Souhlasila jsem s polopřevodem auta, co teď?

Od: Datum: 20.12.16 10:06 odpovědí: 52 změna: 24.01.17 19:08

Udělala jsem velkou chybu a při prodeji auta souhlasila s tím, že ho na policii nepřepíšem. Kupující vypadal seriozně, navíc měl přes 70 let. Pojistku si přepsal na sebe. Přišla mi pokuta, protože dotyčný "zapomněl" udělat STK a auto je navíc v hrozném stavu. Co mám dělat? Na adrese trvalého bydliště se nezdržuje, nevím jak ho sehnat. Děkuji za každý podnět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 20.12.16 10:16

Pokuta - úřadu oznamte že nejste vlastník, doložte kupní smlouvou.

Přepis - kupující i prodávající mají povinnost do 10 dnů přepsat. Sankce až 50 kKč. = 1. Prokazatelně (písemně s doručenkou, na adresu trvalého pobytu) ho vyzvěte k provedení přepisu. 2. Na odboru dopravy podejte žádost ze svojí strany, tím si splníte svojí povinnost a případná sankce půjde za novým vlastníkem který se na to vykašlal. Žádost sice vrátí jako nekompletní = auto nepřepíšou, ale přijmout jí musí = vy budete mít doklad, že jste pro přepis udělala vše co šlo.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: silva
Datum: 07.01.17 10:08

Dík za radu, ale na odboru dopravy mě poslali do háje. Prý nelze zažádat o převod jen z jedné strany, musí přijít oba (kupující i prodávající současně, případně by mi musel kupující vystavit ověřenou plnou moc). Takže :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 19:02
avatar

Ano v tom mají púravdu ale Vy musíte trvat na tom,že podáte za svoji osobu ale asi zřejmě nejste dostatečně asertivní a tak Vás jednoduše odbyli!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sophia7412
Datum: 09.01.17 16:27

nojo, ale já nemám velký ani malý TP :(

Datum: 20.12.16 12:18

Pokud prodávající nesplní povinnost, změna majitele dle zákona, může být menší pokuta až 50 tisíc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 12:26
avatar

Dobrý den, Sophia,

každá chyba je pro poučení. Na policii se vozidlo nepřepisuje. V registru vozidel jste stále uvedena jako vlastník, ale to je jen administrativní zápis. Vy úřadu, který Vám sdělil pokutu, doložíte, že nejste právním vlastníkem vozidla, ale je to pan kupec 70 let. Pokud neuděláte chybu, úřad musí toto Vaše tvrzení akceptovat, páč právně nejste majitelkou vozidla.

Vy nemusíte schánět kupce, jedině byste chtěla dotáhnout změnu majitele do konce, ale to nebude chtít kupec a bez něj a vozidla to neuděláte.

Nic se neděje, jen doložte úřadu kupní smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: silva
Datum: 07.01.17 10:11

To bohužel nejde, na úřadu mi sdělili, že je kupní smlouva nezajímá :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 07.01.17 11:56

Ani se moc nedivím,že je kupní smlouva nezajímá.Pokud ji teda nemáte úředně ověřenou od advokáta.Takhle jste si ji mohla napsat sama doma až nyní.Úřad obeslal vlastníka dle RV ,Vy si to vyřiďte s nynějším majitelem,když jste to nepřepsala na RV,nás to nezajímá co jste si a kde s někým sepsala - takhle nějak Vám to asi řekli odhaduju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: silva
Datum: 07.01.17 14:56

Odhadujete blbě, smlouva je nezajímá, ani úředně ověřená. Takoví jsou státní úředníci placení i z mých daní. Píšu sem proto, aby mi někdo poradil, blbé odhady jsou mi k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 19:07
avatar

Z jakého důvodu jste se oháněla KS? Pro zapsání změny nebo proto,že Vám přišla žádost o příspěvek do městské-státní kasy za přestupek?Pokud var.1 pak ano .pak je KS nezajímá ale je nutno protokol o EvK či STK, + ověřená PM a doklady auta,pokud řešíte pokutu-tak stačí jen doložit že jste neřídila auto ale že řídil p.XY (jméno a adresu byste měla mít v KS!)

