KONTROLKA sviti co to je?

Od: Datum: 13.11.16 15:15 odpovědí: 11 změna: 29.11.16 10:20

ahoj

Tohle se nam rozsvitilo v aute kontrolka . nevíte co by to mohlo byt co to byva vetsinou : _? : ) dik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 13.11.16 15:18

Kontrolka motoru,jestli nezhasne, tak do servisu.

Ohodnoceno: 2x

Od: jester
Datum: 13.11.16 15:19

Řekl bych že chyba motoru ale nejsem si uplně jistej.

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 13.11.16 15:21

MIL nebo lidově "grilované kuře", problém s DPF, katalyzázorem a emisnim systémem vůbec

u benzinové fabie je to vadné jedno z několika čidel, u dieselu bych jel hned na diagnostiku, dojetí bych se nebál ale jelů bych defenzivně s minimáním plynem

Datum: 13.11.16 15:23

Zdravím,

jde o Kontrolku motoru:

Datum: 14.11.16 18:22
Známej to napichnul na notas . A zjistil filtr pevných částic
Máme to prý vypálit poradne na dálnici . A melo by to byt oka
Že to tak taky dela. Chybu smazal a není tam už kontrolka.
Datum: 23.11.16 18:16

"Máme to prý vypálit poradne na dálnici "

...aneb jak co nejrychleji a nejspolehlivěji odepsat motor. *bzum*

Ono to taky totiž může znamenat (mimo řady dalších závad), že motor nemaže. Pak je to otázka ujetí pár stovek metrů...

doplněno 23.11.16 18:35:

mikihans - No vidíte, to já na to jinou kontrolku nemám. Tahle kontrolka mě upozorní, že se mám podívat na tlakoměr oleje, kterého bych si jinak asi nevšiml.

Datum: 23.11.16 18:27
Nemaže? Na to je ale jiná kontrolka a hlavně je červená ;)
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.11.16 20:56

Upozorní, že se máte podívat na tlakoměr oleje?

Třeba ve 140 na dálnici -> a hele, ono to svítí, hned jak dojedu domů, podívám se na to"?

Datum: 28.11.16 21:26

baltik - Jo, jo, přesně tak. Akorát jsem to trochu popletl, ta kontrolka nenabádá ke kontrole motoru, ale ke kontrole měřáků na palubce a vypadá takhle. Ta "check engine" je vedle, je prakticky stejná, jen s jiným nápisem. A když píšu tlakoměr oleje, nemyslím tím tu měrku v motoru, ale 10 cm velký budík vedle tachometru, který mám v zorném poli. Takže abych viděl, že nemažu, nemusím se dívat "hned, jak dojedu domů".

Mikihanz - A je taky červená!

doplněno 29.11.16 11:23:

Jeep Cherokee 2,5TD - country. Rok výroby 1995.

Ale už jsne lehce mimo téma otázky.

Datum: 29.11.16 10:20

O jaké auto jde? Netušil jsem, že v dnešní době ještě někdo jezdí autem, co má tlak oleje na přístrojovce. Palec hore pro vás. Tento budík je nejdůležitější informace ze všech. Když se rozsvítí kontrolka oleje, tak je pozdě, viz případ v plném tempu na dálnici.

Datum: 28.11.16 21:28
Záleží taky na tom, co máte za auto, u jedničkové fabie to dělala lambda sonda, špatný kontakt lambda sondy nebo senzor úhlu natočení volantu, pak to může být cokoliv dalšího ale nejčastěji to jsou u F1 tyto závady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.