Jawa 20 pionier... Nejde naštartovať

Od: Datum: 06.12.16 17:30 odpovědí: 15 změna: 07.12.16 08:13
Ahojte motorkári... Potrebujem poradiť... Mám jawa 20 pionier A nejde naštartovať... Iskra je len nedostáva sa mi benzín do valca...karburator je nový takže V ňom chyba byť nemôže...stále keď púštim benzín tak mi vyteká Z tej malej dierky čo je na konci karburatora... Akokeby tam nebol podtlak... Valec som dával na vybrus takže či to nemôže byť V tom... Ďakujem
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 18:05

ahoj, mate asi zasekly plovak ,nezavira benzin. Povolit srubovakem 2 srubky jak je nasazena hadicka na benzin je tam plovak s jehlou ktera musi tou spickou uzavrit na hore benzin! Aspon tak jsem to pochopil .Ale to by asi teklo vice ,no zkuste uvidite

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.16 18:08

jesli jde o Jawa 20, 21 a Mustang - tam plovák s jehlou už nebyl - je tam ventilek a páka

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.12.16 18:34
Je to tak ako napísal udo ale idem odskúšať ten semering lebo je asi zlý
Datum: 06.12.16 18:05

a z nádrže do plovákové komory benzín jde? Pokud ano, možná příčina je ucpaná tryska - vyšroubovat a profouknout, nebo lépe prostrčit dirkou ocelový drát příslušného průměru např. z ocelového kartáče. Pokud to tím nebude, zkontrolujde ventil ovládaný plovákem v plovákové komoře jestli je v pořádku (jestli chodí volně, nezasekává se apod.. také se jím dá nastavit hladina benzínu v plovákové komoře karburátoru takže i toto zkontrolovat)

Datum: 06.12.16 18:28
Ja som dnes namontoval čisto nový karbes takže nieje možné žeby upachalo...
Datum: 06.12.16 18:32
Idem odskúšať to čo napísal jabraka lebo sa mi zdá že pri nasadzovaní semeringu sa trochu poškodil... Karbes je čisto nový dnes kúpený
Datum: 06.12.16 18:15

protože je to dvoutakt,může být závada i v netěsnosti klikové skříně.Palivo se vzduchem se nejprve nasává do klikovky a pak se teprve nasaje dio válce.Pokud je na klice poškozený simering,tak se motor nedá nastartovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.16 18:28
Ďakujem... Odskúšam ;)
Datum: 06.12.16 18:17

A co svicka je mokra? pokud bude sucha tak je karbos pokud mokra tak asi elektrika ale toho muze byt!

Datum: 06.12.16 18:30
Karbes je čisto nový dnes namontovaný... Ale sa mi zdá že mám poškodený severing na kluke takže najprv toto kuknem... Lebo keď som ho nasadzoval tak ho kus skrizovalo
Datum: 06.12.16 19:45

že je nový neznamená že je dobrý-zeřízený.Jestli teče benzin tím otvorem u toho kolena tak je špatný ventilek nebo plovák,nevím co myslí kolega ale já měl od 05tky po mustanga a všude byl plovák*nevi*.A co ta svíce je suchá nebo mokrá? Že háže jiskru neznamená že tam nejde benzin,byl zeřízen předstich,odtrch?A vy jste měl rozpůlený motor že se kouslo gufero na klice?Jestli je svíčka suchá tak zkuste ji podlét -cca 3ml benzinu do válce a zkoušet startovat ,jestli žblebtne tak chyba v dopravě benzinu,jestli ne tak elektrika.Ještě tu je návod na ten karbec http://www.jawa-50.cz/clanek/…rburatoru-jikov-2917-psb.html

Datum: 06.12.16 20:37
Skúšal som A strelilo...ja si to ešte raz rozoberem A potom sa budem pýtať ďalej... Zatiaľ ďakujem za všetky rady
Datum: 06.12.16 20:50

Jeden z prvních hlavních postupů při zkoumání, proč nestartuje Jawa 21 je zejména již popisovaný stav ohledně házející jiskry a potom, musíte být na 100 % přesvědčen, že vám dobře protéká benzín z nádrže, přes mnohdy částečně ucpaný kohout.. V opačném případě bývá problém v černé těsnící gumičce, tuším s 3 dirkami, koupili jsme kohout nový a jak se říká, pincek "trhá" asfalt..

Datum: 06.12.16 23:12
Asi tak no:-D
Datum: 07.12.16 08:13

plovák je podstata každého karburátoru *smich*, ale uzavírání přívodu paliva není vždy jehlou (tak to je u typů 550-05) u 20, 21 a Mustang je to jak píšu a jak je to na obrázku ve vašem odkazu tzn. ventilek+páčka nikoliv jehla na plováku.

doplněno 07.12.16 15:28:

poškozený (netěsnící) symering na klice to také může být (nasává se falešný vzduch), ale to již je závada, která není běžná. Pokud jste měl motor rozebraný (což jste neuváděl), pak je možné i toto...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.