Prostě Víc v těchto případech nelze radit.max ještě protizákonné řešení ,když veškeré dohovory nejdou,pár rasíků kamarádů s bejsbolkami a dotyčnému vymlátit teletinu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sophia7412
Datum: 09.01.17 16:31

ale oni ví, že jsem neřídila já, ale XY, řekli mi, že on dostal pokutu jako řidič a já jako majitel. S těmi kamarády jsem už domluvena, to je tutovka. ale nemůžu toho hajzla sehnat, v místě trvalého bydliště se nezdržuje

Od: satak
Datum: 09.01.17 16:57
On už to auto dávno nemusí mít...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 17:15
avatar
Teď jsem mimo! Jak může dostat pokutu za přestupek řidič a ktomu ještě majitel? Toto není možné ani v česku.Nebo jste špatně pochopila Vy a nedostala kste pokutu za přestupek řidiče,ale za Váš přestupek=nesplnění zákonné povinnosti zapsat uměny při prodeji motorového vozidla!" nemůžu toho hajzla sehnat " - ten "hajzl" jste současně bohužel i Vy.nesplnila jste svou povinnost tak prosím neříkejte o nikom že je hajzl.Já koupit auto od někoho jako Vy, kdo netrvá na zapsání změny,tak taky nebudu bádat nad změnou ,ale budu klidně jezdit !
doplněno 10.01.17 17:30:

Milá p.Sophie-je vidět že zřejmě jen Vy neumíte číst ,nebo správně chápat přečtené+ navíc nedokážet být při osobním jednání dost asertivní jen při písemném projevu zde na poradně-už v první radě p. Asd je správná odpověd,nejen v mé první radě! takže ještě jednou : Vy musíte zahájit zápis změny za svou osobu ! dle 1.rady v tomto vláknu (p.Asd! a nejen on)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sophia7412
Datum: 10.01.17 15:56

Já nevím, jak může dostat pokutu řidič i majitel, ale tak mi to bylo řečeno na dopravním oddělení MU. Bylo to mé první auto, prd jsem věděla jak to chodí. Ten chlap ale dobře věděl, když jsem se na něho informovala na matrice MU v obci trvalého bydliště, řekli mi, že je to známá firma a nejsem sama kdo ho hledá. Byl dokonce už v kriminále za podvody. Dejte si do google Jan Eyer, Velké Bílovice. Tím se nechci vymlouvat, vím, že za chyby se platí, ale potřebuju to už konečně vyřešit. Blbé rady si nechte pro sebe.

Datum: 10.01.17 16:07
avatar

Sophia, Vy reprodukujete, co Vám sdělil úředník, kterému jste cosi vysvětlovala. Já vím naprosto přesně, dokonce i z ministrstva dopravy, že za vozidlo zodpovídá vlasník, nikoliv osoba, které je evidenčně uvedena v techničáku. Již mnoho podobných řízení bylo skončeno, bývylý majitel nedostal sankci.

Pokud věříte úředníkovi, který po Vás chce peníze, že kupní smlouva je k ničemu, je třeba, abyste si sehnala někoho, kdo Vám vysvětlí právní řád, kdo je majitelem vozidla.

Pomůže Vám toto:

http://www.autoweb.cz/beran-o…prestupky-ridice-prevod-auta/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sophia7412
Datum: 10.01.17 18:22

No dobře, dejme tomu. Ale na druhé straně můžu dostat pokutu, že jsem auto do 10 dnů nepřehlásila, je za to pálka 50 kč/den, platí prodávající, takže nezaplatím pokutu 2000 kč, ale zaplatím mnohem víc za něco jiného :(

Datum: 10.01.17 19:19
avatar

Kde Vy berete takové informace?

je za to pálka 50 kč/den, platí prodávající
V zákoně 56/2001 se nic takového nepíše.

Buď dodáte info, kde se toto píše, nebo to je zpráva z radia Jerevan.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sophia7412
Datum: 11.01.17 14:25

Takže chcete trvdit, že neexistuje žádná sankce? Tomu se mi nechce věřit, ale kdyby to byla pravda, skákala bych štěstím dva metry.

Datum: 11.01.17 16:02
avatar

Že nevěříte, je jen Vaše věc, a je to z neznalosti zákona.

Vy prodáte věc, tedy auto. Od toho okamžiku je auto kupce a Vaše jsou peníze. Souhlasíte?

Pak všechny přestupky musí jít za vlastníkem vozidle, nikoliv za někým, kdo tuto věc již nevlastní. Souhlasíte?

