Přihláška k registraci vozidla

Od: Datum: 26.11.16 18:42 odpovědí: 12 změna: 27.11.16 15:23

Prosím,poradíte mi někdo,kdo jste byl nedávno na dopr. inspektorátu dělat přepis auta - v zastoupení,jak je to s podpisy na tom formuláři? Přesněji majitel auta,který mi auto prodává,je ochoten přepis udělat, když mu dám plnou moc a požadované formuláře a doklady. Přihláška k registraci,kterou jsem si stáhla,je v mi srozumitelná,pokud bych byla fyzicky přítomna,ale v zastoupení,nevím,co mohu podepsat a co ne.Je jasné,když je tam vlastnoruční podpis,že to podepíši už doma,ale na druhé straně formuláře je místo G: záznamy registračního místa a tam je podpis žadatele - to jsem sice já,ale asi nemohu dopředu podepsat převzal dne...To za mě na základě plné moci podepíše bývalý majitel auta? Jsem z toho jantar,ale když člověk narazí na uředníka hnidopicha,mohl by být problém - nechce se mi cestovat 100 km kvůli jednomu podpisu. Díky za cenné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 19:08

Žádná přihláška k registraceí neexustuje a už vůbec ne na dopr.inspektorátu-ten již pár let de fakto neexistuje.Tuto agendu převzali dopravní odbor-evidence vozidel při úřadu,bývalé městské a okresní úřady.

Jinak v zastoupení? NEDOPORUČUJI,od takového prodejce a auta raději ruce pryč.Jinak stčí sepsat a ověřit Vaši plnou moc pro danou osobu s uvedením úkonů ke kterým dáváte PM.Ni Víc nic míň!Rději se dohodněte zjeďte tam než mít oči pro pláč-pak n místě vypíšete Žádost o zpsání změny ,předložíte Vaše OP + doklady auta(ORV a TP ) spolu se ZK a protkolem o EvK a za půl hodiny jedete domu sama se svým autem se svými doklady.Nejednodušíí věc,jinak pokud dáte PM pak se třeba stane-zaslala jsem doklady prodejci který slíbil zpsat změnu a diklady zatím neposlal zpět co s tím,mmám jen auto!

doplněno 26.11.16 20:43:

Na inernetu se píše spousta pitchovin! Dnes se neprovádí přeregistrace,každé auto se registruje jen jednou-když se koupí nové v autosalonu... nebo nový dovoz ze zahrničí! Dnes se zapisuje změna!

Jinak pokud jde o příbuzného-osobní zkušenosti spousty lidí jsou ty nejhorší ale budiž důvěřujete mu tak udělejte evidenčku,ověřte Vaši plnou moc zapsání změny ,toto mu pošlete s doklady jak jsem úsl výše a o víc se nestarejte-jde to pak za danou osobou!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.16 20:07

Je to v rodině,takže se nebojím,podrazu.Proč by tedy na netu psali,že je potřeba vyplnit přihlášku k registraci vozidla. jasný dnes už to není dopr.insp,ale to je vedlejší

doplněno 27.11.16 13:25:

Takže formulář Přihláška k registraci mi je naprd,když pouze přepisuji auto - měním vlastníka. Tady potřebuji formulář Žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla. Je to tak?

Od: kakamila
Datum: 26.11.16 20:27

Stačí mu předat Vaši plnou moc k tomuto úkonu a evidenčku na vaše jméno...

Sice v rodině,ale lepší je být u toho...

Ohodnoceno: 0x

Od: cicko
Datum: 26.11.16 20:34

"Evidenčka" je na konkrétní vozidlo a ne na osobu!

Pokud dáte ověřenou plnou moc někomu jinému ( v tomto případě původnímu vlastníku či provozovateli), pak se již o nic dalšího starat nemusíte snad jen o platnou zelenou kartu.

Datum: 26.11.16 20:36

Ano,samozřejmě že na vozidlo,které kupuje...,ale musíte předložit OP kupujícího...

doplněno 26.11.16 20:37:

Prodávající si přece nebude dělat evidenčku...

Datum: 26.11.16 20:38

OP kupujícího předložíte pouze oprávněné osobě, která provádí ověření plné moci!

A proč by ji nemohl udělat?

Datum: 26.11.16 20:40

Evidenčku musí provést nový majitel před přepisem...nebo je nějaká změna?

Datum: 26.11.16 20:43

EK může provést jedině STK, kdo tam s tím dojede je každému putna!

Vidím, že poradit potřebujete spíše vy.

Datum: 27.11.16 13:17

Takže podle tohoto,pokud přepisuji auto potřebuji formulář Žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla nikoli Přihláška k registraci vozidla.Pochopila jsem to správně?

Od: mzxy
Datum: 27.11.16 14:05

Jste bystrá holka...mimochodem, podobné informace jsu na webových stránkách našich měst a obcí, včetně telefonických kontaktů na konkrétní pracovníky, větší města mají i infomační službu která vše vysvětlí, stačí tam napsat nebo zavolat, tady působí i lidé, kteří o problému nic neví ale přesto radí, asi si chtějí povídat...

Dnes má své webové stránky kdejaký překupník s auty, který už nemusí existovat, 10 let staré weby a informace které obsahují bohužel nikdo nemaže...weby jako dopravniinspektoraty, registryvozidel, přihlašovaniaut a další podobné mohou obsahovat zavádějící nesmysly, proto je vhodné hledat relevantní informace jinde

Bohužel, ani ten "hnidopich" úřednický od přepážky neovlivní aktivity osvícených úředníků Ministerstva dopravy, kteří se asi vyžívají v tom, že produkují další a další nové formuláře, které jsou čím dál složitějkší a také nadbytečnější

Pokud jsem ten vývoj pochopil správně, přihláška k registraci se používala podle staré vyhlášky o registarci, která byla zrušena a místo ní máme novou vyhlášku oplatnou od 1.1.2015...

Od 1.1.2015 se tedy používá žádost o zápis změny vlastntíka / provozovatele

Datum: 27.11.16 15:23

Díky moc.Jojo,máš pravdu,někteří tady slovíčkaří a přitom o problematice nic nevědí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.