Octavia 1.4 TSI -kouří na volnoběh a zpátečku

Od: Datum: 08.11.16 09:04 odpovědí: 11 změna: 09.11.16 10:33

Dobrý den všem,

mé auto ( studené i zahřáté ) kouří na volnoběh a také při couvání...Za jízdy vpřed ne ... Stojím na semaforu a stydím se, že auta přede mnou nehulí a já ano... pak se rozjedu a auto přestane kopuřit... Máte někdo radu, čím by to mohlo být? Kouř je bílý ..bílo šedý...přesně to nepopíšu, ale rozhodně není černý ani modrý. Chladící kapalina ani olej mi neubývá ..

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.16 09:16
Není to náhodou po nastartování studeného motoru? Tohle je normální jev, než se prohřeheje motor a výfukové potrubí... Cca 10km.
doplněno 08.11.16 10:02: Jde o to, že po vypnutí motoru se zkondenzuje vlhkost na vodu a po nastartování se z výfuku vypařuje. Tohle dělá každé auto, hlavně benzínové.
doplněno 08.11.16 10:05: V tom případě může být špatná lambda sonda, která dává bohatší směs. Chce to napíchnout na diagnostiku a zkouknout jestli hodnoty odpovídají.
Ohodnoceno: 0x

Od: honza74
Datum: 08.11.16 09:58

Kouří i zahřáté...na volnoběh a na zpátečku nejvíc. Jinak ne...

Datum: 08.11.16 10:26

"Jestli hodnoty odpovídají" .. odpovídají čemu? Kde to vyčtu? Diagnostika byla dělána nedávno a žádné chyby tam nebyly...a emise mi dělali při STK před měsícem a prošel jsem.. V protokolu jsou nějaké hodnoty všeho možného, ale to jako laik neposoudím - někdo jiný z toho pozná, jestli je směs bohatší?

Od: asd1
Datum: 08.11.16 10:42

Diagnostika - ne výpis chyb, ale načíst live data - přímo hodnoty z čidel, signál lambdy, korekce atd. Ovšem kromě diagnostiky je potřeba umět to vyhodnotit a odvodit který díl může za jaké chování ;)

Datum: 08.11.16 12:17

Tak díky za rady.. snad seženu nějaký dobrý servis..k těm umělcům a zlodějíčkům z autorizáku už nepáchnu..

Ještě jednou díky..

Honza

Datum: 08.11.16 14:45

No a voda v chladiči se nestrácí?-prasklé těsnení,hlava? Jo a nevěřte tomu ža vám to čudí jen na spátečku a dopředu ne-pouze to nevidíte(motor nemá tu schopnost poznat kam jede:))

doplněno 08.11.16 14:47:

Jé sory , tu kapalinu jsem přehlédl.Jestli to začalo dělat až teď jak se ochladilo tak to bude ten kondenzát

Datum: 08.11.16 22:59

Bily kour? A jak dlouho od nastartovani? Bily kour je voda. Takze bud voda v benzinu, nebo voda jde do spalovani.

Muze ubyvat fakt pomalu. Ze to nepujde skoro poznat.

Datum: 09.11.16 05:14
Kdyby byla bohatá směs tak jednotka vyhodi chybu. Ale zkontroloval bych to pro jistotu. Zkus vytáhnout svíčky jestli mají zdravou barvu

Datum: 09.11.16 08:05

Na svíčky se také chystám.. loni ve autorizáku mi je měli měnit..ale jestli je "vyměnili" tak jako olej ( po roce jsem to černé bláto vyměnil raději znovu v neznačkovém a stál jsem pro jistotu u toho ), tak bych se nedivil, kdybych tam měl stále ty původní...

Díky všem za tipy a hezký den

Honza

Od: asd1
Datum: 09.11.16 09:58

jj, koukni na svíce jak vypadaj (po delší jízdě), bohatost směsi ověříš i změřením spotřeby jestli odpovídá stylu jízdy = nalít nádrž do plný, ujet km, dolít zase do plný a spočítat (palubák často kecá). Pokud to je OK a neubývá tak to neřeš, nejspíš slyšíš trávu růst a jde o normální bílý kondenzát = vodní pára ze spálenýho benzínu...

Datum: 09.11.16 10:33
No pokud je olej cerny tak jeste dobry. U toho kramu tsi jde casto benzin do oleje a to je pak sranda...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.