Vy máte povinnost nahlásit změnu majitele na společné žádosti. Souhlasíte?

Udělala jste to, tak jak Vám radí zdejší poradci?

Nikdy jsem netvrdil, že žádné sankce neexistují, tak proč píšete : "Takže chcete trvdit, že neexistuje žádná sankce?"

Skákejte jen méně a dělejte co Vám radí většina poradců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sophia7412
Datum: 11.01.17 18:17

Ok, tak mi napište, jaké sankce mě čekají, to je to, co mě zajímá na prvním místě. Ať se připravím. Asi vám přijde, že jsem tupá, ale já jsme pochopila co mi ostatní radí, problém je v tom, že jsem to nechtěla řešit přes úřady, nemám k nim důvěru, umí hlavně pokutovat za kde co a když mají pomoct, mají blbé kecy.

Datum: 11.01.17 18:39
avatar

Nikdy bych nenaznačil, že jste tupá.

Já nemůže napsat, jaké Vám hrozí sankce, když nevím co děláte, s kým jednáte a co komu sdělujete. Jen vím, že pokud Vám přišla sankce za vozidlo, které jste již nevlastnila, musíte se bránit. I když uřednice sdělí, že jí to nezajímá, tak až vyřkne rozsudek, dodá zdůvodnění, nakonec poučení o odvolání, Vy se musíte odvolat. Podle situace pak odvolat dále.

Buď budete bojovat, nebo platit.

Přeji Vám úspěch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: satak
Datum: 11.01.17 19:26
Ve správním řízení můžete dostat až 50tis.
Co schválili poslanci,je paskvil...váš problém to bohužel neřeší.Jinak si můžete nechat vystavit nový velký i malý techničák...jako ztracený...co se bude dít dále,toť otázka...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.17 20:15
avatar

satak,

K čemu budou paní nové doklady, když dostává pokutu za něco jiného?

Co myslíte paskvilem? Jak byste to navrhl Vy? Co konkrétně je paskvil?


doplněno 12.01.17 18:55:

Sofie, Vy musíte sehnat kupce, jinak se vozidlo nepřepíše. Já neustále reaguji na dotaz, že jste dostala pokutu, jako majitelka!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: satak
Datum: 12.01.17 22:25
Poslanci nedomysleli, když jedna strana podvede druhou...kupni smlouva by tímto neměla platit...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sophia7412
Datum: 22.01.17 16:39

Pokud to ještě někoho zajímá: chlápka jsem vystopovala, je ve vězeňské nemocnici, zabásli ho a v krimu dostal infarkt. Jak se k němu dostat? Věděl by někdo?

Datum: 20.12.16 13:00
avatar

Kdy jste auto prodala?Už pár let tzv polopřevod totiž neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 18:57

Stále se tu opakuje stejná "nepřesnost", že za provozování vozidla bez STK může dostat pokutu majitel. Tak to ale není.

Majitel vozidla tento správní delikt nemůže spáchat a tedy nemůže platit žádnou pokutu. Je to pouze delikt provozovatele vozidla. Vlastnictví vozidla nemá na přestupek žádný vliv.

Je tedy potřeba přesvědčit správní orgán, že provozovatel je někdo jiný, než je zapsán a tak se vyvinit z placení.

Zde ale provinilec často narazí, protože dle některých správních orgánů se nelze "vymlouvat" na špatný údaj v registru, když ten kdo způsobil tuto chybu je samotný provinilec.


doplněno 20.12.16 19:44:

Nevím o žádném metodickém pokynu, který toto řeší. Proto záleží na daném orgánu, jak se s tím vypořádá.

Vím o několika městech, kde to chodí tak jak píšu. Např. Magistrát hl. m. Prahy

Vozidlo je prodáno, ale nebyla provedena změna v registru vozidel.

Písemně tuto skutečnost oznámit správnímu orgánu, popř. doložit listinou a uskutečnit spolu s novým vlastníkem vozidla řádný převod. V takovém případě ale za správní delikt provozovatele vozidla odpovídá držitel, evidovaný v centrálním registru vozidel resp. uvedený v technickém průkazu vozidla


doplněno 20.12.16 20:17:

Páč já viděl reportáž, kde právník podobný postup rozcupoval, za pravdu mu dal i mluvčí ministerstva dopravy.

Jenže ani jediný v tomto případě nemá žádnou pravomoc, takže jejich výklad nemá zádnou právní váhu.

