Jak mít parádně pohodlné auto?

Od: Datum: 23.11.16 22:46 odpovědí: 16 změna: 26.11.16 19:29

Jezdím hodně po Praze, pracovní auto, dostává zabrat jedná se o Felicii. přemýšlím jak udělat auto pohodlnější.Vím že jsou pohodlnější auta,ale jiné zatím nechci. Přemýšlel jsem o delší řadící páce, ať ji mám více po ruce, dále vyhřívanou podložku pro záda na sedadlo. Vyplatí se jako komfortní doplňek i tempomat, ale asi se jedná jen o ty nejjednodušší tempomaty, že bych ho nastavil trvale na rychlost 50 km/h a nemusel hlídat rychlost.

díky za názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.16 23:03
Do felicie bych nedal už nic. Je to prostě starý vergl a s tím se nedá moc dělat. Šajtra je prostě neergonomická, nějaká vyhřívaná poduška do zapalovače se zahřeje v cíli. Tempomat pokud vůbec půjde akorát zdvojnásobí cenu celého auta...
Ohodnoceno: 2x

Od: kapo
Datum: 23.11.16 23:06

díky za názor ale nenašel by se nějaký konkrétnější nápad?

Od: kakamila
Datum: 23.11.16 23:29
Zkus to v jiném autě...a Felicii už chtít nebudeš...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.16 23:45

To bych tak neviděl. Mám feldu pick-up. Je to dělník. Jen já jsem s ním najel přes 400tis km a stále jezdí jako za mlada.

Mám další auta. Třeba T5 Volvo AWD ... jasně ve volvu je daleko lepší pohodlí, výkon motoru je cca 6x vyšší, ...

Ale na hrkání kolem "komína" vždy sedám do feldy. Takové auto už mít nebudu, tak si to teď užívám.

Ohodnoceno: 1x

Od: fik
Datum: 25.11.16 20:42

To bych si tak vehementně trvdit nedovolil. Jako automechanik jsem jel ve spoustě aut a felda tak hrozná zase není-ovšem jak už jsem psal,myšleno felda která je v dobrém stavu. Auto před smrtí,co skáče na vymlácených tlumičích a plave jak pramice na rozbouřeném moři opravdu pohodlná nebude-a ani být nemůže. Felda která je v pořádku,na trošku širších 14 kolech se celkem i dá,není to taková drncačka jako dnešní auta na nízkoprofilových 19 kolech a ani na rozbité cestě ti nevypadají plomby ze zubů.

A důvody proč s tak starým autem lidi jezdí jsou hlavně ekonomické,protože lacinější auto neexistuje. Servis v originální kvalitě-žádný repliky stojí zlomek toho co na jiné značky. Má neutahatelné motory,na to jak je to auto malé je vevnitř kupa místa,nemusíš se bát že ti to někdo ukradne a když je to přestavěný na plyn,jezdíš ještě jednou tak levněji než s nafťákem. Takový auto už se dnes nevyrábí a ani vyrábět nebude,trošku se tomu blíží dacia,ale takový už to taky nebude. Přitom kdyby se takové levné a neutahatelné auto znova dělalo,neměl bych problém si je koupit,na práci naprosto ideální

Datum: 25.11.16 20:50

fíku,zbývá dodat - amen. *palec*

Datum: 24.11.16 09:01

Muzes si koupit vetsi hlavici na radicku a kup si lepsi sedadla.

Jinak nejvice pohodlne auta jsou francouzi na mechach. Sice , kdyz se to pokazi tak platis jak drak , ale vic pohodlnejsi podvozek neni. Jinak po felcce ti bude pripadat pohodlne vse.

Od: kapo
Datum: 24.11.16 12:23

já si myslím, že by to spíš chtělo zakončení řadící páky ve tvaru koule, aby se mohla řadička chytnout seshora dlaní směrem přesně k zemi a ne dlaní směrem doleva jak je to teď s originální hlavicí páky, ale chtělo by to vyzkoušet

Datum: 24.11.16 10:23

Ahoj, delší radici paka znamená delší pohyb při řazení, to podle me moc komfot neprida, když už tak loketni operka, jinak relevatni možná by byly lepší sedadla ale nevím jak se na to budou tvarit na stk. Co se týče 50 tky ve městě tak tu ti pohlida každý mobil s gps a nainstalovanou navigaci.

