Drobná mini nehoda

Od: Datum: 01.11.16 16:30 odpovědí: 25 změna: 02.11.16 22:04
avatar

Dobrý den rádci, prosím o radu, při couvání jsem nešťastně ťukla do auta.Jelikož mám tažné zařízení a necouvala jsem nikterak rychle, tak tažné zařízení pouze ťuklo a lehce promáčklo SPZ auta, jinak se nijak "auto auta" nedotklo.Přítomen byl majitel vozu, proběhla výměna mobilních kontaktů, žádné sepisování protokolu nic.Nasledně večer mi přišla sms, že autem pojede do servisu a dá vědět, že rozhodně z toho nechce těžit.Před chvílí jsem obdržela sms, kdy prý byl v servisu a kopíruji sms ...Dobre odpoledne. Byl jsem v tom servisu. Mam praskly pravy drzak narazniku pod maskou a prohlou a zkroucenou vyztuhu narazniku. Opravit to musim nechat, protoze az mi budou delat rozvody, tak se sundava cely predni naraznik, aby se k tem rozvodum dostali a vzhledem k tomu, ze jsou ty plasty rozlamane, tak uz to po sundani narazniku nepujde spasovat. Plastovy drzak a vyztuhu mi sezenou na vrakovisti, s praci celkem 3000-, Kc. Kdyz mi je date, budu rad, kdyz ne, stejne nic nenadelam... Moje otázka, jak se mám zachovat, nikdy jsem žádnou sebemenší nehodu neměla, ale myslím, že servis ve kterém byl, měl sepsat protokol o závadách, které následně posoudí a platí pojišťovna, platím řádně pojistku.Děkuji za vaše názory.


doplněno 01.11.16 22:03:

Děkuji vám všem moji rádci za váš čas strávený nad odpověďmi, moc si jich vážím.Přeji hezký zbytek večera a klidnou dobrou noc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.16 16:33

sepište s pánem protokol o nehodě a dejte na Vaši pojišťovnu. Někteří řidiči si hlídají malusy a bonusy u pojistných smluv, tak zvažte, zda se Vám vyplatí nehodu nahlásit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tombrava
Datum: 01.11.16 16:36

pokud se dalším průzkumem zjistla větší než zanedbatelná škoda a logicky žádná ze stran nechce na tom tratit, nezbyde, než to sepsat na hlášení o nehodě s uznáním vaší viny 100% a podat na vaši pojištovnu, u které máte sjednané PR, a nacenění škody provede buď její likvidátor nebo smluvní servis pojištovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 16:54

Pokud to nahlásíte na pojišťovnu,proděláte.Zpočítejte o kolik příjdete na bonusech,než se dostsnete na bonus,který do teď máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 16:54
avatar

Zdravím,
nebudu spekulovat o tom, jak se k tomu máte postavit - to nechám na vás. Beru to prostě tak, že i když člověk hodně nechce, někdy se něco stát může.
Pokud se rozhodnete k problému postavit čelem a vyrovnat to, pak jestli to nechat zaplatit pojišťovnu nebo to raději srovnat z vlastní kapsy bude rozhodovat výše vašich bonusů na PR. Pokud jste řidička bez delší praxe a nemáte prakticky žádné bonusy (slevu an pojistném za bezeškodní průběh), pak sepište protokol a nechte to zaplatit pojišťovnu. Pokud ale máte slevy vysoké a vaše pojiš´tovna by vám je za nehodu odebrala, musíte si sama spočítat, jestli nebude výhodnější nehodu nehlásit a zaplatit to z vlastní kapsy.
Př. slevy na pojistném vám dělají 3.000,-Kč ročně, v případě nehody o ty 3.000,-Kč zaplatíte víc a ne bohužel pouze 1 rok. Pak se vám vyplatí to zaplatit ze svého.
Ještě jedna rada - zkuste zjistit na své pojišťovně, jak se vám budou chovat bonusy v případě nahlášení nehody. některé pojišťovny totiž tyhle mininehody z bonusů neodečítají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 17:08
avatar

Ano opravy následně asi platí poijištovna viníka ale ten to MUSÍ nahlásit což jste neudělala ,nesepsala protokol o nehodě a naví by se to nyní dalo hodnotit jako ujetí od nehody!


doplněno 01.11.16 17:14:

jen tak mimo soutěž jak tu píší ostatní jak se k tomu dodatečně postavíte je Vaše věc ale s těmi bonusy není až tak pravda co se píše!