Chtělo by to vyjádření např. Nejvyššího správního soudu, pak by se dalo dle toho postupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 19:21
avatar

Pokud ale "některých správních orgánů se nelze "vymlouvat" na špatný údaj v registru" tak to je určiět chyba a musí se dotyčný bránit. Zatím co mám informace, dokonce i z ministerstva dopravy, úřady upustili od sankce, pokud se prokázalo, že vlastník, často i provozovatel je již někdo jiný.

----------------

provozovatel vozidla je vlastník, nebo jiná osoba...

zákon 361/2000, §2 b

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 20:02
avatar

Pane kolego, opravduasi bude záležet, jak bude zdatný ten, co se bude bránit. Páč já viděl reportáž, kde právník podobný postup rozcupoval, za pravdu mu dal i mluvčí ministerstva dopravy. Že některé úřady nepostupují právně správně, vidíme i zde na internetu, naposledy protiprávní semafor se dvěma světly, debata jak se měří vzorek pláště atd.


doplněno 20.12.16 20:19:

Nejvyššího správního soudu, pak by se dalo dle toho postupovat.
ale tam to až nedojde, páč úřad zastaví případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 07.01.17 17:02

V čem chcete poradit? Sežeňte kupujícího a běžte to spolu přepsat a nebo sežeňte kupujícího ať Vám dá úředně potvrzenou plnou moc a běžte to přepsat.Co víc ještě chcete dělat? Jo je otázka jak sehnat toho kupujícího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ninan
Datum: 07.01.17 18:39

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @strejc z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 07.01.17 18:58
avatar

Jak bude jednat až jej po uplynutí času na dočasné vyřazení vyzve úřad k dalšímu postupu a pak již neprodlouží dočasné vyřazení (Lze snad max na půl roku + jedno prodloužení na 3 měsíce a pak -trvalé na ekoprotokol nebo do propozu?)!


doplněno 10.01.17 17:34:

p.Milane někde to bylo psáno a pár lidí zde to takto nějak prezentovalo-zatím nemám zapotřebí takže neověřuji jak to je.Jak jsem koupil tak prodávám!Pokud to takto není tak prosím uveďte správné informace o tomto!Děkuji!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 14:05
avatar

diesle, kde jste vzal tento postup? Že to je tak jak píšete?


doplněno 10.01.17 18:02:

Diesle, nebudu to hledat v 56ce, ale nevěřím tomu, že "depozit" lze prodloužit jen o 3 měsíce a pak buď vyřadit, nebo dát do provozu. To tak určitě nejde, páč na moje vozidlo se dováží díl, který mi vyrobí během půl roku a půl roku trvá, nežli mi ho dovezou ze zámoří.

Dneska jsem měl vézt Avii na technickou, která má více jak rok uloženy značky, vyfasoval jsem převozní, sehnal zelenou kartu a vyrazil na STK. Přesněji nevyrazil odešla baterka, takže až příští týden.

Takže úřad nic nic nevyzýval, nic nenařizoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 07.01.17 19:19

ninan / sophia7412 - když už si dáváte radu sama sobě tak na co se ještě ptáte? ( máte stejnou adresu )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 09.01.17 18:15

Otázka zněla...nesplnila jsem zákon a nepodala společnou žádost /spolu s dědou/ k přepisu, co mám dělalat, odpověd zni podejte konečně tu společnou žádost

Na poznámku " nezdržuje se v místě trvalého pobytu" odpovídám...nikdo z nás toho dědu nebude hledat protože nás to nezajímá, pokud nemáte zájem dědu aktivně vyhledávat, najmětě si detektivní agenturu

Pokud nechcete nic řešit tak nic neřešte, k pokutím podávejte stručné vysvětlení že je autop propdánio a dokládejte to kopií kupní smloubvy, je to jednoduché

Pokud chcete v problematice registarce něco změnit k lepšímu, napiště svému poslanci co způsobil nový zákon z dílny pana Stanjury, v normálním vyspělém demokratickém stáítě by jste řpišlaq na registr a auto ze sebe odhlásila a o nic víc se nemusela starat...u nás to nejde protože stát tu konečnou odpovědnost ze provedení evidenčních úkonů hází na občany

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzxy*
Datum: 10.01.17 19:52

Hoooodně zajímavý judikát obsahuje web nejvyššího správního soudu je označen jako 7 As 254/2016 -33

Boužel má 5 stran a nelze to sem vložit

Prostudoval jsem to a žasnu, NSS konstatuje že pokud jsou v evidenci vozidel nesprávné informace o majiteli vozidla, jde v podstatě o porušení zákona o ochraně osobních údajů a údaje mají být smazány i za cenu že k autu nebude evidován jako vlastník NIKDO !

