří, vycvaknout plastová světýlka, která drží na cvočkách a pak až vyměnit žárovku. Prostě krása. *zed* No a protože jsem toto nevěděl, tak jsem se snažil čiré plasty rvát zvenku. Samozřejmě mi sklíčka praskla, tak je mám na prasáka přilepena mamutem, takže příště asi nová světla. *pivo*

doplněno 17.01.17 06:32:

@totak: Jestli na to jdu z blbé strany? To si nemyslím. Ať se divám jak se dívám, tak jinudy se k tomu dostat nedá. Měl jsem oddělaný i kdycí plast se znakem Citroen co je nacvaknutý nad světly, ale nic. Nevím, možná to bude chtít příště více šikovnosti a nějak lépe zapáčit. Teď to řeším tak , že mamutem přilepené sklíčko větší silou oddělím, vyměním žárovku, oškrábu starý mamut, nanesu nový, připlácnu, nechám přes noc uschnout a jede se dál. Řešení humpolácké, ale funkční.:-D

Od: jmlc®
Datum: 11.01.17 09:24

mám tuto xsaru - a proto jezdím do servisu. Servisák si povolí 3 šrouby světlometu a dostane tak o 1 cm více místa. Ruku má malou - je drobné postavy - takže to opravdu dokáže vyměnit do 5ti minut - jen má ruce trochu odrané...

Já právě pro svou neschopnost demontovat vpodstatě půl předku jsem to dal do servisu na výměnu oleje s prosbou o výměnu žárovky ;)

doplněno 11.01.17 16:40:

no já se musím mrknout - ale taky se mi zdá, že to sklíčko je tam nějak šroubnuté nebo na nějaký "cvok" a je motný to vyloupnout pod madlem... Je pravda, že jsem to 3 roky neměnil...

Datum: 11.01.17 13:24
Já mám jedničkovou, tam je místa habaděj. Akorát vidět tam není takže otočit žárovku přesně do zářezu člověku který to dělá jednou za rok chvíli zabere. K čemu jsem se ještě nedokopal, to je výměna žárovek v předních mlhovkách. Vysadit nejdou a lézt do toho zespod to je očistec.
doplněno 11.01.17 16:24: Ty Dejve..A nešels do toho tentokrát z blbé strany? U mě se musí sundat jen rámeček SpZ a pak se normálně vycvakne sklíčko. Sranda je že když už jsem si objednal sufitky s ledkama protoze mi furt odchází na Sceniku, tak Citroen jako na potvoru tam zas má celosklo. Tak mi půlka sufitek leží doma zbůhdarma.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.