Volnoběh u fordu

Od: Datum: 09.11.16 15:57 odpovědí: 6 změna: 10.11.16 10:02

dobrý den.mám ford mondeo combi r.v. 1997 1,8benzím 85kw 115 koní.zlobí mě vysoké otáčky při volnoběhu.při startu po zahřátí padnou normál 900,ale pak při jízdě když vyřadím padnou na 1500 a někdy se pomaly zvednou na 2000.jak kdy.zjistil jsem že když při neutrálu sešlápnu spojku tak padnou na těch 1500,ale níže ne a pak se někdy zase zvednou na ty 2000.ventil volnoběhu je měněn za nový .egr vyčištěno.váha vzduchu je ok.provedl jsem reset řj.už nevím co dál.kolega tvrdí že to snad někde přisává falešný vzduch.díval jsem se na potrubí od filtru až po klapku vše ok.klapka vyčištěna.v poslední době mi dělaly broušení hlavy a měnily vodní čerpadlo tak nevím zda to má spojitost.po výměně se to trochu dusilo,ale dal jsem nové kabely a svíčky-to se zpravilo ale ten volnoběh přetrvává.moc děkuji za odpověd která mě aspon trochu navede.nechci to dávat chytrákům co mění díly,alre neznám kdo se opravdu vyzná.marek jasinski vyškov

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 09.11.16 16:30

Falešný vzduch je nejpravděpodobnější, koukni hlavně na podtlaky... Může netěsnit i klapka, obzvlášť jestli jsi při čištění sundal i těsnicí hmotu. Volnoběžný ventil většinou stačí vyčistit (s původním to bylo stejné?)

Hlava se brousila proč?

Ohodnoceno: 0x

Od: marekjasinski
Datum: 09.11.16 17:17

hlava se brousila bylo podfouklé těsnění pod hlavou(motor se přehříval a netopil.šly bubliny do nádrže na chl.kapalinu).na youtube je video kdy borec dělal těsnění a brousil hlavu a popisuje tam že mu posunuli rozvody o 1 zub a byl rozhozenej celý chod motoru tak nevím.těsnost klapky jsem studoval,že se nahoru na klapku nalijetech. benzín zda protýká.jinak nevím jak zjistit zda podfukuje.

Od: jmlc®
Datum: 09.11.16 17:21

ford, otáčky při volnoběhu - krokový motorek na 90% - zkuste nejprve u někoho s podobným kusem výměnu a projet se - dá se i promazat, ale jsou to plasty v kovu - jsou většinou opotřebené

Datum: 10.11.16 10:01

Krokový motorek? Tam je volnoběžný ventil ;) a ten měnil (ten to dělá nejčastěji)

Podtlaky hlavně odvětrání kliky (je tam i ventil, ten taky může zlobit), někdy ani není děravá ale jen změklá hadice a deformuje se při podtlaku, špatně se to hledá...

Rozvody spíš ne.

Problémy s volnoběhem jsou u Zmetca spíš vlastnost ;)

Datum: 09.11.16 17:57

Kdysi jsem se s tou samou závadou setkal na fordu galaxy 2,3l. Byla to děravá(prodřená nebo propálená) taková krátka gumová trubicka o průměru asi tak 10-12mm, délky asi 10cm, tvaru asi jako byste s ní chtěl obejít jinou trubky podobného průměru. Bylo to někde z pod motoru, a mechanikovi to dalo dost práce najít, protože se tvářila jako dobrá a prodřená byla právě v tom prohnutí. Takže opravdu falešný vzduch. Pokud vám diagnostika hlásí vadnou lambda sondu, tak ji nevěřte. Je to falešná hláška, důsledek té závady.

Datum: 10.11.16 10:02

Lambda by to mohla být taky... Ale určitě začít od jednoduchých věcí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.