Prodej vraku

Od: Datum: 06.01.17 17:38 odpovědí: 14 změna: 07.01.17 23:07

Dobry den,

rada bych nejakou radu. Po nehode mame podle pojistovny auto uznane jako totalku. Likvidator nam vypocetl kolik nam pojistovna proplati a cenu vraku 10000kc. Nejdrive nam sdelil, ze auta daji na aukci vraku. Ale posleze, kdyz mel vycislenou skodu, nam sdelil, ze si s vrakem auta mame delat co chceme, prodat ho na soucastky. No ted prave nastava ta otazka. Kdyz prodam z auta soucastky, tak na likvidaci eko aut nam ho pry nevezmou, abychom dostali papir, ze bylo auto ekologicky zlikvidovano a tim padem nemohu auto odhlasit na dopravce. Kdyz prodam vrak auta nekomu, sepisu s nim smlouvu o prodeji. Pujdu s tim na dopravku k odhlaseni. Ale ted nevim, jak to je nove udelane, poloprevod uz nejde. Kdyz kupujici vraku nebude chtit si ho na sebe prihlasit, tak bude stale vedene na me, pokud se nepletu. Poradi nekdo prosim? Diky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 06.01.17 21:56

dát k ekolikvidaci a požadovat těch 1000,- Kč, je to přesně tak jak popisujete a není co radit, sám víte jak je ten zákon nastaven

Ohodnoceno: 0x

Od: handulik
Datum: 06.01.17 22:09

V tom pripade tedy prijdu o 10000 kc co mi likvidator odecetl z havarijka. To je postavene na hlavu. A je to podporovano statem. Jinak dik za odpoved.

Od: fik
Datum: 06.01.17 22:58

Zkus objet víc vrakovišť,někde berou jen oholený skelet. Nebo musíš ten vrak prodat jako auto,a nový majitel si jej musí na sebe plnohodnotně přepsat.

Třeba v mém okolí jsou hned dvě vrakoviště,kde jim stačí přivézt jenom oholený skelet auta s winem,doporučoval bych vyzkoušet tuhle možnost a neživit tu EU ekobuzerantskou mašinérii.

Za díly dostaneš určitě víc než 1000kč

doplněno 06.01.17 23:00:

Žiješ v EU,že se tady cenzuruje jak za bolševika,pácháme rituální sebevraždu a schvalují se jen samý krávoviny,tak si za to můžeme jen sami..že jsme slabí na to poslat ty EU kokoty do háje zelenýho a z toho spolku chorých mozků vystoupit

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.01.17 23:10

Diky. Uz manzel jedna s vykupnou vraku. Uvidime co z toho bude. Jinak, kdyz bych chtela prodat vrak, tak je tu plno spekulantu co to koupej a preprodaj nebo oholej a nebudou chtit prepis. Tomu se chci vyhnout. Chci to s prepisem. Ale sehnat nekoho seriozniho je dneska dost slozity. Ale zarazi me jednani pojistovny. Ohodnotej vrak, stahnout te o prachy a ty pak nemas jak ty prachy legalne dostat zpatky. A na dopravce to je uz uplne na levacku. Nemas papir, nejde nic. To taky uplne domrvili.

Datum: 06.01.17 23:08

Upozornění pro ty, co nespočítají nuly: Jde o hodnotu vraku 10.000 Kč. Slovy deset tisíc korun.

Pro tazatele:

Pokud pojišťovna ohodnotila vrak na 10 tisíc, měla za ty peníze vrak odkoupit, případně dát kontakt na vítěze elektronické aukce. Jinou možnost nemá. Prodej vraku někomu na díly není možný (teda možný je kde co, ale není to podle práva). Kontaktujte pojišťovnu a rozporujte neoprávněné krácení plnění o cenu vraku.

doplněno 07.01.17 10:16:

O kterou se jedná pojišťovnu?

Datum: 06.01.17 23:17

Diky. Podle vyjadreni pojistovny, ktera hodnotu zbytku auta pocitala takto, presne zneni - hodnota zbytku byla stanovena provedenym setreni trhu s poskozenými vozidly. Kdyz k nam prijel technik z pojistovny, rekl nam, ze vrak daji na aukci vraku. Ovsem likvidator, do telefonu manzelovi rekl, ze si s tim muzem delat co chcem. Ze to ohodnoti a posle vyjadreni. Prislo vyjadreni a volal i znovu likvidator, ze si s tim muzem delat co chceme, je to nase auto, kdyz se ho manzel ptal na tu aukci o ktere predtim mluvili.

Od: mnd®
Datum: 07.01.17 10:13

Hm,technik z pojišťovny řekl,likvidátor řekl...

Pravda je,že si s autem ( pardon vrakem ) můžete dělat co chcete.Je psáno na někoho z vás.

