Poraďte- vysoký zvuk vrčení pod kapotou

Od: Datum: 19.12.16 13:14 odpovědí: 4 změna: 19.12.16 19:09

Dobrý den,

prosím o radu...před několika dny se mi na autě Octavia 1.6, r.v. 1998, benzín začal ozývat zvláštní zvuk vycházející z podkapoty, řekla bych na levé straně. Zvuk bych popsala jako vyšší a přirovnala k jakémusi vrčení (jakoby se nějaký předmět velmi rychle otáčel okolo své osy, jako například když optická mechanika nemůže přečíst CD).

Zvuk se objevuje při studeném motoru, nejprve trval velmi krátkou dobu a posešlápnutí spojky ustal. Po jejím spuštění se opět ozýval a samovolně bez vlivu na řazení odezněl. Každým dnem se doba "vrčení" prodlužuje, jediné kdy ustane, je při sešlápnutí spojky. Nastává třeba 2 km po startu a dělá i při zahřátém motoru.

Jinak pokud mám studený motor, auto neženu a nikdy nepřesáhnu 3 000 ot.

Moc prosím o nápady, co by to mohlo být a jak to mám řešit. Jedním z nápadů bylo spojkové ložisko, ale nevím, jestli takový zvuk může vydávat.

Předem moc děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.12.16 13:59
avatar

S ohledem na popis s tou spojkou je vysoký předpoklad brzké výměny spojky (sada spojky, nikdy neměňte jen část..). I když to pištění může být třeba klínový řemen, ale ten nemá zase napojení na spojku... takže - servis nebo jednou neodjedete s plným nákupem z obchoďáku ...


doplněno 19.12.16 17:53:

měsíc v garáži vydrží... ale prdnout to může kdykoliv, pokud budete jezdit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 15:48
avatar

To vypadá na ko ložisko na spojce.Nesmíte dlouho stát na spojce,jinak rychle zkracujete životnst spojkového ložiska.Dude te muset vyměnit celou spojkovou sadu se ložiskem + hydraulickou kapalinu,pokud´ máte hydraulickou spojku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sophee
Datum: 19.12.16 17:19
Moc děkuji spojku se snažím držet vždy co nejkratší dobu. Jak dlouho myslíte, že mohu s autem do výměny jezdit? Vydrží mi takto aspoň měsíc? Dnes odpoledne při jízdě z práce se zvuk ozýval krátkou chvíli a poté už vůbec, co se auto ohřálo. Zlobí si to jak chce, někdy jo, někdy ne.
Datum: 19.12.16 19:09
avatar

Těško říct,jak dlouho vydrží.Může vydržet měsíc,nebo týden.Radši bych to co nejdřív vyměníl,než se ložisko přidře a nebo se může roztrhnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.