Kolik stojí poprodejní servis?

Od: Datum: 29.12.16 15:23 odpovědí: 12 změna: 01.01.17 15:08

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jakou částku si zhruba vyhradit na poprodejní servis u auta (Ford/Škoda/Seat, 30000 km najeto, 2 roky staré)? Nové pneu počítám 5000,- Kč i s přezutím? Díky za reakce!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 29.12.16 15:37
no pokud pocitam bezne pneu na auto typu oktavka, R16 tak to bude jenom 2tis za gumu,bez prace, vyvazeni,popr novych rafku. takze bychbto videl tak na 10tis.
bezna garancka v autorizaku kolem 5tis.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.16 15:39

Spíš Rapid, Focus nebo Toledo. Garančku zrovna nepotřebuji, spíš mi jde o to, že si koupím auto a nechám si zkontrolovat jeho stav a popřípadě mi navrhnout, co je potřeba (např. brzdové destičky, olej, provozní kapaliny).

Od: jmlc®
Datum: 29.12.16 20:07

Přijedu do servisu a řeknu - něco tam klepe - mrkni na to a když už to bude na zvedáku, sepiš si nutné opravy. Půl hodiny to prochází a měří, sepíšou, já řeknu s jakým servisem souhlasím a dám rozptyl na ceny (filtr na vzduch levnější, brzdy raději dražší, ostatní ND poměr ceny-kvality).

Za kontrolu auta a zjištění závad jsem ještě neplatil nikdy nic - jen jsem pak přijel na servis konkrétního problému. Správný "garážový servisák" by takto měl postupovat.

jo a pneu nebo přezutí - to není servis, to je podle nálady a počasí

Datum: 29.12.16 18:44

jestli to auto ma pravych 30000 tak to musi byt pomalu jak nove,... tam jen olej a maximalně všechny filtry a to je vše..takže bych si odložil tak 15 na udržbu a gumy

Datum: 29.12.16 19:16

Co jsem se díval na eshopy, tak gumy se dají sehnat tak za 1300,- za kus, tak proč taková pálka?

Datum: 29.12.16 19:42

nejste konkretni tak si nebudu hrát s čísly.. neříkám že to bude stát 15 ale at máte tolik po ruce.. gumy jsou podle rozměru, nevím jaky budete mít ale dejme tomu těch 1300 nejlevnější.. to máte 5200, přezutí 500... vyměna olej 1200, filtry tak 1000. to mate nějakych 8000.. už jste spokojenější? hlavně mi pak nenadavejte, že to bylo dražší :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.12.16 21:53
nejsem tak bohaty, abych kupoval cokoliv jineho nez dlouhodobe viteze testu...

Od: cl
Datum: 29.12.16 20:03
Když vidíte že rozumná guma vyjde na 1300,- tak to bude těžko za bůra i s prací ne? Velorex mi nezapadá do Vašich požadavků. Proč nové gumy když budou mít najeto tak 20tkm a ani nebudou staré? Jestli to řešíte kvůli zimákům stojí za úvahu i ráfky. Proč Vás tak irituje jestli to bude 5 nebo 15 když už dáte čtvt míče za auto?

Od: asd1
Datum: 31.12.16 21:56

Záleží na stavu, klidně to z tebe vysaje sto litrů :D

Počítej výměna všech náplní a filtrů, pneu podle stavu, servis klima. Rozvody bez jistoty najetých km (taky to může být stočenka co má nalítano 150k, na vzhledu to nepoznáš).

Na pneu nešetři, kvalitní výrazně líp sedí a mívají vyšší životnost (např. letní Michelin - vyšší pořizovací cena, ale vydrží jednou tolik km = ve výsledku vyjdou levněji. To samé valivý odpor - klidně se ti jedna guma zaplatí na spotřebě. "takový střed cena/ kvalita" často celkově vyjde dráž než špička. Levná čína často je doslova o hubu (hlavně na mokru, jak zimní tak letní).

Zimní můžu dop. TS 860 i předchozí 850

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.01.17 09:37

A co prověření třeba u Cebie? Ta by mohla odhalit stočenku ne?

Datum: 01.01.17 10:19
ne, ti nic neodhali, ti jenom opisuji cislo na tachometru,nic je nezajima.

Datum: 01.01.17 15:08

Kupoval jsem 2 roky starou fabii a mela naj. 37 000 km.

Předchozí majitel používal 2 sady pneumatik, takže tím byly v polovině své životnosti v opotřebení...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.