Passat B5 - špatné řízení

Od: Datum: 25.11.16 22:28 odpovědí: 7 změna: 27.11.16 13:04

Prosím Vás chlapi,
můj Passat B5 byl ťuknutej o svodidla. Byla ohnutá tyčka řízení - ta se vyměnila. Šlo se na geometrii. Po geometrii bylo auto strašně citlivé na každou sebemenší změnu směru jízdy. V řízení není taková ta "příjemná vůle" prostě to hned zatočí. Zdá se mi, že když s volantem zatočím trošku doprava a nechám to jet, tak se to po chvilce jakoby zařízne a jde to doprava ještě víc. Jak tam není ta "vůle" tak např. při 130 km/h ten volant furt honím doleva doprava a vypadá to jak nějaká splašená jízda. Ve volantu cítím strašnou nejistotu. Dokonce Felicia má lepší ovládání, než můj Passat... Vyměnil jsem všechny ramena, prohlídl tlumič, šel na geošku a dělá to stejný. Přikládám protokol. Nevíte co s tím? Napadla mě těhlice nebo třeba celé řízení? Díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.11.16 23:50

závada na posilovači řízení, hnutý rám motoru, ...

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 26.11.16 09:49

Teno passat má složitou přední nápravu složenou z hliníkových ramen, kloubů atd a repase se vždy provádí tak že se vymění vše, výměnou jedné tyčky se nic nevyřeší protože rozsah počkození byl evidentně větší

Je nutné opravy koncernových vozidel svěřovat lidem, kteří na sobě pracují a jejich znalosti a dovednosti nestagnují na =urovni škody 120 S

Tady to určitě neopravíte, u firmy Táta a Syn na Dvorku to REKLAMUJTE, pokud neupsějete nechte to posousit soudnim znalcem, pak opravit v Porsche PRAHA a pak je ŽALUJTE...mezitím jim pošlete kntrolu z FU a ČOI

Datum: 26.11.16 13:14

Všechny ramena byly vyměněny. Nejsou tam žádné vůle. Mě napadá snad jen ta těhlice. Může ohnutá těhlice (ale asi jen nepatrně ohnutá) způsobovat takové problémy s řízením?

Datum: 26.11.16 09:52
Vyměňte komplet, ta hlinikova naprava je na nic. Staci ohnute tak, ze to nejde poznat, ale na rizeni to poznat pujde.

Datum: 27.11.16 11:45

Ja by som skôr poukazal,že ste boli zvyknutý na vôľu riadenia z opotrebovania jednotlivých čapov riadenia a keď sa tam dalo všetko nové,tak tá vôľa zmizla.doporučil,by som sa vám trochu previesť na novom podobnom aute pre porovnanie a potom to riešiť ďalej.

doplněno 27.11.16 22:38:

Stretol som sa s veľkou vôľou na riadení,kde bolo ťažké udržať auto na ceste.No neviem aký vplyv má má tu popísaný príspevok z geometrie,ktorá je v normách,na citlivosť volantu kde náprava je bez vôle?Pokiaľ to nie je pocitom vodiča,tak chybu by som hľadal v posilovači riadenia,kde sa nereguluje citlivosť volantu ohľadom na rýchlosť vozidla.Tým nárazom mohlo dôjsť k niejakému poškodeniu alebo prenastaveniu hodnôt.Doporučujem dať auto na diagnostiku a spraviť nastavenia volantu,kto vie,čo sa tam objaví.Tu je link na tú citlivosť volantu.: http://www.autorubik.sk/clank…-riadenia-osobneho-automobilu

Ohodnoceno: 2x

Od: vanad1
Datum: 27.11.16 12:13

Tvar těhlice nemá na geometrii žádný vliv. Osobně vidím problém v nestejných úhlech závleku a odklonu. Závlek je natočení svislé osy tlumiče po těhlici směrem vzad, což má vyvolat automatické srovnání volantu po zatáčení po jeho uvolnění. Pokud je jedna strana jinak než druhá, auto je nestabilní. Levá a pravá strana by měla být stejně.

Podle hodnot to ukazuje na mírné posunutí spodní části osy dozadu a tedy 1 stupeň méně než levá strana. Asi se nárazem posunul pomocný rám motor lehce vzad. Ideální by bylo v nějaké dobré karosárně nechat dobře přeměřit jednotlivé body přední části auta a případně drobně korigovat.

Horní část tlumiče je dána ukotvením v karoserii a tam by se tu v případě vaší kolize nepohlo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.11.16 13:04

Děkuju Vám za vyčerpávající a smysluplnou odpověď.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.