Pokuta za rychlost z DE

Od: Datum: 20.12.16 09:46 odpovědí: 16 změna: 24.12.16 10:20

Dobrý den,

dnes mi resp. do firmy přišla fotka z DE s překročením rychlosti o 43Km/h ve městě. Bohužel jsem na výjezdu z města začal předjíždět a oni měli u koncové cedule radar.. Co jesem vyčetl, tak je to pokuta 200€ o to ani tak nejde, ale taky se píše zákaz řízení. Platí ten zákaz jen v německu nebo i v ČR? Dá se z toho nějak vyvléknout?

Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 20.12.16 10:27

Zákaz platí v D a vyvléknout těžko, leda oznámit jiného řidiče který "řídil", ovšem pokud se to provalí tak bude velký problém. Zákaz řízení by měl být jeden měsíc, to se dá přežít. Pokud tě chytnou se zákazem tak opět průšvih. Ani jedno bych neriskoval.

Holt v D překročit o 43 kmh ve městě není dobrý nápad. Zaplatit, měsíc v D neřídit a příště tolik nespěchat...

našel jsem: Odevzdání řidičáku - pokud neodevzdáte řidičák po zákazu řízení na 1 měsíc: pokuta 3780 Euro (2014)

= ověřit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 12:00

Se zaplacením pokuty počítám, ale jak to je přesně s tím zákazem řízení? Pokud to platí jen pro Německo, tak to je v pohodě, ale jestli tam musím i odevzdat řidičák, tak to nebudu moct řídit nikde.. Neví to někdo přesněji?

Datum: 20.12.16 12:28
avatar

V ČR můžete řídit, zákaz platí jen v Německu.

Oni sankcionují firmu, která je uvedena v registru, nikoliv konkrétního řidiče.


doplněno 20.12.16 12:41:

OK, pokud se chcete z toho vyvléknou, musíte si najmout právníka, který Vás z toho vyseká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 12:32

Do firmy nám přišel dopis, že chtějí zát údaje o řidiči, ale o pokutě ani slovo. Kdyby to šlo za firmou, tak po řidiči dál nepátrají nebo se pletu?

Datum: 20.12.16 12:09

Buďte rád že to nebylo ve Švýcarsku, kde překročení o 25-40 v obci, je trest velmi solidní pro spěchající piloty, pokuta až milion, zákaz řízení na dva roky, odnětí svobody až na tři roky. Je jistější porušovat zákony v Česku, občas se z toho dá i vykroutit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 19:29

Podle toho co jsem zatím zjistil budu muset na Německém úřadě řidičák opravdu na měsíc odevzdat. Pokud neodevzdám, tak nezačne běžet trest a jetě můžu dostat další pokutu.

Takže moje další otázka zní. Můžu na našem území řídit s tím, že když mě zastaví, tak řeknu, že mám ŘP doma? Je ČP tak propojená s německa, aby to vůbec zjistila, že ho mam v DE v čistírně?

Datum: 20.12.16 20:08
avatar

A hledal jste právníka?

Dopis došel firmě, ta oznámí, že jste řídil Vy. Vy to popřete, že se firma zmýlila, že jste v té době nebyl řidičem. Co bude podle Vás dále?


doplněno 21.12.16 06:25:

asd, neznám německé právo, jen se proto ptám.

Nic ve zlém, ale po zkušenostech s pohádkami čechů, kdyby byl někdo, kdo toto zažil na vlasní kůži, nikoliv že mu někdo povídal o někom...

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 20.12.16 22:50

Dál by nejspíš proběhl soud v D s firmou a řidičema ;) To neni českej kocourkov kde se dá vybruslit snadno... Pokud firma nechce mít v Německu problémy, tak vyhoví požadavku a oznámí skutečného řidiče. (Případně někoho kdo to na sebe vezme, ovšem na radaru taky může být fotka, pak by to nejspíš šlo k soudu a firma by byla pod drobnohledem).

Pokud firma odmítne oznámit řidiče nebo nebude komunikovat, tak to nejspíš půjde k soudu.. Klidně při zjištění firemního auta v D to auto zadrží jako kauci = firma nesmí do němec...