Máte písemné vyjádření od likvidátora. Máte zajisté také písemné vyjádření technika z pojišťovny - nebo ne? To,co kdy kde někdo někde řekl a nemáte to na papíře je jaksi na ,,píp,, .A kór když se jedná s pojišťovnou - vy plaťte a my vás potom ještě oškubeme a plnit budeme co nejméně.Tak to prostě je.

Datum: 07.01.17 13:06

ceska pojistovna

Datum: 07.01.17 09:57

Záleží, zda v tom proplacení od pojiťovny je odečet 10 tisíc, či nikoliv

Datum: 07.01.17 13:07

Ano, pojistovna odecetla onych 10000kc.

Od: mnd®
Datum: 07.01.17 17:32

zkuste tady: http://www.pomocposkozenym.cz…inky/totalni-skoda-na-vozidle

Kdy se jedná o totální škodu na vozidle?

Vždy, pokud náklady na úplné odstranění veškerých poškození z nehody převyšují tržní hodnotu nepoškozeného vozidla těsně před nehodou.

Kolik peněz za auto od pojišťovny dostanu?

Tolik, abyste si mohli koupit stejné vozidlo stejného stáří a stupně opotřebení. Pojišťovna zjistí hodnotu vozidla před nehodou, odečte hodnotu vraku po nehodě a rozdíl Vám vyplatí. Zbývající částku obdržíte pordejem vraku.

Musím vrak prodat výherci aukce?

Nemusíte. Jak s vozidlem naložíte, záleží jen na Vás. Pojišťovna v aukci Vaše auto neprodala, jen Vám zajistila možnost jeho prodeje. Auto ale můžete opravit svépomocí, nechat na zahradě na náhradní díly, provozovat poškozené (pokud splňuje podmínky provozu) nebo prodat.

Chci auto opravit, co mám pro to udělat?

Na proplacení opravy nemáte nárok, pokud bude faktura za opravu vyšší než pojišťovnou určená hodnota vozidla před nehodou. Pokud bude nižší, zašlete fakturu do pojišťovny a požádejte o změnu likvidace na parciální škodu a doplatek do výše faktury.

Mám nárok na náhradní vozidlo?

Na náhradní vozidlo máte nárok pouze do momentu, než pojišťovna určí, že se škoda bude řešit jako totální (obvykle den prohlídky vozidla technikem pojišťovny).

Pojišťovnou určená odnota vozidla před nehodou je nízká.

Na inzertních portálech zadejte parametry Vašeho vozidla. Obvyklá cena odpovídá dolní třetině srovnatelných nabídek. Pokud se Vám hodnota zdá stále nízká, nechte si zpraocvat znalecký posudek znalcem z oboru Ekonomika, ceny a odhady, oceňování motorových vozidel. Seznam znalců zde

Datum: 07.01.17 18:37

Diky. No to uz mam vse nastudovane. Jen mi vadi, ze mi nekdo ohodnoti vrak na 10000kc. Kdyz ho chci prodat za tu cenu na vrakoviste, tak se mi vysmeji a nabidnou mi max polovicku. Kdyz prodam vrak nekoumu pres inzerat, on ho dejme tomu koupi za 10000 kc, ale nebude ho chtit prepsat( pro me zadrhel). Nebo si ho na sebe prepise( pro me uz zadna starost), odstroji ho, ale malo eko likvidaci pak vezme do likvidace uplne oholeny auto. A kdyz budu postupovat uplne, jak debilek a pujdu a hodim auto sama na eko likvidaci, auto bude cele, bez odstrojenych soucastek, dostanu bonus cca 1000 kc. Prijde mi to, jako zacarovany kruh.

Datum: 07.01.17 19:13

Klidně prodejte na ND ale msute nechat zapsat změnu (pro Vás přestane existovat),to si dejte jako nutnost,bez toho raději oželte těch 9000kč a dejte rovnou na vrakáč! Nebo se dohodněte co vše na vrakáči vyžadují aby vydali protkol o ekoloikvidaci (nevím nejnovější poznatky,ale ještě vloni u nás dali protokol na neúplný vrak = kastle bez motoru a převodovky... důležité aby mohli nafotit VIN pro identifikaci vraku!) adle toho postupovat.Jinak nevyřešíte,holt stát nám nařizuje, jak máme nakládat se svým nefunkčním majetkem.

Datum: 07.01.17 23:07

Jak už jsem psal výše, rozporujte ocenění vraku pojišťovnou. Asi jediný legitimní prostředek jak se dobrat alespoň nějaké kompenzace. To samé se píše zde: http://www.autorevue.cz/dopra…totalni-skoda-zbyl-jen-vrak_2

Já měl to štěstí, že mi auto dali do aukce (naivně jsem se domníval, že je to povinnost, ale asi ne) a nejvyšší nabídka byly 4000 Kč, což člověk spíš unese. Navíc jsem mohl za ty peníze prodat, ale šlo to opravit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.