Dovoz ze Švýcarska

Od: Datum: 16.12.16 18:32 odpovědí: 4 změna: 18.12.16 08:26

Dobrý den , chtěl bych přivézt auto ze švýcarska . Je to 7 let stará škodovka , první majitel ( švagr ) . Co potřebuji zajistit přímo ve švýcarsku? Platí se clo a daň? Jaké kontroly se musí udělat před přepisem?

Mám celkem dost času , ale nikdy jsem to nedělal tak budu rád za každou radu .

Prosím o ověřené informace , abych se v tom moc nemotal .

Díky za ochotu . George

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 16.12.16 20:40

potřeujete švýcarský TP, dovozovou technickou prohlídku a zelenou kartu z pojištovny

clo ani DPH se neplatí

Ohodnoceno: 0x

Od: moto®
Datum: 17.12.16 09:49

Předem si ověřte možnost přihlášení na svém Odboru dopravy, nejlépe písemnou formou, kdyby průběžně změnili názor. A také si zjistěte podmínky na celnici. Švýcarsko není součásti EU a podminky dovozu nejsou tak jednoduché jako z EU.

Před časem jsem dovezl ze Švýcarska stroj, na německo-švýcarské hranici jsem musel na spedici a přes celní kontrolu a následně ještě doma na naší celnici. (To vše by se obnovilo, pokud by došlo na přání nechytrých, vystoupit z EU)

Tehdy jsem se zajímal i o dovoz vozidel a bylo to neprůchodné i když mi připadalo absurdní.

Myslím, že je lépe využít strejdy Googla zadáním "dovoz auta ze Švýcarska" nebo podobně.

Od: mzxy*
Datum: 17.12.16 19:03

Je to jak jsem napsal, u registrace vozidla ze Švýcarské konfedrace se nedokládá clo ani DPH, pro potřeby registrace se na Švýcarsko hledí jako na členský stát, protože je členem EHP, spolu s Lchtenštejnskem,Islandem a Norskem...

Moto - platí dto od 1.1.2015, předtím bylo nutné při dovozu ze švýcarska předkládat JCD

Zaspal jsi dobu, ze švýcarska se vozí zajímavé motorky, hlavně triumphy ale i jiné...ale ty prodávám jen čínu, takže Ti to mlůže být jedno:-P

Od: moto®
Datum: 18.12.16 08:26

Děkuji za info. Opravdu to nesleduji. Ojeté motorky nebo i auta vozím jen pro sebe nebo velmi dobré známé. Velmi dobře do tohoto byznysu vidím a bez podvádění se na něm nedá vydělat. Takže raději prodám a servisuji nového číňana, než se hrabat v tom, co jinde již dosloužilo. I o číňanech je nutné něco vědět, aby člověk nenaletěl nesolidním dovozcům. Čína je dnes největší světový výrobce motorek. Samozřejmě různé kvality. Od šrotu po velmi kvalitní které jsou obrandované značkami japonských, italských... firem a naivní zákazníci si myslí, že byly i v tom Japonsku vyrobené. *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.