Kdo je viník nehody?

Od: Datum: 13.12.16 14:22 odpovědí: 21 změna: 14.12.16 20:55

Dobrý den,

bohužel se mi stala dopravní nehoda - na jednopruhové silnici do mě nacouvalo velké SUV, prý chtěl řidič parkovat. Nedal ani blinkr, jel, pak zastavil, dvakrát popojel dopředu a pak mi najel do světlometu. Já přes něj neviděla a myslela jsem si, že popojíždí po plné silnici. On tvrdil, že použil parkovací systém a že tudíž za nehodu můžu já, protože jsem nedodržela vzdálenost (stála jsem za ním určitě aspoň 1,5 m), jinak by mu systém nedovolil couvnout a když prý budeme volat policii, dostanu pokutu za nehodu já, protože se v rámci šetření zohledňuje právě ten parkovací systém. Poškození svého auta teď neřeším, mám měsíc koupené 19 let staré auto na zaježdění - mám půl roku čerstvý řidičák. Takže to moje autí je i tak už po těch letech trošičku obouchané. Ale řeším, kdo vlastně je viníkem nehody, jestli měl on pravdu anebo jsem se neměla nechat přesvědčit a měla jsem zavolat policii a nechat si pak případnou opravu nechat zaplatit jeho pojišťovnou. Abych propříště věděla.

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.16 14:28

Jeho chyba, parkovací systém se určitě nezohledňuje. Ideálně dneska vozit kameru, já to dělám, i když ani ta nevidí vše. Dle Murphyho zákonu se mi vždy přihodí něco, když jí zrovna nemám nebo nemám zapnutou. *smich* V tom úplně nejlepším je ideální, když máte svědky. Znamení o změně směru jízdy nedal, naopak vlastně udělal vše, co se považuje za agresivní jízdu, klidně bych se případně i odvolával a sehnal si odborníka na dopravu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.12.16 14:30

Tak já se domnívám, že jestliže Vy jste v době nehody stála a on do Vás nacouval, tak je to jeho chyba.Tady ale asi bude velice těžké dokázat, jak tomu opravdu bylo. A on když teď bude tvrdit, že jste Vy nedávala pozor a nabourala ho zezadu, když on stál či pomalu popojížděl dopředu, tak to asi vyhraje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 13.12.16 14:35
avatar

Bez kamery a nebo svědků je obecně viníkem nehody ten vzádu - nedobrždění. Pokud tedy on nacouval do vás, je viníkem on bez ohledu na jakékoliv jeho vybavení vozu. Pokud byla vozidla obě v pohybu, může se jednat o spoluúčast - třeba 50-50. Ale pokud není kamera, která by dokázala najetí toho před vámi, pak tedy smůla - účastníci nehody ve vozech jsou zaujatí, musel by někdo z okolí dosvědčit popis události...

Nebojte se své nezkušenosti - když si jste jista, že nejste viníkem, zavolejt vždy PČR!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cenich
Datum: 13.12.16 15:12

Bohužel, já jela jen se čtyřletou dcerkou, pan řidič sám. Manžel mi doma strašlivě vynadal, že jsem nezavolala buď aspoň jemu, nebo rovnou policii. Děkuji za podporu, cením si toho. Nejsem žádná bláznivá dvacítka s horkou hlavou, nadělila jsem si řidičák ke čtyřicítce a jezdím převážně s dcerkou v autě, takže se fakt nikam necpu. Ve chvíli, kdy do mě nacouval, jsem stála na brzdě a ještě jsem stačila aspoň rychle dát zpátečku a určitě jsem zmírnila následky. Mám skoro utržené světlo, já si toho na místě bohužel nevšimla, až při kontrole manžel... Prý náhradní světlo z vrakáče za cca 1500,- Kč :( No, poučení pro příště.

