Jaká skupina řidičáku

Od: Datum: 23.11.16 18:00 odpovědí: 16 změna: 27.11.16 20:09

Dobry den, jakou musím mít skupinu řidičského oprávnění na lesní harvestory a vyvážečky JohnDeer apod .Stačí mi skupina C nebo musím mít i zvlášt T . Zatím mám ruznorodé informace. . A nerad bych se dostal do problémů.. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 23.11.16 18:24

Vypadá to na T.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 18:29
avatar

+ strojnický prúkaz.

Jinak to dělat nemůže. Je to totéž, jako skrejpry, grejdry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: holan
Datum: 23.11.16 19:19

jak to myslíte s tím + strojnický průkaz... Jako C+strojničák nebo T+strojničák nebo obojí?

Jestli teda potřebuji opravdu zvlášt T- i když mám C+E, tak potom ten byrokratický šiml nemá mezí.

Od: ctenar
Datum: 23.11.16 19:45

Strojničák. Lesní práce patří pod zemní práce? Harvestory (sklizeče) pod nakladače)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 23.11.16 19:54

Tak pozor - lesnické stroje prý do té vyhlášky na stroják nespadají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: holan
Datum: 23.11.16 19:58

Taky mám za to že by tam měla stačit příslušný jeřabnický, vazačský apod je to v podtatě jeřab s drapákem. nebo hydr. ruka. Ale tohle přesně taky nevím jak se to dam dělí. Škoda že v tom odkazu je to z 2010 kdo ví jestli zas něco nevymysleli...

Datum: 23.11.16 19:33
avatar

C je více než T. a pokud mašina má méně než 3,5 truny ,pak stačí i B. Ten strojničák je pochopitelně nutný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: holan
Datum: 23.11.16 19:47

Hmm taky jsem měl za to že C je nadřazené T, ale vypadá to zatím že T je už samostatná skupina an nelze ji ničím nahradit, Tzn že pokud je někdo vlastníkem C E nebo i D E tak zemědělské a lesnické stroje řídit nemůže.

Datum: 23.11.16 21:48
avatar

C není v žádném případě více než T !

Pokud dnes udělám C, tak mám smůlu a bez T nemůžu řídit traktor..

Pokud sem udělal C před 19. lednnem 2013, pak traktor řídit můžu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: h0042
Datum: 26.11.16 18:59

Co to meleš? Skupina C je víc než T,tzn.,že když máš C,můžeš řídit cokoli nad 3,5 tuny,jestli je to traktor,nebo auto,je jedno.Samozřejmě bez přívěsu nad 750kg,jinak musíš mít i Ečko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.16 20:09
avatar

Nejprve si aktualizuj pravidla a pak něco mel, ty hlavo...

§ 80a - Skupiny vozidel

h) C jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou traktorů a vozidel uvedených v písmeni g), jejichž největší povolená hmotnost převyšuje 3500 kg, určená pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg,

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p80a-1-h

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.11.16 20:15

Řešila to vyhláška č. 77/1965 Sb, pravděpodobně je novelizována

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 21:49
avatar

pravděpodobně zákonem o silničním provozu 361 z roku 2000

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.16 21:54
avatar

Jde o to, kdy jsi to C dělal... pokud před 19.1.2013, pak stačí C, pokud až po tomto datu, bude potřeba dodělat T.

Případný strojnický průkaz (třeba na hydraulickou ruku, pokud to má) nijak nesouvisí s oprávněním toto vozidlo řídit, stejně tak jako kolové rypadlo můžeš po silnici řídit bez strojnického průkazu, pouze s řidičákem, pokud ho jenom převážíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: holan
Datum: 25.11.16 22:05

No je to zřejmě kvúli slavný EU. jinak si to neumím vysvětlit...

Protože pokud někdo má C třeba i s E což znamená že jezdí mezi lidma třeba se 40 tunovým autem... Tak mi příjde že by měl automaticky dostat T jako kdysi. Takhle v podstatě nemuže jet traktůrkem kterej jede 20Km/hod( někde po samotách) stejně tak jako s těmi novými který jsou pravda jinde ale stejně to nejsou kamiony apod...

Od: h0042
Datum: 26.11.16 18:59

Pokud s tím strojem budeš pracovat,nebudeš ho jen převážet,musíš mít i strojní průkaz,jak tu zaznělo..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.