1x

Značení parkovacích míst na štěrku

Od: Datum: 02.11.16 13:33 odpovědí: 6 změna: 02.11.16 20:27

Dobrý den,

Mám pozemek, jehož povrch je štěrk a potřebuji na něm vyznačit parkovací místa - tzn. značení mezi jednotlivými místy.

Zkoušel jsem barvu, natažení provázku na místo čar a vše šlo hned pryč. Dnes jsem objevil Pavement Marker značky, které jsou ale opět a jen do asfaltového resp. pevného povrchu.

Rád bych nalezl levné a účinné řešení, které vydrží. Napadlo mě řešit pomocí pásovin s dlouhými hřeby, ale to je ekonomická sebevražda...

Děkuji za Vaše podněty, rád bych zde vybral vhodné řešení...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 13:40

Natloukl bych tam kolíky z trubky +- 1", výška cca 0,75 metru. Stačí tři na každé straně parkovacího místa.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 02.11.16 15:22

Kolíky co jsou blbě vidět, aneb jak si orvat auto ;)

Co "čáry" z dlažby? Trochu pracné, ale vydrží a není problém kdykoliv to překopat..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.16 15:04

Když nevidím prostor, těžko můžu radit.

Já jsem použil lešenářskou trubku, natřenou na žluto, samozřejmě připevněnou k zemi.

Opravdu záleží na prostoru, jak tam jezdí vozidla. Zvyk pojíždění aut je taky důležitý.

dejte foto prostoru

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.16 15:42

, veZdravím,
záleží na tom, kolik míst atd.
Na štěrk asi nejlevnější je koupit větší víčka na plotové sloupky, v jejich středu vyvrtat 12 díru, koupit roxor pr. 12mm, nařezat ho na délku 20 - 30cm, pak ho zavařit do děr ve víčkách, zabrousit vršek víčka, nastříkat žlutou barvou a zatlouct do země.
O takto vyrobené a připevněné značky si nikdo nepoškodí pneu (při najetí autem se budou spíš zamačkávat do zeme), budou dobře viditelné a téměř věčné. Údržba bude spočívat v případném ometení štěrku ze značek (1x týdně až 1x měsíčně - podle potřeby).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.11.16 15:48

Jen takový neprozkoumaný postřeh: Na podobném povrchu jsem viděla trčet ze země asi 10 cm dlouhé kousky plastové hadice na zalévání. Jestli to mělo sloužit dlouho, nebo to bylo jen nějaké dočasné řešení, nevím.

Ohodnoceno: 0x

Od: marinkor
Datum: 02.11.16 20:27

Mockrát díky za postřehy, myslím že to s těmi roxory není vůbec špatný nápad. Otázka je pak jejich údržba...

Co třeba ale nějaké ocelové lano, provaz atd.? Trubka je již moc vysoká a celkem drahá

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.