Ztráta chladící kapaliny

Od: Datum: 25.12.16 21:28 odpovědí: 11 změna: 26.12.16 15:43

Na favoritu mám najeto cca 78 000 km. Loni létě jsem doléval chladící kapalinu mezi MAX. a MIN. Lestos od listopadu mám tu chladíící kapalinu na minimu. Kohout topení je ok, hadice ok, chladič ok. Kde je problém?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.16 21:50
Až se ti ztrati beze dne nebo ti vyvre tak pak mluv o problému. Je ted zima. V mrazu mi u každého auta mírně klesla hladina.
Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 25.12.16 21:56

Projít hadici po hadici,spoj po spoji jestli to někde nevlhne. Ovšem pozor,úniky jsou často v místech kde je to velmi blbě vidět a velmi často to začne prolínat až po zvýšení tlaku v soustavě. Pokud ne tak jedině sundat hlavu,vyměnit těsnění-s tím je spojené i srovnání hlavy s tlakovou zkouškou a změření přesahu vložek válců-oboje velmi důležité. Jinam se kapalina ztrácet nemůže-buď vyteče nebo ji sežere motor

Potom je velmi důležité měnit kapalinu v předepsaných intervalech,i kapalina stárne a časem se z ní stane žíravina-pak velmi lehce zkolabuje třeba právě to těsnění pod hlavou nebo nějaká hadice.

Interval pro kapaliny je 3 roky pro G11-zelenomodrá a 5 let pro G12-růžová

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.12.16 22:02

To není problém, to je zcela běžné dolít a neřešit.

Datum: 25.12.16 22:24

To není žádná závada.Pokud´ máte během jízdy zapnuté topení,tak chladící kapalina se za nějaký čas odpaří a spadne v expanzce hladina.Já bych dolil mezi rysky min a max,a neřešil bych to.;)

Od: kapalina
Datum: 26.12.16 09:28

Z radiátoru topení se vypařuje chladící kapalina? Tomu nerozumím.

Datum: 26.12.16 09:35

Samozřermě nevypařuje,to by musel mít radiátor díru. Ani když se zapne topení,hladina neklesne,systém je odvzdušněný a kapalina jen začne proudit přes radiátor

Datum: 25.12.16 22:38
Muze se casem odparit, kdyz netesni jak ma vicko.
Jinak takove ztraty bych neresil, je to normal. Nejen to staci dolit.

Datum: 25.12.16 22:44

Pro všechny normal to není. Sám mám feldu což je taky vlastně jen inovovaný favorit a kapalinu ani nevím kdy jsem naposled doléval a stále je pod horní ryskou. Kdyby měl netěsné víčko,tak se mu nenatlakuje okruh a jinudy se ta kapalina ztratit nemůže

Datum: 26.12.16 09:37

No pokud kontroloval naposledy vloni v létě=rok a půl zpět tak bych netvrdil že je něco KO.ale jak píší ostatní-dolil a sledoval bych množství,pokud se zčne ztrácet více -pak už by to normální nebylo!

Datum: 26.12.16 10:12
Je to tak, nekteri z toho delaji kovbojku.

Datum: 26.12.16 15:43

Jo no,až teď jsem si toho po řádným pročtení všiml,myslel jsem že mu to takhle ubylo od listopadu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.