Jak poznám, že mě vyfotil radar?

Od: Datum: 10.12.16 13:22 odpovědí: 20 změna: 12.12.16 17:22

Zdravím, otázka je jasná – jde nějak poznat, že mě v noci vyfotil radar? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.16 14:08

Hned to nepoznáte, teprve až přijde obálka s pruhem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.16 14:26

a jak fotí motorku

Datum: 10.12.16 14:28

Přesně tak. Poznáte to až přijde obálka s odpustkem. Většinou pár set korun - 400, v Praze 600.

doplněno 10.12.16 15:26:

To červený světlo bliká běžně, otázka kolik jste jel

Od: anony
Datum: 10.12.16 14:45

Jel jsem včera v noci kolem Rajhradu a najednou mi přímo do očí bliklo červené světlo, bylo to hrozně nepříjemný a pár sekund jsem to rozmrkával. Koukal jsem na internet a přímo v tom místě je stacionární radar, tak přemýšlím, jestli to nebylo ono.

Datum: 10.12.16 15:41

Rozmrkal jste to, teď ještě rozchodit tu obálku. Ano, u Rajhradu je fungující radar a focení je přisvíceno infračerveným bleskem ;)

Datum: 10.12.16 17:29
Ale význam toho radaru tam moc nechápu, je tam sice přechod k jakési firmě, ale v noci tam není ani noha a hned je zase konec. Jel jsem tak kolem 60-65 km/h nejvíc, nepamatuji si to, rozhodně žádná ohrožující rychlost.
Datum: 10.12.16 17:53

Nevím jestli ještě nyní,ale před několika lety než udělali okolo Moravských Budějovic objezd,tak byl na začátku a na konci obce ten fotící radar.jednou jsem tam jel brzo ráno a oba dva mě hezky vyfotily.SWnímky přišly asi za 14 dní.Protože jsem z Českých Budějovic tak se mi to podařilo nějak vysvětlit.Ta paní s které jsem písemně odpovídal byla zřejmě hodná a žádnou pokutu jsem neplatil.

Motorku nepozná.Máte kliku.

Datum: 10.12.16 18:07
Infracerveny blesk? To je nějaká novinka?

Datum: 10.12.16 18:29

To není novinka, to se u radarů běžně používá, stejně jako infračervený přísvit u bezpečnostních kamer. Umíte si představit, že by na řidiče a do oken okolních domů stále blikal klasický blesk ve viditelném spektru?

Já to před pár lety zažil v Ivančicích, blesklo mi to přímo do očí a chvíli jsem neviděl, to byla fakt chuťovka.

doplněno 11.12.16 03:40:

Nerozuměl jste mi, ten v Ivančicích byl těsně po instalaci normálně bílý.

Datum: 10.12.16 20:01

No ten infračervený je taky chuťovka v jednu v noci, všude tma, jedete prakticky uprostřed ničeho a najednou červenej blesk. Oslepilo to hezky. Tady je vidět, že ten radar dali jen s vidinou velkých prachů.

Datum: 10.12.16 21:30
A ty jsi snad viděl kamery svítit jak červená na semaforu? Já teda ne. Pokud vím tak infra světlo nebo záření vidět nejde. Nebo snad při zmáčknutí tlačítka na ovládací ti vyslehne červený blesk?. Na to jsem narazel. Ale pokud místo bílého světla to ted sleha světlo cervene tak to pardon. Viděl jsem radary na kterých jen blika cervene svetylko při průjezdu ale nikdy nic nedošlo.

Datum: 10.12.16 21:32

červeně blikne, je to vidět třeba v tunelech při úsekovém měření, kdy na tebe blikne lehce červeně panel IR LEDek. Ale v žádném případě ne tak, že by to člověka nějakým způsobem oslnilo.

Datum: 10.12.16 20:04

Mohu Vás potěšit - radar Vás určitě nevyfotil. Neumí to ..;)

Datum: 10.12.16 21:09

Škoda, mohl jsem mít hezkou profilovku na facebook, takhle si tam budu muset dát jen auto *smich*

Datum: 10.12.16 22:25

Ano, ra252, radar, jakožto technické zařízení skutečně není určen k fotografování. Ten je však pouze jedno ze zařízení v oné bedně v Rajhradu. Další součásti je však fotoaparát s přísvitem, který zase naopak fotit umí, leč neumí měřit rychlost. No, ale právě kombinace těchto zařízení obnáší to, že to změří, vyfotí a v případě ,,ůspěchu´´ pak přijde ona obálka...

Takže možná bude i ta fotka na FB, ovšem podle toho co jsem viděl u kolegy, kterého vyfotili takto v Lysé n L, tak ta kvalita oné fotky by tak akorát odpovídala právě tomu FB

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.16 23:05

Tomu moc nerozumím, jak myslíte v "v případě úspěchu"? Jako, že jsou ty fotky nekvalitní? Omlouvám se za stupidní dotaz, ale v téhle situaci jsem poprvé, jinak jezdím podle předpisů a nikdy jsem to neřešil.

Datum: 11.12.16 23:01

V případě úspěchu jsem myslel tak, že se Vám podařilo pokořit rychlostní limit. Fotky jsou sice nepříliš kvalitní, ale RZ z toho jde přečíst - pokud tedy není extrémně zašpiněná a pod.

Ale řeknu to jinak - teď to nemá cenu nijak řešit. Je možné, že obálka přijde, je možné že ne. Teď už s tím stejně nic nenadělát.

Datum: 12.12.16 17:22

To je mi jasné. Normálně bych to neřešil, ale nejel jsem svým autem, vezl jsem tátu jeho autem, takže pokuta kdyžtak přijde jemu, a to je to co se mi nelíbí. Pak ještě řešit s policií, že jsem řídil já a táta je v tom nevině...Achjo, a to mám za to, že jsem jen jednou překročil rychlost v noci na opuštěným místě *smich*

Datum: 10.12.16 21:30

Jaký význam má radar, který nefotí? Nemyslím, že na tazatele blikala 50 km/h Podle toho co a jak tam v každém místě stojí to vypadá, že informativní radar vyděsí ve směru jízdy a o pár desítek metrů dál udělá fotečku zezadu to druhé zařízení. V Rajhradě jsou instalovány 2 ks kamer RAMER 10P, po vzoru úspěšného podnikání města Židlochovice.IR přísvit ve větším výkonu vidět samozřejmě je. Porovnávat to s LED dálkového ovladače je mimo mísu. Stačí se v noci podívat na bezp.kamery.

Datum: 10.12.16 21:33

Tak informativního radaru jsem si teda nevšiml. Bylo to na ulici Stará pošta, opravdu tam je?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.