Od: 123loikas
Datum: 13.12.16 15:17

Nemate jeho SPZ? Nejaky protokol jste nesepsali? Pri nehode jste povini si predat kontakty. Dalo by se to brat, jako ujeti od nehody...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 15:36

Vyřešili nehodu domluvou, že se nic nestalo, není povinnost něco sepisovat nebo někoho volat v tomto případě. Nebo se pletu?


doplněno 13.12.16 15:37:

Tazatelka udělala dobře, že ho poslala k šípku. On její RZ evidentně nezná, jinak by jí vyhrožoval dál. Takže bych to už neřešil. Poučení pro příště ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 13.12.16 15:29

Ano, to že jste nezavolala manžela je největší chyba. Ne proto aby jste naplnila jeho Ego, ale protože nezúčastněná osoba, která není v zajetí emocí, může lépe posoudit situaci, než účastník nehody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 15:19
avatar

Nevím jak se stala nehoda, páč neznám výpověď druhé strany.

Pokud ale píšete naprostou pravdu, viníkem je řidič velkého SUV. Sepsali jste záznam o nehodě? Uplatňuje po Vás úhradu škody, třeba přes Vaší pojištovnu?

Pokud citujete správně jeho slova, o parkovacím systému, musím si tu legrační výpověď zapsat do poznámek, mezi absurdity a nesmysly.


doplněno 13.12.16 17:21:

Já Vás neobviňuji, že si vymýšlíte a že situace byla jinak. Ale ze zkušenosti vím, že lidi vidí svoji situaci jinak, nežli se stala.

Každopádně jste udělala dobře, že jste poslechla manžela a nic mu neplatila, ani nedala podklady pro pojistnou událost. příště by se Vám spěch mohl hodně prodražit, takže neodjíždět od nehody.

viz:

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1i-1.html

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cenich
Datum: 13.12.16 15:35

Píšu pravdu, proč bych si vymýšlela. Záznam jsme nesepsali, oba jsme spěchali - já malé dítě v autě, on měl taky svoje dítě vyzvedávat. Dohodli jsme se, že se odpoledne sejdeme a sepíšeme to. Pak mi volal, že byl v servisu a prý má opravu za 10000,- Kč! Já byla už naštěstí doma a manželem poučená a poslala jsem ho do háje. On už pak tušil, že si s oporou za zády nenechám kadit na hlavu a zavěsil s tím, že si opravu zařídí ze svého havarijního pojištění.

Od: asd1
Datum: 13.12.16 16:50

Pokud jste stála a on do vás nacouval, tak je 100% viník a škoda by šla z jeho povinného ručení. Ovšem nic jste nesepsali a odjeli - teď to bude těžko prokazatelné, nejspíš váš pošle do háje. Taky může tvrdit že on stál a vy jste do něj narazila, bez svědků to bude tvrzení proti tvrzení. Měli jste na místě sepsat záznam o nehodě a k tomu jeho uznání viny. Při nesouhlasu s vinou volat policii.

Takhle si opravu zaplatíte sama. Poučení pro příště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:02
avatar

Ano většinou to tak bývá,žel většinou!

Někdy mají ,tito v SUV dle hesla -"Všichni jsme si rovní,ale někteří jsme rovnější" privilegia a "póvl" v třískaném autě 20 let starémmá smůlu.Viz třeba bývalý kolega,pan právník,majitel luxusního SUV jeho s xantií vytlačil do stromu,xantie do šrotu,on asi 1/4 roku po nemocnicích a resumé?On jako poškozený bez viny proti panu prachatému právníkovi neměl šanci!-ALe toto berte bez záruky- mám to bez dalších znalostí,jen od poškozeného!Ale zase na každém šprochu pravdy trochu!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.16 15:57
avatar

No nic pekne vas osulil , ne vinik je on. To ze ma parkovaci system a jeste vas naboura a vy za to muzete? Dobra blbost. To bych boural schvalne furt :D

Proto je dobre si koupit za par kacek kameru a mate krasny dukaz a borecek v SUV si muze becet jak chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:49

