Dopravní nehoda bez policie

Od: Datum: 28.11.16 12:45 odpovědí: 15 změna: 29.11.16 06:41
avatar

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti: Stala se mi DN, úplně drobné ťuknutí. S řidičem jsme se domluvili, že pokud by bylo něco v nepořádku, že dá vědět. Ani jsme nic nesepsali, nefotili. V tomto okamžiku (je tomu 2 dny) jsme se domluvili na sepsání, protože mu jde "hůř" otvírat kufr, prý jinak to nemůže opravit. Jak se jedná v tomto okamžiku. Jsem "viník", náraz ze zadu do plastu. Já mám jen drobný oděr na čumáku a asi 5 cm vyštíplé mřížky.

Děkuji.

St.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 12:54
avatar

domluvte se,běžte spolu na vaši pojištovnu,tam to nahlásíte a vyplníte potřebné papíry. tím by to pro vás mělo skončit...doklady vaše,aut a druhého pilota ssebou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 12:57
avatar

Klasika, za 2 dny bude mít pohnutou karoserii a poškozený lak. Rychle sepsat dohodu o vyrovnání. V podstatě, když mu teď nic nedáte, neudělá také nic ale bude tlačit (jste viník), aby z vás nějakou kačku dostal.

Dal bych mu 2 tisíce a nechal podepsat, že jsme vyrovnaní. 1000 Kč by byla pokuta a oprava kufru asi víc stát nebude.

Poučení, příště udělat fotky a vypsat formulář (nebo jinou dohodu) o způsobené škodě. Pojišťovna, při jakékoliv pochybnosti bude chtít zápis PČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 13:01
avatar

wlezley,nedal bych mu ani korunu,od toho si platím povinné ručení. pokud to byl tukanec,nemusí ani přijít o bonusy. a hnutá kastle,no nevím,likvidátoři už dnes nejsou hloupí...pokud nevolali pčr,tak jaká pokuta?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.11.16 13:04
avatar

To znamená, že cokoliv se musí v tomto případě psát na pojišťovně? Nelze to sepsat a poté poslat pojišťovně. Ono to stejně půjde z pojistky, takže lividátor se stejně dostavit musí nebo ne?

Datum: 28.11.16 13:07
avatar

nemusí,ale je to jednodušší,pokud s tím nemate zkušenosti...jinak něco vypíšete špatně,něco zapomenete,pojištovna bude žádat další věci a celé se to protáhne. samozřejmě,pokud máte pojištovnu daleko,lze to řešit na dálku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 13:16
avatar

Spíš tedy jak to napsat. Jde mi o to, aby z komára najednou nebyl velbloud... Víte, abych na tom nebyla, byť jako viník, ale bitá. Skutečně šlo o ťuknutí do toho "plastového nárazníku" vůbec ne do plechu, ostatně výška mého čumáku tomu i odpovídá. Přesně jak je napsáno nahoře, aby z toho nebylo na konec posunuté celé auto.

Datum: 28.11.16 13:21
avatar

nic nevymýšlejte,nic vám nehrozí.napište pouze to,co se stalo,nic víc,nic míň. máte tu postup od jmlc,k tomu není co dodat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 28.11.16 13:12
avatar

Standardní postup je - oba nahlásí událost. Vy jako viník, on jako poškozený. Likvidátor uvidí vůz, prohlédne a nafotí - zjistí poškození a domluví se s poškozeným na formě úhrady škody. Pokud bude mít nesrovnalost, zavolá vás a nafotí váš vůz. Vypočítají se možnosti situace - jako že s X5 nabořenou do sedanu tato poškození mohou nastat. Pokud nebude poškození odpovídat, můžete oba řešit situaci "podezření z pojistného podvodu".

Pokud oba souhlasíte s popisem nehody a poškozením, je vám jakožto viníkovi jedno, jak moc velká faktura to bude. Jestli 200,- nebo 20tis - je to stejný - tedy pro vás. Nic dalšího neřešte.

Poškození zjištěné "časem" s určitou souvislostí s nehodou se hradí, ale když si někdo navymýšlí hlouposti a chce "vydělat", nedostane nic + TO.

A že nikdo nemá rentgenové oči je jasné. Plastové nárazníky se vrací zpět, ale pod nimi jsou urvané úchytky nebo deformovaný plech - i to se dá poznat, jak zhruba staré poškození to je...


doplněno 28.11.16 13:20:

"jel jsem cca XX km/h, nedobrzdil, poté se zjistilo nepatrné poškození a domluvili jsme se na nahlášení bez PČR, protože nedošlo k poškození dle §§§. přikládám náčrtek, místo bylo tam a tam, tenkrát v tolik hod."

