Profesní průkaz

Od: Datum: 11.12.16 10:02 odpovědí: 2 změna: 11.12.16 23:07

Zdravím chci se zeptat jestli někdo neví jak to je. Pracuji u stvební fyrmi jako "dělník strojník" a zaměstnavatel po mně chce abych obcas jezdil s DAF 8F 11,5 t. když mu chybí řidič. To může bít týden nebo dva. Vlastním řidičák skupiny C i kartu do tachografu profesák nemám. Zajímalo by mne jestly takto řídit můzu a co řict policii když mne zastaví.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 10:44
avatar
Jedině s profesákem. Pokuty obrovské, pro firmu ještě větší a obrovské problémy. Policii řekni co chceš, ono není co řešit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 23:07
avatar

V tom případě jsi povinen mít profesní průkaz - nepřevážíš si pouze nějaký materiál ke svoji nějaké činnosti ale řízení bude tvoje hlavní činnost (a je jedno že jen pár dnů v měsíci).

Problémy bude mít u OIP jak tvoje firma, tak i ty. Jízda bez profesáku je přestupek podle §125c/1e)3, za což se bere řidičák na 6 měsíců až rok s pokutou 5-10 tisíc. Navíc bude pojišťovna v případě nehody a škody krátit pojistné plnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.