Udržba vozidel skupina C a D

Od: Datum: 28.11.16 20:40 odpovědí: 4 změna: 29.11.16 19:40

Zdravím, neměl by někdo nejaký odkaz na material nejlepe nějaký videa apod. Kde řeší údržbu a konstrukci vozidel při skladaní zloušky autoškoly C a D. Mám nejaký PDF kde je to nesmírně nudně napsáno a je to docela obsahlý že po chvíli nevím ani co sem četl... vůbec mi to neleze do hlavy.

Trochu mi hlava nebere proč bych měl do detailu znat jaké jsou druhy převodovek, vstřikovačů atd z čeho se skládají apod... ale tak když to musí být tak aspon nějak zaživněji, když o tom prý musím inspektorovi vyprávět...

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fedo
Datum: 28.11.16 20:57

No hledám ohledně C a D( těch 45 otazek nebo kolik toho je). V odkazu tam je to osobácích aspon na co sem narazil , navíc videa typu jak někdo dělá "jízdu" to fakt nehledám.;)

Od: fedo
Datum: 28.11.16 21:06

Právě v těch co jsem zatím našel nalezám takové hrůzy... např

Aby tyto chemické reakce mohly proběhnout, je nutné aby katalyzátor dosáhl teploty zahajující
reakci a směs vzduchu a paliva odpovídala stechiometrickému součiniteli přebytku vzduchu
([Lambda] λ=1 ). Katalyzátor podporuje nejúčinnější přeměnu škodlivin jen ve velmi úzké oblasti
směšovacího poměru. Tato oblast označována jako okno λ,nebo katalyzátorové okno. Je v rozmezí
součinitele přebytku vzduchu λ=0,995-1,00. Při tomto poměru paliva a vzduchu vznikají výfukové
plyny ve složení, při kterém kyslík, který vzniká při redukci oxidů dusíku, postačuje k tomu, aby
podíly HC a CO ve výfukových plynech téměř úplně zoxidovaly na CO2 a H2O. Bohatší směs
(λ<0,99) má za následek nárůst podílu CO a HC ve výfukových plynech a naopak chudší směs
(λ>1,00) vede k nárůstu podílu oxidů dusíku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.