Chladící směs:

Od: Datum: 09.01.17 11:21 odpovědí: 5 změna: 10.01.17 16:28

Dobrý den, poradí mi někdo? jaká nemrznoucí směs se používá do chladiče vozu Citroen Berlingo 1,4i r.v. 2000, děkuji Václav.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.17 11:37

Na nádobke na dolievanie by malo to byť napísané ako Napr. G11.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.17 17:56

PSA používá chladicí směs Glacelf auto supra.Je to dle normy G12.Pokud nevím co tam je tak doplnuji vodou a změřím po doplnění a promíchání do kolika stupňů je a pak výměna za stejnou nebo proplach a opět novou ale již dle svého výběru!

doplněno 10.01.17 17:20:

Žel ale musím p,Jabrako odporovat-ne všechny chladicí směsi lze míchat dohronady (opět viz odkaz) !

Tazatel zde máte odkaz : http://www.auto.cz/test-chlad…-musi-vic-nez-nemrznout-78004 ,tak si přečtět co a jak!jinak logicky, když nevím je nejlepší postup co jsem napsal výše!

Datum: 10.01.17 12:55

Cladicí směs je stejná,jako od ostatních výrobců.Základ je etylenglykol,někdy propylenglykol.Ostatní pžíměsi jen působí proti korozi .Když se použije klasika - Fridex,nic se tím nepokazí.

JABRAKA

Datum: 10.01.17 14:20
Opravdu je to tak jednoduché? U nás v dopravním podniku stačila mírně odlišná chladící kapalina a začly se ucpávat chladiče retardéru. Oprava v desítkách tisíc na vůz. Nechci z toho dělat vědu, ale střelba od boku typu fridex stačí mi připadá krátkozraká.

Datum: 10.01.17 16:28

Opravdu se etylen glykol české provenience nemúže srážet s etylenglykolem německým.Je to tak jednoduchá sloučenina,že je až podivuhodné,že by to poškodilo motor.Nehledě na to,že působí zvemčí motoru.

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.