Němci jsou důsledný, když je jeden chycen při 90 v obci tak se sklopí uši, zaplatí 200 éček a na měsíc odevzdá řidičák... Zjištěný pokus o očůrávání - jde to k soudu a sankce jsou výrazně vyšší.

Systém mají nastavený celkem rozumně - banální přestupky symbolický trest (např. ve městě rychlost o max. 10 kmh je za 15 éček, mimo město za 10 - co to je pro němce...). 90 už berou jako nebezpečný přestupek a sankce je citelná. A jet s papírama v čistírně je trestný čin, sazba tuším až 1 rok natvrdo + pokuta.

Známý spáchal přestupek, na pokutu se vykašlal. Proběhl soud v jeho nepřítomnosti: řádově vyšší pokuta + soudní poplatky. Po čase jel do D, na hranicích ho sebrali, připoutali k topení a řekli ať sežene prachy že ho pustí až po zaplacení. Tak po chvíli přemýšlení u topení zaplatil a pustili ho. Se s tim nemažou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 20:37
avatar
Proti gustu žádný dišputát, ale v obci jet 93 je pěkná prasárna. Řidičák se musí odevzdat, nestačí mít měsíc v šuplíku, jinak je v počítači záznam a první kontrola v Německu si Tě pěkně podá.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzxy*
Datum: 21.12.16 18:14

Napiště jim email, že jste ze Somálska a že Vás do SRN pozvala Mutter Merkel, vše se obraterm smázne

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karel1234
Datum: 21.12.16 21:46

Neresit,nemci se nebudou soudit s zadnou ceskou firmou.Pokud zaplatis pokutu,tak priznas vinu.Delat mrtveho brouka,na firemnim aute vymenit spz,treba z duvodu ztraty.Nemci z cechama nejsou propojeni,co se tyka dopravnich prestupku.Za casto bude stejne promlcene.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.12.16 10:20

Správně karel1234, pokud je nahulenej, tak nic neřešit

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mzxy*
Datum: 22.12.16 09:58

Já bych německou stranu nepodceňoval, pokud získala informaci o vlastníku / provozovateli tohoto auta, ani výměna SPZ nemusí znamenat že je vyhráno...nelze vyloučit že další auto této firmy bude po vjezdu na území SRN zadrženo s tím že pokud firma do 30 dnů neuhradí náklady řízení bude prodáno v aukci k umoření dluhu...

Jezdit jako prase se v zahraničí nevyplácí, u nás je za to také zákaz řízení , najdětě si raději jinou práíci

Jen u nás si ještě pořád pěstujeme havlovskou pseudohumánní pseudodemokracii, které ochranu pseudopráv nepřizpůsobivých jedinců klade výš než práva slušné většiny

Pokud jdde o technickou výměnu informací o vozidlech podle SPZ, po mnoha letech spánku se po novém roce konečně zapojí do této výměny i ČR...tedy nefukční CRV z dílny pana Dobeše propojí s tímto datovým rozhraním ( EURARIS)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 23.12.16 00:37

mzxy: nejakou vymenu informaci podle SPZ si muzou strcit tam a tam a druhou stranou zase ven.v cr totiz SPZ nejsou uz nejaky ten rok.ukazte mi kde je na vozidle aute spz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 07:23
avatar

mnd,

Velice se mýlíte, SPZ existují, o když se v novém zákoně jmenují evidenční značka. Jsou ale vozidla, které mají na vozidlech SPZ, dle staré vyhlášky. Velice dobře víte, že spousta lidí používá stará slova espézetka, místo nového slova registrační značka.

Každý to pochopil, jsem přesvědčen že i Vy.

S přáním krásných vánoc, Milan.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.16 23:32

Vzájomné prepojenie polície medzi štátmi je dnes už bežná realita.Slovákov je už na tisíce,čo dostanú poukážku z Rakúska,už aj Poliaci,Chorváti dokonca aj Češi posielajú darčeky.Pochybujem,že Nemci sú výnimka.Raz som dostal pokutu v Maďarsku a povedali mi rovno,že pokuta je malá,ak nechcem nemusím ju platiť,že sa stratí na veľvyslanectve,no potom,aby som nejazdil do Maďarska.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.