Vibrace vozu za jízdy

Od: Datum: 08.01.17 08:42 odpovědí: 7 změna: 14.01.17 09:42
Dobrý den.
Dnes v noci mi z ničeho nic začalo za jízdy po vyjetí z benzinky klepat auto. Toto se deje pri rychlosti nad 80km v hodině, je to jakoby vibrace celého vozu, takový dunivý zvuk a je to nezávislé na zařazené rychlosti. Dělá to na pětku, na šestku, i z kopce na neutral. Nezáleží, zda hýbu volantem či nikoliv, tudíž myslím, ze homokinetický kloibzje ze hry. Volant se netřepe, ani řadící páka. Mám tudíž pocit, ze to jde ze zadní nápravy. Jediné, co mě napadá, je,že se mi odlepilo vlivem soli a sněhu závažíčko ze zadního kola. Bohužel pneuservis, který mi začátkem zimy řešil ufouknuté kolo, dává na závaží nekvalitní lepidlo a uz několikrát mi upadlo za poslední dva roky, co jsem tam přezouval a musel jsem to řešit. Je možné, že by to bylo tím? Pneumatiky nevykazují žádné známky defektu, co jsem koukal. Jedná se o Octavii II motor 2.0tfsi. Děkuji za rady

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.17 09:10

Jo, může to být nevyvážená zadní pneumatika. Můžete zkusit dát rezervu a jestli ty příznaky zmizí, tak je to jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 08.01.17 10:46

Pokud pojedete nad 120 km a přestane to, je to nevyvážené kolo. Ale jednou se mi stalo, že jsem měl na uložení motoru vzadu kopu ledu a ten přenášel chvění motoru na celé auto. To jen jako info.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 08.01.17 10:57

Prohlédněte všechny kola z vnitřní strany, zřejmě tam máte kus ledu a to dělá vibrace. Mohl jste projet vysokým sněhem a trochu ho namrzlo v kole. Pokud upadne závaží, tak většinou za jízdy a ne při zastavení u benzinky.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vernon
Datum: 08.01.17 11:14
Ano, to bude nejpravděpodobnější příčina.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 12:02
avatar

Přesně jak píší kolegové - typicky tento problém vzniká v zimě - u nás ttřeba tehdy, když se nahrne, či nafouká sníh do litých kol. To samozřejmě, udělá nepravidelně, takže tím vzniká nevývaha daného kola, což se projeví oněmi vibracemi. Většinou stačí disky vyčistit - nejjednodušší je auto nechat někde v teple a odtaje to samo, jinak holt nějakým způsobem vymést.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: octavia
Datum: 14.01.17 00:34
Děkuji všem, zajel jsem na wapku hned druhý den, pořádně horkou vodou omyl kola a doopravdy to přestalo, tudíž to byl kus ledu. Děkuji vám.
Od: fik
Datum: 14.01.17 09:42

To se stává pokud zastavíš někde v břečce která pak zmrzne. Takový kus ledu v kole působí jako obrovské závaží

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.