Jak odhlásit auto

Od: Datum: 06.12.16 18:31 odpovědí: 11 změna: 07.12.16 20:31

Dobrý den ,prosím o radu.

prodal jsem auto do jiného okresu, mám peníze, mám kupní smlouvu, mám velký TP i malý OTP, z důvodu nové legislativy se auto musí odhlásit/přihlásit najednou aby nevznikl polopřevod . Nový majitel mi slíbil poslat plnou moc, abych mohl auto na něj odhlásit a poslat papíry. dosud tak neučinil a na výzvy nereaguje, můžete prosím poradit?

děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 18:53

On má automobil, vy vyškeré doklady...časem je bude potřebovat (Normální člověk bez dokladů nejezdí!)

Na základě KS zrušte povinné ručení a smlouvu si řádně uschovejte.

Vyzvěte majitele nejlépe doporučeně s dodejkou k nápravě, opět si vše uschovejte.

(K přepisu budete potřebovat ověřenou plnou moc, evidenční kontrolu na jméno nového majitele ne starší než 30dní, uzavřené povinné ručení, správní poplatek, kupní smlouvu)

Ohodnoceno: 0x

Od: pepa224
Datum: 06.12.16 19:33

mám vše uvedené, chybí mi pouze plná moc...k čemu je někomu auto bez dokladů, kde je vše plně funkční? když ho odhlásím z povinného ručení na základě kupní smlouvy, nebude to pojištovna po mně vymáhat když auto ještě není přepsané?

Datum: 06.12.16 19:41

pojištění a změna majitele spolu nesouvisí.

Na záklaě kupní smlouvy Vám zruší pojištění, nikoliv na záznam v techničáku.

Datum: 06.12.16 19:02

Pepo, jde o častý problém, kde kupec již auto prodal jinému, nebo ho má na náhradní díly. Klidně můžete mít problém, páč vozidlo nepřepíšete.

Novela zákona je zatím ve sněmovně, tam dojde trošku k úpravě, že budete moci jednat jen za sebe, bez druhého.

Musíte kupce dotáhnout k přepisu.

Ohodnoceno: 2x

Od: fhsrh
Datum: 06.12.16 20:44

Odhlásit auto na někoho už nejde. To bylo dřív a říkalo se tomu polopřevod. Teď už jde jenom auto rovnou přihlásit.

Upozornění od sys milancukrar 07. 12. 2016 05:58:46
Tazatel ve svém dotazu píše, že již polopřevod nelze udělat.

Od: mzxy*
Datum: 07.12.16 09:42

Bohužel, odhlásit auto už nejde, v rámci zjednodušení evidence vymyslel ministr dopravy pan Stanjura nový postup...auto se odhalšuje i přihlašuje v jednom kroku, v místě trvalého pobytu evidovaného provozovatele...sice se tím ušetří jedna návštěva úřadu, ale v praxi to znamená zpraqvidla pro nového majitele cestovat někdy i napříč republikou, podle toho, kde to auto kupuje...

Z pohledu politika který evidentně nikdy nestáíl frontu na =uřadu je to zjednodušenmí, z pohledu občanma buzerace, tento nový zákon ZNEMOŽNIL slušnému člověku aby provedl evidenční úkon sám za sebe a o nic víc se už nemsuel starat, evidenční úkon je podmíněn aktivní součinností druhé strany

Bohužel, ani novela zákona která se ted schvaluje v senátu to neřeší, ve vládě je teď další novela tohoto zákona a na jaře má být další novela...máme před sebou 2 novely a jednu v senátu a NIKDO z politiků se tím nezabývá...a pokud ano, tak vymýšlejí další nesmysklné postupy

Napište svému poslanci , protože ten můj tvrdí že o podobných problémech vůbec nic neví

Datum: 07.12.16 09:51

Smůla, že nebydlíte na Novém Zelandě, tam jdete na kteroukoliv poštu, odhlásíte miláčka plechovičku na nového majitele a tím to končí.

Datum: 07.12.16 10:06

Ale na Novém Zélandu zřejmě nefungují poslanci, hájící především zájmy majitelů STK a pojišťovací lobby, samozřejmě pod heslem "zákonů pro lidi"

Datum: 07.12.16 20:31

Musím souhlasit s kolegou MZXY, můj poslanec, předkladatel novely zákona 56, vůbec nevěděl, že je nějaký problém s převodem, který tu řešíme každý týden.

Jen kdo napíše novelu správně, toť nevím, přesněji neznám nikoho.

Datum: 07.12.16 10:01

Máte kupní smlouvu, máte adresu nového majitele. Pokud nereaguje je to problém. reagovat bude až bude potřebovat něco v souvislosti s autem na odboru dopravy - např. nové RZ za ztracenou atd. Takže si uděljte výlet a pána navštivte. "osobní" jednání je osobní jednání ;)

Datum: 07.12.16 10:13

Podle mého osobního názoru je česká legislativa, umožňující provozovat "nepřepsané auto" značným rizikem, stát ztrácí přehled o skutečných provozovatelích, nepřepsaná auta lze použít k trestné činnosti, k její přípravě nebo využít k přípravám teroristických útoků...

Ve Francii a Belgii byla k přípravám útoků použita auta z autopůjčoven nebo zapůjena od lidí, figurujících v evidenci, pak měla policie stopy, když se u nás "nepřepsané" auto 3x přeprodá, nezjistí už nikdo, kdo auto skutečně provozuje nebo provozoval...

Stát rezignoval na své základní funkce, každý další zákon je horší než ten dřívější

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.