Co smí a nesmí policie

Od: Datum: 17.12.16 13:39 odpovědí: 12 změna: 21.12.16 17:01

Dobré odpoledne, chtěl bych se zeptat, policie mě zastavuje dosti často,3x do měsíce a pokaždé mi dají testy na alkohol a ihned na drogy,smí dát obojí zaráz? Další věcí je,že náustek už mají v přístroji anichž bych viděl balení,taky nesmí ne?

mohu se nějak bránit,když mě zastavují výhradně jen kvůli testům? třeba uvedu příklad jejich zastavení: stojí na autobusové zastávce a mluví s chlapíkem,a sotva jsem projel,hned v zrcátkách jsem viděl modrý majáky s nápisem STOP. Není to už trocha nápadné? Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.16 14:05

Možno řešit

Nehulit

Jezdit veřejnou dopravou

Anebo studovat příručky. - Jak zbytečně nepřijít o řidičák, určeno pro vyhulené

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rqwope*
Datum: 17.12.16 14:06

Buďte bez obav, je to vše vpořárku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.16 14:33
avatar

no nápadné to je - ale spíše je něco "podezřelého" na Vaší straně, když Vás policajti staví, jakmile Vás zmerčí !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.16 14:40

Nejezdíte kolem nich se zdviženým prostředníčkem? Že jsou jedničky?:-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.16 14:41
avatar

copak si jim proved ,že po tobě dou jak po slepice po flusu?

já ani nepamatuju kdy mi naposled zastavili :)

jinak zastavit tě můžou kdykoliv maj jen podezření ,že je něco v nepořádku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 15:06

Neměl jste trest za alkohol nebo drogy? Popřípadě někdo jiný, kdo v daném autě jezdil?

Nepíšete odkud jste. Pokud z menšího města, tak Vás mohou znát po paměti, pokud z většího, tak to funguje tak, že jakmile Vás zaměří kamera, tak dojde k lustraci Vaši SPZ a pokud tam existují nějaké záznamy, tak jste jasnej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 15:31

Asi budete jejich oblíbený řidič. *frajer*

Já jezdím denně, často i večer, kdy číhají na ožralce a zastavili mě za poslední roky jen 3x a vždy jsem, si za to mohl sám. Jednou, když mě viděli, jak jsem do křižovatky vystartoval s pískajícími gumami (20 mi není, ale ještě nemám ten správný důchodcovský styl jízdy *smich*) a komentovali to "Pane řidiči, spěcháte někam?" Já na to "Ne ééé.." Policista "Že jste najel do křižovatky tak ostře." Já "To víte, přední náhon, to klouže hned." Vrátil doklady, poděkoval a popřál šťastnou cestu.

Podruhé jsem je taky nechtě vyprovokoval, když mi došlo, že jsem odbočil na opačnou stranu a na prázdné ulici se přímo před nimi smykem otočil do protisměru. Asi si to vysvětlili tak, že jsem to otočil, když jsem je viděl (já si jich ani nevšiml), tak za mnou vyrazili s majáčkem, zkontrolovali doklady, dali dýchnout a taky jen poděkovali.

No a naposledy to bylo proto, že mám úplně doběla rozstřílenou a prakticky nečitelnou přední SPZ. Tak mi postarší policista povídá "Jak dlouho s tím ještě míníte jezdit?" Já se docela naštval, protože jsem myslel, že je to narážka na moje auto, tak jsem naštvaně odpověděl "Dokud to pojede." Nacož on obešel auto a povídá: "Tak to bude asi ještě dlouho. Víte nemá se to, ale měl byste doma vzit černou barvu a opravit si tu přední značku." :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.16 17:55
avatar

Asi je vizáží,vzhledem auta nebo prostě něčím provokujete!Zkuste se nad tím zamyslet proč!

Mně osobně od léta páně 1976 nebo 77,kdy jsem získal ŘP na písta do dnešní doby mne kontrolovali /běžná silniční kontrola/ jen asi 6X.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 18:52

Jedno,čo pravdepodobne robia zle policajti,že vám náhubok nedávajú zabalený a vy ho máte pred nimi rozbaliť a vložiť do prístroja.Čo mám ja skusennosti z fúkania,tak nikdy sa policajt nedotkol rozbaleného náhubku,dokonca ho musím aj vytiahnúť z prístroja.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 19:28
Nemáte koupené ojeté auto? Třeba patřilo nějakému feťákovi nebo alkoholikovi. Nebo je Vaše auto tomu jeho podobné. Jinak je vše v pořádku, akorát naústek by jste si tam měl dát sám. Bohužel ne každý to dovede, policisty i Vás to pak zbytečně zdržuje, proto to tam dávají sami. U některých expertů to samo vkládání naústku dokonce není na místě, protože jsou schopní ho i rozbít (z nešikovnosti, hlouposti či právě proto, že jsou pod parou). Jinak nejen že Vás policie k testu na alkohol a drogy může vyzvat, Vy jste povinnen se jí podrobit, jinak přijdete o ŘP.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 21.12.16 16:31

Ze zákona smí pouze, to, co jí zákon povoluje. Občan ze zákona smí dělat vše, co mu zákon nezakazuje. Tím je dáno, že policie se smí pohybovat v daném rozsahu pravomocí.

Pokud jste znám svým kladným postojem o omamných látkám, nesmíte se divit. Auto je smrtící zbraň.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.12.16 17:01
Pozadej o zabalený naustek. Možná proflakly auto,nebo špatný stav, nepovedený tuning atd.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.