Zvláštní zvuk od zadních kol při jízdě

Od: Datum: 25.11.16 07:44 odpovědí: 4 změna: 25.11.16 14:40

Hezký den,

mám dotaz, každý den ráno při cestě do práce cca po 15 km se ozve od zadní části auta zvláštní zvuk, ten zvuk mi příjde jakoby někdo stál u krajnice a hodil mi lopatou na zadní kolo dávku štěrku nebo písku,kola nijak nešmajdají, nejsou povolená, někdy se ten zvuk ozve z leva někdy z prava, dnes jsem jej ale dokonce i cítila, od podvozku jsem na nohách cítila ranu a opět tento zvuk, šlo to jakoby od středu, jindy to jde na střídačku z prava či leva, nebo jen z leva...první den jsem myslela že jsem někde měla třeba zalezlou kunu, vypadla a já ji přejela, ale každý den asi těžko...Nikde žádná kontrolka nebliká, prostě nevím co to je...Auto mám fiat punto myslím 2001 možná 2000.

díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.11.16 08:16

Bych si tipnul na nápravu - jestli nepojedete do servisu na kontrolu, může se vám stát něco velmi nemilého..

Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 25.11.16 13:57

Něco na zavěšení kol/ nápravě, silentbloky, ramena... Příp. tluče volný výfuk... Volný podběh škrtá o kolo atd. Servis a najít co to je. A klidně to může být i něco v kufru a rochat v prostoru pro rezervu...

Hledání svépomocí - vlízt pod auto, jeden houpe a druhej ohmatává kde je vakl.

Datum: 25.11.16 14:03

Nemáte za zadními koly "zástěrky"? Ty mohou při větším zatížení, propérování na nerovnosti a v zatáčkách (kdy se auto naklání) drhnout o silnici. Vámi popisovaný zvuk by tomu odpovídal. Kdysi mě to taky vyděsilo. Zjistěte si, jestli to náhodou nedělá vždycky na stejném míste na cestě.

Datum: 25.11.16 14:40

Mám už pár let podobný problém, cca 5 km od domova v pozvolné zatáčce se mi občas ozve ze zadní nápravy podivný zvuk a auto zvláštně zaplave, jako by se náprava chystala upadnout. Nikde jinde to nedělá. Až po čase jsem zjistil, že v tom úseku jsou v asfaltu v délce cca 3 m takové nenápadné malé podélné rýhy, do kterých když se trefím, tak to udělá. Tak jesti to s tím 15. km nemáte také tak. *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.