Doplnění mot. oleje - jiná značka

Od: Datum: 19.12.16 12:48 odpovědí: 4 změna: 19.12.16 22:42

Dobrý den, u Opel Astra G (z18XE) mám aktuálně v motoru olej "Carlson Millenium Synth 5W-40", ale potřebuji nutně doplnit hladinu a v okolí jsem stejný olej nesehnal. Chci se zeptat, jestli mohu do motoru doplnit olej "Castrol Magnatec C3 5W-40", který mám aktuálně v garáži? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.16 12:51

Doplňovat olej o stejných parametrech , ( syntetika,polosyntetika,minerál) a stejné specifikaci ( 5W40) . Výrobce bych neřešil

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.16 17:16

Klidně pokud dosahují stejných norem,nikoliv dle prodejního značení (zavádějícího!) plno,polosyntetika nebo minerál (i tzv plněsyntetický obsahuje minerální bázi!)ale dle viskózní normy (splňuje),dále normy API,ACEA a pak ještě oborovou normu (jeko třeba VW505.00,nebo PSA B71 2294 ...).Musí,resp.měl by plnit všechny normy předepsané pro olej do daného motoru!

Od: plk
Datum: 19.12.16 18:46

Děkuji za odpovědi, ale stále si nejsem jistý, jestli to autu neublíží, resp. některé specifikace jsou u olejů stejné, ale ne všechny. Poradíte?

Datum: 19.12.16 22:42

ničeho se neboj a doplnuj tvému motoru bohatě stačí norma acea a3-b3

já sestře přesně do tohoto vozu leju dokonce 1OW40 s touto normou a to celá léta

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.