Takže vážená sofie 7412, nastudujte si tento judikát, pak vemte kupní smlouvu, nechte z ní udělat úředně ověřenou kopii, jděte na úřad a podejte žádost o zápis změny vlastníka / provozovatele, vyplňte přitom řádně jak 1. stranu / dosavadní vlastník/ tak i druhou stranu / nový vlastník -provozovatel včetně rodného čísla, /...k žádosti přiložte oveřenou kopii prodejní smlouvy

Na přepážce se necháte "ztotožnit" podle občanky, na podání žádosti trvejte!

Povinností každého uřadu je přijímat žádosti, ale protože zákon znemožňuje úřadu zapsat nového vlastníka bez jeho souhlasu a bez evidenčky, bude muset úřad žádost zamítnout nebo v horším případě řízení usnesením zastavit, bude vydáno nějaké rozhodutí nebo usnesení proti kterému se odvoláte

Vaše odvolání pravděpodobně odvolací orgán ZAMÍTNE

Pak podáte stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů s tím, že STÁT zastoupený v romro případě nějakým registračním místem eviduje v elektronickém systému u nějakého auta Vaše údaje, které však nejsou správné

Budete žádat aby UOOU sjednal nápravu, ten může vyzvat registarční místo aby VÁŠE údaje z registru VYMAZAL

Dokonce může udělovat pokuty!

Tak nastane absurdní situace, špatný zákon z dílny pana Stanjury způsobí, že si státní orgány budou navzájem udělovat pokuty za to že se tímto zákonem řídí a budou se vzájemně soudit

To je bazmekistan!

Nechápu kde to žiju, máme absurdní zákony pro lidi

Závěrem - kdo tomu judikátu nerozunmí tomu doporučuji číst to několikrát , přáípadné nešjasnosti se pokusím vysvětlit:-P

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.17 20:23
avatar

Dostal jsem již odkaz na tento výnos, tuším někdy před svátky. S tím že se k němu vrátím, ale zapomněl jsem na to.

Díky za připomenutí. Tento boj s úřady bude pro spoustu lidí nedosažitelný, páč úředník si bude tvrdit stále svou, odvahu na obranu nemá každý

Díky mzxy

http://kraken.slv.cz/7As254/2016

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 22:47
avatar

Je mi líto všech zúčastněných,ale zákon je zákon.Není možno s ním polemizovat.Přečtěte si toto vyjádření!

http://www.autorevue.cz/stat-…dy-aut-co-to-pro-nas-znamena/

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.17 06:19
avatar

Ahoj Jarouši,

to je hodně starý článek, nepřesný a je z listopadu 2014. Od té doby se hodně změnilo, lidi se naučili obcházet zákon, nedodržovat ho, podvádět jen druhého. Když jsem mluvil s předkladatelem novely zákona, vůbec netušil, že podobné se v ČR při převodech vozidel dělá.

V tomto dotazu se štěpí odpovědi na sankce od úřadu pro osobu, která vozidlo nevlastní a vlasní převod vozidla.

Přeji hezký a bezbolestný víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 22.01.17 17:54

Proveďte odhlášení vozidla z registru silničních vozidel. Vydají vám kopii velkého techničáku. Pojistku budete muset zaplatit tak jako tak. Pak jen odhlásíte auto a tím to pro vás končí. Jinak mohou přijít problémy, které nezvládnete !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.17 18:56
avatar

Jak to p.Vanade myslíte?odhlášení z registru? To je co?

Na odhlášení ze své osoby potřebuji i ověřenou PM kupujícího! takže bez jeho PM či osobní přítomnosti-NEZAPÍŠE změnu!Navíc kde sežene protokol o evidenční ko. kdyý nemá auto ani doklady,přičemž ZK je to poslední?Zleobte se neo se rovnou vztekejte ale Vaše rada je trošku MIMO! Navíc může být postižitelná pkd bude tvrdit že ztratila doklady a nechá si vydat nové,nový majitel ji může pěkně za toto zkoupat-podepsáním KS totiž NENÍ majitelko a nemá k vozidlu žádný VZTAH tudíž by se dopustila púodvodu!Bez ohledu na to kdo je kupující -zda-li prtachatý lobista nebo obyčejný podvodníček za katrem!