Poškození a situaci na místě jste měli zapsat na standardní formulář - to ukládá povinnost řidiče. Jenže když nemáte čím... tak jste nevyplnili nic a jen se domluvili... - takto můžete reagovat v případě námitky...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.11.16 13:19
avatar

Děkuji, to je přesně ta záležitost, co jsem potřebovala slyšet.

Datum: 28.11.16 19:07
avatar

Jen doplním samozřejmě správnou odpověď p.Jmlc-*palec*.Policie se volá k nehodě -je-li škoda větší než 100 000kč,došlo-li k poškození Třetí osoby (poražený kandelábr dopravní značka,služební auto...) a z nejdůležitější-smrt či zranění. Dále můžete volat pokud protistrana jeví známky požití alkoholu ,drogy ...

Jinak nejlepší je vše IHNED sepsat (ne každý však má čím,že?)nebo alespoň nafotit! A to po zkušenostech.Manželka nechtíc natukla Fábii ,tak ,pže neznala majitele,nechala za stěračem kontakt-ozvala se majitelka která tvrdila že je na autě škoda za 25 000kč (já bych to hodnotil osobně na svém jako škodu za 0,0kč)ale budiž,tak jsme dodatečně nahlásili na pojištovnu a s tím,že "poškozená" se bude snažit o podvod,nakonec dostala od pojištovny 13 000kč ale asi měsíc volala mně i manželce 3x denně jací jsme hajzlíci ,že ji nechceme uhradit škodu co jsme ji způsobili ! Nakonec ještě rok jezdila s tak "vážně poškozeným" autem od nás!


doplněno 28.11.16 20:37:

jj p.Milane tuto možnost jsem zapomněl vypsat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 19:40
avatar

diesle, poškozná mohla volat i policii, ta by pak případ vyšetřovalal jako odjetí od nehody i s následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 14:57
avatar
Budte v pohode, takovych jsou denne stovky a od toho si platite, povinne ruceni.
Takze sepisete bod po bodu formular zaznamu o ND. Hlavne pozor, musite tam jasne napsat kdo je vinik, i kdyz tam takova kolonka neni.
Pote to odevzdate sve pojistovne.
Za par dni dostanete dopis, ze to pojistovna prijala. Pote za par tydnu, ze to pojistovna uzavrela a zaplatila xy penez.
Nemejte strach, skoda nebyla nad 100tisic,takze neni nutna policie a proto nedostanete zadnou pokutu.
V pripade, ze vy byste byla poskozeny. Tak vzdy se MUSI sepsat formular o ND hned! Protoze se vam muze stat, ze zavolate za par dni a ten druhy clovek to popre a mate smulu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 15:08

chcete zkušenost? Tak tedy:

při couvání s vlekem jsem velmi lehce ťuknul do auta za sebou. Na karoserii onoho auta byla sotva viditelná "ranka" asi jako kdybyste na karoserii pustili z metrové výšky třeba kovovou dvacku a ta dopadla na hranu. Já jsem nic poškozeného neměl. Domluvili jsme se, že nebudem z důvodu téměř žádného poškození volat policii, jen jsme si vyměnili iniciály (tehdy ještě nebyly ani ty současné formuláře co se mají vyplnit při malé nehodě). Za nějakou dobu se mi ozvala pojišťovna dotyčného, že si on nárokuje opravu za cca 80 tis.Kč (hnutá náprava apod..) jestli souhlasím s úhradou a pokud ano, že by pojišťovna mohla po mně tuto částku vymáhat (zřejmě proto, že jsme při takto "závažné" havárii nevolali policii). Takže pozor! Jak má někdo čas na přemýšlení, nebo si nechá "dobře" poradit můžou se dít věci!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.16 21:09

Mám menší zkušenost, sníh kluzko dobržďuji před přechodem a zastavím, bum zezadu mistr volantu BMW X5, kufr mírně pocuchaný na bavoráku také menší škoda asi 50 táců, borec 25 let mistr volantu ověšený zlatem, jeho spolujezdkyně krasotinka taktéž a začal vy jste vjel na přechod a poté do mého BMW vycouval. Chodci odešli, ulice liduprázdná já sám oni dva, po příjezdu policie se začala vina obracet proti mě, když už se schvalovalo k podpisům, pravím policistovi, trvám na nevině, mám poruchu převodovky, nelze zařadit zpětná rychlost. Následovalo předání vozidla na policejní parkoviště, znalec, správní řízení, ano vyšel jsem bez úhony, ovšem mimo feťáků a comráků se pohybují v provozu také podvodníci a podobná sorta hogo-fogo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 06:41
avatar
Proto staci koupit autokameru za 8stovek a mate dukaz.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.