Servo řízení DESTA

Od: Datum: 05.01.17 15:38 odpovědí: 2 změna: 05.01.17 20:12
avatar

Dobrý den poradci.

Dnes bych tu měl dotaz na někoho, kdo se vyzná v Zetorech.

Mám problém na řízení desta.Je to starší model DVHM 3222 L a řízení, resp. pomocný válec řízení je zetor a funkčně stejný. Viz foto.

Jelikož jsem měl repasovaný válec, ale s jiným vývodem na hydrauliku , tak jsem přehodil jen válce, takže do funkční plochy válce jsem nazasahoval a tato změna namá vliv funkci vysunování, nebo zasunovaní válce.

Po namontování a nastartovaní se však válec vysune na maximum a tím to končí.Volantem nelze točit a hydraulika stále tlačí na jednu stranu.

Pokud má někdo stímto řízením zkušenosti, poraďte prosím, kde jsem udělal chybu.Moc totiž nerozumím té funkci, jak ten válec zjistí, že chci točit opačným směrem aby přehodil tok oleje z čerpadla.

Díky za info Všem!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 19:52

Nespravili ste nič zlé,len je potreba nastaviť servoválec.Ten guľový čap v tej kocke sa trochu pohybuje hore-dole a tým prepína smer prúdenia na jednú alebo druhú stranu piestnice.Ak ide motor,tak obeh oleja je cez servočerpadlo a servoválec je stále a posúvaním šupatka sa posúva piestnica.A teraz ku nastaveniu.V odkaze na obrázku je podobné servo bez manžety.Pre správne nastavenie sa doporučuje dvihnúť, nápravu ktorá je ovládaná servom,tak,aby kolesa boli vo vzduchu.Zo servoválca uvoľnite manžetu a potom povolite tú objímku,ktorá obopína piest,je na jednú skrutku.Pri naštartovanom motore budete otáčať piestom rukou buď do ľava alebo do prava,podľa toho kde to ťahá.Ak je to u vás na doraz,tak možno aj 5 otáčiek.Otáčaním na správnu stranu bude tlačenie ustávať.Postupne aj otáčajte volantom,aby ste sa dostali na stred a priamý smer a piestnicou otáčaním nastavte ju tak aby kolesa ostali v priamom smere.Potom dotiahnite objímku a nasaďte manžetu.Ak viete ako vyťiahnúť piest a máte prípravok na nasadenie piestnice,tak sada na pretesnenie stojí asi 10€.

https://stroje.bazos.cz/inzer…ervovalec-nebo-repasovany.php

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.17 20:12
avatar

100 x díky !

Perfektní odpověď

Moc děkuji...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.