Myslím, že jsi i tak měla celkem kliku. Pokud by jste volali četníky, jak psal už někdo výše: On nemusel o parkování nic říct a ty by jsi velmi těžko dokazovala, že couval on. Takže by celá škoda škoda šla za tebou a k tomu ještě pokuta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:53

U nás by to prokázala velice jednoduše. Nejsou brzdné stopy, naopak po viníkovi zůstala tepelná stopy (kort teď v zimě), kdy na to mají speciální termokameru, která ukáže stopu po kolech. Na druhou stranu máme jedno auta na nehody na celý okres, takže pokud by čekala x hodin, tak by tam ta tepelná stopa už nebyla. Nebo pokud by přijela náhradní hlídka, která by tu termokameru neměla.


doplněno 13.12.16 19:41: Sebod nejsem dopravák, viděl jsem to v roce tuším 2009/2010 když jsem díky vlastní neznalosti řešil škodní událost jako dopravní nehodu. Vytáhli to z auta. Každopádně si myslím, že jak couvnul tak už dopředu nepopojel, jak točil volantem, tak určitě nejel ve stejné stopě ve které přijel ale to už je otázkou trasologie, která tohle určit umí. To je ale teorie, jen kvůli plechu nikdo nebude na místo volat soudního znalce, kdo by to platil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 19:34

repkin. Tepelná stopa - takže on když jel dopředu a za pár vteřin dozadu, tak mi chceš říct, že to z toho přístroje poznáš? To znamená: já zastavím, pak couvnu cca 1 m, ťuknu do někoho a zase popojedu 1 m dopředu. To bude nějak na té tepelné stopě zaznamenáno, že jsem popojel dozadu? Přiznám se, že si to nedokážu dost dobře představit. To funguje i v případě, že tam projelo během pár vteřin několik aut? Prostě zkontrolovat jen jedno jediné auto? Asi se ptám jako blbec, ale fakt tomu nerozumím. *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickys
Datum: 13.12.16 20:52

Já dopravák jsem.

*ee**ee**ee**ee**ee*

Tepelná stopa:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 13:33

nickys. Děkuji. Mám teda asi pravdu, že když by tazatelka zavolala policii a onen dotyčný řidič tvrdil, že pouze břibrzdil a tazatelka do něj z nepozornosti zezadu nabourala, tak by to byla její vina, že?Není kamera, nejsou svědci. Tvrzení proti tvrzení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.12.16 18:14

Úplně Vás zblbnul Kdyby používal parkovací systém, tak do Vás nenabourá. I kdyby používal parkovací systém, tak za nehodu může on, za provoz vozidla je odpovědný řidič, parkovací systém odpovědnost z řidiče nesnímá a už vůbec ji nepřehazuje na někoho jiného. Bezpečnou vzdálenost jste dodržela - za stojícím autem je totiž bezpečná vzdálenost nula. Víníkem nehody je jednoznačně on.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.16 12:14

Cenich, mám vedle autodílnu a v této dílně je dost často výměna nárazníků z důvodů, že super senzor vyroben hluboko v dalekém rákosí selhal a pilot za kvedlátky selhal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 14.12.16 12:23

nevím jak ostatní,ale já v momentě kdy se blíží nebezpečí a hrozí, že bych mohl do auta nebo auto do mě narazit tak určitě nenajížídm čelně, ale snažím se auto zavčas vyosit z dráhy tak, aby případné škody byly minimální...pro příklad, aby to odneslo světlo+blatník..a ne světla+narazník+maska+chladič...tohle kdyby na mě ten blázen zkusil jak popisujete, tak to by si za klobouk nedal:-D bych ho poslal do zádele tak rychle, že by nevěděl jak..systém nesystém, měl čumět co dělá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cenich
Datum: 14.12.16 20:55

Děkuju všem za odpovědi. Po všech těch názorech vážně uvažuju o koupi kamery. Světlo si nakonec možná opravím i sama, mám docela šikovné ruce a umím si poradit. Z mé první nehody mám spoustu zkušeností, vlastně je i dobře, že se mi něco přihodilo a že to byla zrovna taková ptákovina, je bonus.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.