Ethanol místo benzínu?

Od: Datum: 19.12.16 18:11 odpovědí: 12 změna: 21.12.16 16:26
Zdrávím omylem jsem do sve toyoty corolly 1.4vvti natankoval ethanol protoze na te pumpě měli tu hadici oznacenou zelene a na benzín modrě tak jsem moc nekoukal,, v nadrži bylo trochu benzínu tak 5litrů a toho ethanolu jsem tam natankoval asi 40 litru. Tak by se chtěl zeptat jestli to motoru neak neuskodi jestli to mohu neak vyjezdit a pak dotankovat nebo jestli odstát a dotankovat? Děkuji za rady
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.16 18:22

Pojede to, motoru se nic nestane, ale může se rozsvítit kontrolka emisí, protože řídicí jednotka nedokže s tímto palivem optimálně pracovat. Navíc teď přes zimu mohou být o něco horší starty.

Ohodnoceno: 0x

Od: hidea
Datum: 19.12.16 18:23
Dobře děkuji co nejdriv to doplním benzínem
Datum: 19.12.16 18:35
Jednorázově ti to s motorem nic neudělá. Dopumpuj nádrž příležitostně do plný benzínem ať se to naředí, protoze jinak má lihák opravdu horší studený starty. Dlouhodobý provoz na lihák leptá těsnění v motorech některých výrobců a některým dokonce nevadí vůbec. Třeba Ford Fiesta míval ještě po roce 90 někde v motoru čudl na přepínání na provoz na chudou směs protože je Ford vozil do Egypta a dalších chudších států Afriky kde motory musely papat co zrovna bylo po ruce.

Datum: 19.12.16 18:24

ja bych tam dotankoval do plna benzín a jezdil

Datum: 19.12.16 18:29
Dobře provedu :) děkuji
Datum: 19.12.16 19:08

Stane se , moc to nevadi , jen ted v zime se muze stat , ze nenastartujete hned.

Ktomu to muze cukat , bude vetsi spotreba , mensi vykon ...

Jel bych to trosku vyjezdit a pak dotankoval plnou benzin , at to co nejvic zredim.

Datum: 19.12.16 19:30

Toť otázka.Je to motor od motoru! Příklad-výrobce motoru LFY stanovil benzín N95 ale v příručce doporučuje 100oktanový benzín.Můj motor na 98 byl línější ,prostě nešlo to jako na 95 a kolegovi stejné auto a stejný motor na 98 jako raketa. Totéž je s etanolem.Já jezdil bez problému na E85 od čistého (E85=15% čistý natural a 85% čistý etanol) až po růzmé poměryE85:N95 a spotřeba? téměř stejná a starty taky OKtakže no problém ale dalším ve stejných autech pořádně nejelo!Uvidíte jak Vám to pojede a po vyjetí části doplnit nebo do servisu či sám odčerpat dát benzín a postupně přidávat po částech!

Datum: 19.12.16 20:38
Dobře zítra se projedu a dotankuji benzín
Moc všem děkuji
Datum: 20.12.16 21:46

Do feldy MPI jsem tankoval ethanol s benzínem 1:1,jezdila na to jak drak,a ještě mě na STK chválili,jaký mám pěkný emise.

Od: asd1
Datum: 20.12.16 23:02

To je známá věc, že líh emise vylepší (= projde i bez katu).

Kolik lihu to skousne záleží na konkrétním motoru, často i stejný typ motoru je někdy OK a někdy ne.

Datum: 21.12.16 15:30

Motor jako takový to schroustne vždy.Problém mohou udělat některé díly palivové soustavy nebo třeba jiné parametry hření díky stylu jízdy mohou způsobit podpálení ventilů (Což ovšem i špatný styl jízdy na benzín!)

Od: vanad1
Datum: 21.12.16 16:26

Pokud auto nastartujete a pojede, tak OK: Může se ale stát, že to prostě nepojede a pak by jste musel odsát do kanystru asi půlku objemu nádrže a doplnit do plné benzínem. Octavia 1,6 /74 kW na to nejela a ani nešla nastartovat. Hrůza. Když na 20. start chytla , tak o nějakém výkonu nemohla být řeč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.