Jediná barianta je nebýt z úředníků připosraný a za svoji osobu zažádat o změnu-tak aby tuto žádost minimálně přijali a ... (bylo to tu již taky několikráte sděleno!Nic jinéhoi nelze!)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 22.01.17 19:40

Je to faktické zrušení vozidla. Kupující není v dosahu, není jiné východisko. Za způsobenou škodu pak odpovídá provozovatel.

Nebo snad radíte, aby současný evidovaný majitel platitl pojištění provozu vozidla ze svého? Pokud nelze dohledat nového kupce, který na svou povinnost evidentně kašle, není co řešit.

Asi vám nedochází, že při nezaplacené pojistce a následně způsobené škodě majitel hradí v plné výši.

Mimo jste vy.

"Původní vlastník zůstane v registru zapsán na věky věků. Byť už vlastníkem dávno není," potvrzuje dopravní expert Michal Dlabola."

http://tn.nova.cz/clanek/pozo…-neprevede-budete-platit.html


doplněno 22.01.17 19:51:

Poslední vstřícný krok současného majitele je doporučeným dopisem upozornit kupce na skutečnost, že bude vozidlo vyřazeno z evidence, pokud v např. v termínu 10 pracovních dní od doručení této výzvy nesplní svou zákonnou povinnost. Pak neexistuje nějaký postih za způsobenou škodu. Naopak se poškození brání před hrozící škodou. Není to tak složité na pochopení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 07:57
avatar

Vanad, velice se mýlíte, lehce Vám Vaše tvrzení vyvrátí kterákoliv evidence vozidel, na kterou se anonymně obrátíte emailovým dotazem.


doplněno 24.01.17 06:49:

Vanad, Vy si myslíte, že se nemýlíte, já tvrdím opak, mýlíte se. Určitě bych nedával příklad nějakým článkem z novin, páč vím, jaky nesmysl občas napíšou. Podle Vašeho názoru je vlastníke ten, kdo je zapsán v registru vozidel, já tvrdím že to tak není, páč právo na kupce přechází dle občanského zákoníku.

Nedávno zde byl odkaz na rozsudek, kde zažalovala doktorka min.dopravy (registr vozidel), že jí vede protiprávně v registru jako vlastníka, přestože vozidlo již dávno nevlastní. A vyhrála.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 23.01.17 23:22

Nemýlím se. V případě že nový kupec nereaguje a neplní své zákonné povinnosti, po předchozí marné výzvě je toto legální řešení, doporučované právníky. Pro evidenci vozidel je majitel ten, kdo je zapsaný a jako takový má na toto právo.

Nebo snad veškeré škody způsobené nepojištěným vozidel nikdo nemusí platit? Matete tazatele a zákon říká jasně, kdo je majitel !

http://www.uspory.cz/aktualit…est-k-trvalemu-vyrazeni--3850

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 24.01.17 09:54

Z hlediska zákona je majitel pořád ten, kdo je zapsaný v evidenci vozidel. Pokud zákon ukládá povinnost změnit tuto skutečnost do 10 dní pod pokutou a nový majitel toto dobrovolně neudělá, nelze ho dohledat, má evidovaný majitel právo se účinně bránit. Vy mu tuto možnost berete svým tvrzením a na druhé straně vám nevadí, že může být odsouzen k uhrazení veškeré škody způsobené provozem vozidla. Pokud dojde k usmrcení osob, je to katastrofa. Vy nepřinášíte žádné smysluplné řešení, je pořád opakujete, že nový majitel má nějaká práva. A starý nemá asi žádná, jen povinnost platit? Jak jsem uvedl odkaz, ten nepsal nějaký trouba ale člověl znalý práva. Nový zákon toto upravuje a jasně bylo uvedeno, že pokud nebude srovnán stav v evidenci, budou vozidla zrušena. Toto nový majitel musí dobře vědět a to že není k nalezení jen zdůrazňuje nutnost problém v evidenci řešit.

Můžete zaplatit zákonné pojištění za toho dědulu. Nechápu vaše reakce. Zákon něco říká a vy to neregistrujete.

