Zákaz zastavení a zákaz stání

Od: Datum: 07.11.16 20:10 odpovědí: 5 změna: 08.11.16 06:35

Polopaticky, prosím o vysvětlení značek, zákazu zastavení a zákazu stání. Necitujte, nepastujte sem prosím znění předpisu. Osobně mám výklad takový, že:

na zákazu stání mohu zastavit auto, třeba na nádraží zastavím kamarádovi, který chce stihnout autobus a je tam značka zákaz stání...To jest, že tam nesmím auto defacto zaparkovat a jít si třeba do bufetu na kafe.

Když vidím značku zákaz zastavení, tak to znamená, že tam nemohu ani "přibrzdit-zastavit" kamarádovi, aby si vystoupil na autobus a už vůbec zde nemohu auto odstavit=tj. například parkovat a jít si na kafe.

Chápu to takto správně, případně opravte můj výklad, ovšem prosím si polopatickým výkladem, nikoliv citací předpisu. Děuji předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.16 20:14
avatar

Chápete to správně, zasloužíte si bod.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.11.16 20:17
avatar

tak jo, když polopatě, tak využiju váš příklad s kamarádem - na zákazu stání můžete zastavit pouze na tak krátkou dobu, aby stihl vystoupit a utíkat na svůj bus, zatímco na zákazu zastavení nesmíte ani tohle - čili to chápete správně

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mrnous
Datum: 08.11.16 06:35

Zastavit nesmíte - kamarád musí vyskočit z jedoucího vozidla.

Datum: 07.11.16 20:30
avatar

kolegové přede mnou odpověděli vyčepávajícím způsobem, tak jen snad memotechnickou pomůcku ke značkám - 1 příčka - po obvodu jsou 2 body = stá-ní, 2 příčky -po obvodu 4 body=za-sta-ve-ní.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mildav
Datum: 07.11.16 21:00

Ano, chápete to správně. Jenom bych ještě doplnil. I na zákazu zastavení můžete v jednom případě zastavit a to v případě kdy zastavíte nezávisle na svoji vůli, prostě jste musel zastavit vozidlo například z důvodu, že se vám udělalo nevolno a další jízda by ohrožovala ostatní, nebo máte poruchu a nejede to atd. To jen pro případ, kdyby jste potřeboval zdůvodnit něco podobného, tak ano, toto zákon zná právě pod pojmem zastavit vozidlo a to se smí i na zákazu zastavení. Dá se to bohužel zneužít, ale věřím, že tady takový nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.