Světelná signalizace - seřízení

Od: Datum: 07.11.16 22:01 odpovědí: 7 změna: 14.11.16 06:40

Jedná se o dočasnou světelnou signalizaci, která je umístěna před křižovatkou ve tvaru Y - západní výjezd z náměstí města Benešov nad Ploučnicí.

Link na mapu : https://mapy.cz/zakladni?x=14.3106700&y=50.7413366&z=19&m3d=1&base=ophoto&source=muni&id=1667&q=Bene%C5%A1ov%20nad%20Plou%C4%8Dnic%C3%AD

Světla jsou jak na silnici vedoucí po náměstí jako prodloužení ulice Palackého (označená svislou značkou "Dej přednost !"), tak na na silnici vedoucí po náměstí jako prodloužení ulice Krátká ( označená svislou značkou "Hlavní silnice").

Blížil jsem se dnes k této křižovatce po té vedlejší silnici a svítila mi zelená jel jsem tedy asi 35 km rychlostí a právě když jsem přejížděl hranici křižovatky, tak tam skočila oranžová. Při tom jsem s hrůzou zjistil, že vlevo ode mne se cpe do křižovatky autobus, který však nakonec prudce přibrzdil, nechal mne projet, avšak neodpustil si káravé zatroubení.

Domnívám se, že je dočasná světelná signalizace na této křižovatce nesprávně seřízena. Není přece možné, aby pro dva směry, které se kříží, svítilo současně zelené světlo. Snad ještě platí, že když je v provozu světelná signalizace, tak svislé dopravní značení neplatí a neplatí ani pravidlo přednosti zprava ! Podle mého názoru by autobus měl dostat oranžový signál (připravit se na zelenou) teprve v okamžiku, když na druhé silnici se rozsvítí červené světlo.

Je s podivem, že by profesionální a navíc řidič autobusu se domníval, že i navzdory instalaci světelné signalizace pojede s předností v jízdě, jak je odjakživa zvyklý vyjíždět z náměstí.

O mém podezření na nesprávné seřízení této světelné signalizace jsem informoval Policii ČR.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.16 06:25
avatar

Toníku, děkujeme za informaci a čekám, že dáš výsledek jednání s policií.

Já mám ale info, že oranžová musí svítit minimálně 2 vteřiny. Pak teprve červená.


doplněno 08.11.16 17:20:

Toníku, já tam nebyl, neviděl jsem to, ale nevěřím že je to takto:

Ten autobus musel dostat zelenou, když mě skočila oranžová, což by v pořádku nebylo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 16:35

Určitě dám vědět, zdali s tím něco provedli. Já jsem vjel do křižovatky na oranžovou, červenou jsem neviděl. Ten autobus musel dostat zelenou, když mě skočila oranžová, což by v pořádku nebylo. Vyprávěl jsem to sousedovi a ten mi řekl, že se mu na této křižovatce stalo něco podobného, jenže jel ve směru jako ten autobus a byl přesvědčen, že jede podle svislé dopravní značky po hlavní silnici, takže se tam bezohledně nacpal před autem, které jelo od něj zprava. Mému argumentu, že ty svislé dopravní značky tam neplatí, když tam jsou světla, nevěří*sok*

Datum: 09.11.16 16:23

Tak 2. den po odeslání e-mailu Policii ČR světelná signalizace zmizela. Asi jí tam nechávali ze setrvačnosti a po telefonátu z PČR ji ihned demontovali, aby nebylo možno nic zjistit. Je to ale už celkem bezpečná křižovatka, i když by byla lepší hlavní ta severnější silnice, protože při vjíždění na náměstí z Děčínské ulice není vidět, jede-li něco zprava. Navrhoval jsem to už před několika lety, ale PČR mi odpověděla, že by se autobus z náměstí v zimě nemohl rozjet, kdyby dával přednost v jízdě na hlavní silnici *zed*

Datum: 10.11.16 12:52

Tak jak si myslíš, že to bylo, když já jsem při vjezdu do křižovatky viděl změnu ze zelené na oranžovou a při tom se zleva do křižovatky cpal autobus?

Datum: 10.11.16 18:37
avatar

Tondo, Ty chceš abych spekuloval, jak se to mohlo stát?

1) není to tak jak píšeš

2) autobus vyjel dříve

3) semafory jsou poškozené

4) jiné okolnosti

Já tam nebyl, neviděl, nevím co se dělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 17:51

Už je to pryč. Mě šlo hlavně o to, zda v takovém případě neplatí tam umístěné svislé dopravní značky.

Datum: 14.11.16 06:40
avatar

Toníku, to jistě nemyslíš vážně.

Jak můžou být značky nadřazeny semaforu, to jsem fakt ještě neslyšel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.