Pokud původní majitel prokáže, že udělal vše pro napravení stavu a protistrana nereagovala, má zákonné právo zrušit vozidlo. Bez náhrady. Přečtěte si lépe zákony.


doplněno 24.01.17 10:02:

"

Novela zákona: Novinky stručně a jasně

1. Vyřazení z provozu

Nahrazuje předchozí pojem "dočasné vyřazení vozidla" (tj. depozit).

Po jednom roce je vlastník povinen oznámit příslušnému úřadu umístění a využití vozidla, jinak bude vozidlo vyřazené. Za nesplnění u nového vyřazení hrozí sankce 50 000 korun.

O vyřazení může požádat vlastník, nebo tak učiní obecní úřad, pokud skončilo povinné ručení a do 14 dnů nebyla uzavřené nové pojištění.

Předkládá se velký i malý technický průkaz a odevzdávají se registrační značky.

Po dobu vyřazení nesmí z vozidla zmizet výrobní čísla karoserie nebo motoru.

Před návratem na silnice je vlastník povinen doložit uzavřené povinné ručení a platnou technickou kontrolu.

Do této kategorie spadnou také odcizená vozidla.

2. Zánik vozidla

Nahrazuje pojem "trvalé vyřazení vozidla".

Po vyřazení vozidla již není možné vozidlo znovu přihlásit.

Podmínkou zániku je ekologická likvidace nebo úplné zničení.

Vozidlo po 1. lednu 2015 zanikne i po vyřazení z provozu v délce v kuse větší než 18 měsíců, pokud majitel nenahlásil místo a způsob jeho užívání "

Co dál dodat j jasné věci? Nic.

Už tahle nekonečná debata jen dokládá, že pořád se najde někdo, komu jasně dané povinnosti nic neříkají a hledá skulinky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 10:08

Máš v tom obrovský zmatek. Pleteš si pojmy a dojmy. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 10:23

vanad: pobavil jste, ale nechápu, proč se stále hádáte za svojí "pravdu"? *smich*Jinak ten odkaz na rozhodnutí soudu, jak psal Milan, jsem dával já, tak zkuste pohledat. I když vy to zřejmě víte lépe, aniž byste to musel číst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ouuz
Datum: 24.01.17 16:20

Rozsudek Nejvyššího správního soudu v plném znění je ke stažení ve formátu PDF na stránkách Úřadu pro ochtranu osobních údajů, hned na 1. straně.

https://www.uoou.cz/VismoOnli…org=200144&id_dokumenty=21745

Název článku na hlavní straně UOOU je Registr silničních vozidel oa pokud nebude funfovat výše uvedený osdkaz, jdětě na hlavní stránku UOOU a stáhnětě si to sami

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.01.17 18:02
avatar

Vanad, poslední pokus o osvětu.

Potkáme se spolu na ulici, já Vám prodám svoje vozidlo, Vy mi předáte peníze, já Vám auto.

Čí je vozidlo podle práva? VAŠE. Moje být již nemůže, když mám peníze. Nebo je to snad jinak?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.17 17:34
avatar

p.Vanade to co píšete není pravda neboť zápis v registru NEURČUJE VLASTNICTVÍ!Toto určuje jen KUPNÍ SMLOUVA nebo soud v rozsudku! NIC jiného.Byť pisálkové v novinách nebo "odborníci" v televizi tvrdí něco jiného!

Proto to co píšete výše o vyřazení je ,bez ohledu na další okolnosti (kupec je ve výkonu trestu), nabádání minimálně k přestupku ne-li k trestnému činu !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 19:00
avatar

Vanade nemáte pravdu. Kážete tu bludy. Sám jsem měl problém, ještě za starého zákona s autem v polopřevodu, kdy s ním nový majitel boural se zraněním, a jedině díky tomu, že jsem měl smlouvu, a nahlášené zrušení pojistky, jsem byl schopen dokázat, že nejsem majitel. Pravdu má Milan a ještě další, kteří tu tvrdí, že rozhodující je kupní smlouva. Ta může být i ústní ale blbě se prokazuje. Proto je lepší a dnes dokonce MUSÍ být písemná, jestli se nepletu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 19:08
avatar

Nikdo máte pravdu, až na kupní smlouvu, Stále nemusí být písemná, ale jak píšete, je to lepší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.