Ohodnoceno: 2x

Od: fik
Datum: 24.11.16 19:05

Tempomat snad jedině jako polohovatelné lanko z nějaké sekačky*smich* felda ty elektroniky moc nemá a musíš mít něco co bude natáčet klapkou. Tenhle nápad bych opustil,sériově se tempomat nikdy nedával a nějaké homobastl řešení ti stejně nebude dobře fungovat.

Můžeš zkusit sehnat vyhřívané sedačky-ano do felicie se dávaly jako příplatková výbava,ovšem sehnat je bude asi tvrdej ořech. Nebo případně tu sedačku rozkuchat,z nějakého jiného auta vybrat tu topnou spirálku s ovládáním,nějak to tam nabastlit-ale taky výsledek nejistý.

Delší řadívcí páka je taky nesmysl. Už tak má dlouhé dráhy,a když si tam dáš řadičku z autobusu,tak než zařadíš tak to bude trvat*smich*.

Na feldu si prostě holt zvykneš,a pokud ne tak jiný auto,pohodlnej koráb z toho nikdy neuděláš. Pohodlnější ji uděláš zlepšením technického stavu. Ono tomu leckdo nevěří,ale taková výměna opotřebených tlumičů a unavených pružin za nové udělá zázraky. To stejný další komponenty,když ti to nebude plavat a mlátit na rozbitém podvozku,hnedka se ti taky pojede líp. Komfort řazení zlepšíš novým převodovým olejem a repasí táhel řazení-ty na felicích bývají hodně špatná. Můžeš udělat odhlučnění,prodává se taková samolepící protihluková izolace,a to když dáš do dveři a na stěnu mezi motor a kabinu,ten rozdíl je obrovský

Datum: 24.11.16 21:35

Zrovna nedávno jsem narazil na DoDo tempomat :D čas 6:07

Datum: 24.11.16 21:36

.

Datum: 25.11.16 16:11

Tak jděte do auta o několik tříd výše,minimálně střední nebo vyšší střední třída a na malou byť docela prostornou ale starou filetu zapoměňte.Z té víc nevykřešete,maximálně zak vylepšit technický stav jak píše někdo výše (tlumiče ,pružiny čepy... a možná sedačky z jiného-toto bych doporučil třeba z C-ZX)

doplněno 26.11.16 19:13:

Vanad sedni si a projeď se třeba jen v superbu,pašíku,nebo v C5,C6 popř starém XM ...

Datum: 25.11.16 16:56
Feldu prodej a kup si pohodlný auto

Od: vanad1
Datum: 26.11.16 06:59

A které to tedy je? A proč si hodně pomatenců dává sportovní pružiny na auto, i když je všeobecná známost o hrozných vozovkách u nás?

Datum: 26.11.16 19:29

Zcela upřímně, kdo sedne z moderního auta do nějakého starého.. třeba již zmíněné felicie cítí se nepříjemně. Prostě s takového auta nikdy nebude nic co se dá srovnat s moderními, pohodlnějšími auty ... Proto také ten rozdíl v ceně.

Delší řadící páka není konfort ... většina nových aut ji má, prostě přisunutou blíže k volantu a naopak ji má co nejkratší, aby i dráhy byli co nejkratší, převodovka co nejpřesnější a šlo řadit co nejlehčeji - to ve feldě fakt nejde. Vzhledem k tomu že ve felicii je poměrně dost daleko, jen delší řadičkou vše zhoršíte ...

Vyhřívaná podložka je věc vkusu .. ve svém autě jsem vyhřívané sedačky snad nikdy nepoužil- nedělá mi to dobře, vyhřívaný volant je naopak celkem fajn věc, zvlášt při zimních ránech, kdy je celé auto vymrzlé.

Tempomat ve městě nemá smysl... pokud není adaptivní, nebo s asistentem jízdy v koloně.

komfort v autě je to, že se v interiéru cítite příjemně, voňavě, uvolněne jako v obýváku - to ve felicie, kde je smrad spáleného topení, záplava nevzhledných plastů opravdu není, další věc je intuitivní a pohodlné ovládání, nebo třeba to, že jde krásně řadit, zatočit jedním prstem apod... to zkrátka z felicie nikdy nebude.

Nemám nic proti felicii, je to levné, jednoduché a dostupné a staré auto do kterého není třeba moc investovat - to je vše.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.