Vadné relé?

Od: Datum: 04.12.16 14:23 odpovědí: 13 změna: 12.12.16 20:41

Milí rádcové,dnes ráno jsem dojel před garáž s mým Peugeotem 306 a než jsem stačil garáž odemknout,zhasly mi na autě světla a motor umřel.Při pátrání po poruše jsem zjistil:I po vytažení klíčku ze zapalování,svítila kontrolka baterie motoru.Dále jsem přišel na to,že cvaká relé benzinového čerpadlaTo relé je 15-cti pinové zn.Blitron 240107.Co myslíte,odstraním poruchu výměnou toho relé?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.16 15:48

Běží-li motor na volnoběh, tak akumulátor (nikoliv "baterie motoru") není prakticky dobíjen. Pokud jste stál chvíli s rozsvícenými světly, tak mohlo dojít k značnému poklesu napětí již nějak opotřebovaného akumulátoru. Zkuste ho nabít a uvidíte*palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.16 16:18

To není můj případ.Motor běžel sice na volnoběh,ale světla zhasla náhle a okamžitě zhasl motor.Při dalším pokusu o start,motor se točil normálně,ale nenaskočil,zřejmě díky poruše relátka čerpadla.Mate mne jen fakt,že se nedají rozsvítit světla,rychloměr a otáčkoměr ukazují nějakou činnost,teploměr je za hranicí povolené teploty,nejde rádio a ani centrální zamykání.Ale to může být způsobeno tím,že jsem relé vyndal.Uvidím,až relátko vyměním.Jinak díky za snahu pomoci.

Datum: 04.12.16 16:41

Nemáte docela pravdu! ina volnoběh altik dodává sice méně "štávy" ale odst na to aby než se otevřou vrátka nenastal kolaps elktor soustavy v autě podívejte se v zimě z okna kolik lidí na sídlištích přijde nastartuje a nechá vrčet na volnoběh a škrábe okna?Nesmysl!

doplněno 04.12.16 16:49:

Jirko -ano je možné že bitron je v "doháji" je to totiž zřejmě multifunkční relé.nejůlepší by bylo sehnat někoho se stejnou motorizací třistšestého a půjčit si od něj na zkoušku!

doplněno 04.12.16 16:52:

Kuwa prsty rychlejší než mozek.pravděpodobně by nové mělo pomoci.Ale jinak pokud nejde vyzkoušet ,zkus rozebrat a vyčistit kontakty na relé (něktterá relé jdou rozebrat,částečně natolik aby spínaci kontakty šli očistit,nwn zda Bitron patří mězi ně!)

Datum: 04.12.16 17:54

já bych si dovolil tvrdit že odešel alternátor přestalo to dobíjet vytloukla se baterie

na a jak to má malý napětí tak si spotřebiče a relátka dělají co chtěj

doplněno 04.12.16 17:55:

a nebo odešla spínací skřínka

Datum: 04.12.16 22:29
Skus se podívat na pojistky.

Od: cicko
Datum: 04.12.16 23:10

Nebo na vejfuck!

Datum: 05.12.16 09:55

Cicko,tvoje odpověď není ani erudovaná a ani vtipná.Pokud nemáš k tématu co říct,tak raději drž hubu,nebo vypni PC.

Od: cicko
Datum: 05.12.16 18:31

Máš naprostou pravdu, soudruhu! Patrně jsi závadu odstranil samotným pohledem na pojistky, jak radí velice erudovaný rádce! Doufám, že se podobně chytrých rad držíš zuby-nehty. V tom případě se koukni i do toho výfuku!

Je to stále stejné: hlupák v očích stáda není ten, kdo hlouposti hlásá nebo dělá, ale jedině ten, kdo se opováží podobné voloviny kritizovat.

Jinak je ale vše v pořádku, protože hlavním cílem je sledovanost a ne relevantnost odpovědí.

Přeji krásný předvánoční čas.

Upozornění od sys hejkal 12. 12. 2016 16:27:34
Doufám, že se podobně chytrých rad a napadání uživatelů v budoucnosti zdržíš... Po případě se koukni i do pravidel poradny! Ve vlastním zájmu.
Díky.

Datum: 05.12.16 18:47

Cicko,toho soudruha si nech pro sebe nebo svýho tátu.Mne si tím sice neurazil,ale kloudná rada z tebe zatím nevypadla,tak se věnuj něčemu užitečnému,třeba zdobení vánočního stromku.

Datum: 05.12.16 19:59

a ty jsi asi hlupák, který si myslí, že je chytrák :D btw pojistky bych tak jednoznačně nevylučoval.. běž raději protáhnout ten vejfuck na svém trabantu a nebo šoupej nohama, když se dospělí baví...

Datum: 12.12.16 16:17

Pro všechny rádce,ať už se snažili,nebo chtěli být pouze vtipní: tím relé to nebylo,ale byl jen přerušený přívod do toho relé(uhnilý drát).

Datum: 12.12.16 19:04

Taky možnost blahopřeji k opravě-jak jsi na to přišel?

Datum: 12.12.16 20:41

Diesele,pomohlo důkladné studium schema a konzultace s autoelektrikářem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.