Pojištovny mají určitý limit do kterého neřeší bonus od jisté výše škody pak krátí bonusy! Osobně-manželak způsobila autem škodu -tato byla vyčíslena na částku 15 000kč,k tomu 2x moje nehodaprasklé čelní sklo=2x cca5 000kč + práce(nevím sumu)-stále mám maximální bonus!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 18:24

S bonusy to fakt není jak se píše. Jestli jezdím bez nehod 15 let, tak mám bezeškodní průběh 180 měsíců. Za nehodu mi pojišťovna (mají to různě) odečte např. 48 měsíců a jsem stále na plném bonusu, protože na plný stačí 120 měsíců. Žádné limity, jen kupecké počty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 17:20
avatar

já bych to s pánem sepsal a dal to pojištovně o bonus bych se až tak nebál jak už se psalo při drobnostech pojištovny bonus neberou

mám za sebou výměnu čelního skla a bonus mi nevzali

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 17:45
avatar

Bud mu to date , nebo sepisete protokol , nebo smula , reknete ze jste nikdy nebourala a ze pan lze.

On stim neudela nic , neb mel zadat o okamzite sepsani protokolu a uznani viyn. Ted je to na vas.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karelll
Datum: 01.11.16 17:51

po malém tukanci má zkroucenou výztuhu? To se mi nějak nezdá. Osobně bych mu dal půlku a konec, ale proveril bych jestli je možné takto rozsáhlé poškození způsobit...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.16 20:42
avatar

.Napsala jsem mu...Dobrý den pane Brázdo, mám rádné povinné ručení, zítra vše zajdu nahlásit na pojišťovnu, proto budu potřebovat vaše údaje, které mi prosím pošlete.Vy následně uplatníte skodu a likvidátor vám musí prohlédnout auto, pokud vám skodu uzná, tak vám ji pojišťovna zaplatí.

Odepsal okamžitě...Děkuji, nebudu nikde lítat kvůli 3tisícům,nechám si to opravit a zaplatím si to sám!Když to budu řešit přes značkový servis, tak jsem tam minimálně za 10tis.proto vrakoviště..nepočítám čas strávený na pojišťovně..Ještě jednou moc děkuji, jste milá!Mějte se krásne Brázda

Datum: 01.11.16 20:46

no, tak to vypadá, že Vás chtěl pouze "natáhnout". Udělala jste, co jste mohla, jeho věc, že to nechce dát na pojišťovnu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rora®
Datum: 02.11.16 12:12

No, nevím, proč do toho tahá značkový servis. Pojišťovna by mu to nacenila, vyplatila škodu dle tabulek a on by si to pak nechal opravit, kde by chtěl. Klidně si to pak může opravit sám a díly koupit na vrakáči, ještě by vydělal. Osobně si taky myslím, že pán tak trochu kecá a jen z vás chtěl vytáhnout peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 13:59
avatar

Jak jsem okopírovala smsku, kterou mi napsal, neměl vůbec zájem řešit přes pojišťovnu, chtěl 3tis. na ruku, nedodal ani žádný protokol, kde byl v servisu, který mu toto vyhodnotil, nedodal potřebné údaje, se kterými bych dnes došla na pojišťovnu, včetně protokolu, který jsem očekávala, že pošle ze servisu.Odmítl trávit čas na pojišťovně, jak napsal.Pokud uvedl do smsky pravdivé info (což nemyslím) není přeci důvod ukázat vůz likvidátorovi, který ohodnotí a měl by možnost si opravit za nové díly a né z nějakého vrakoviště.Celou dobu jsem s ním komunikovala férově a slušně, ale dávat 3tisíce jen tak na "slovo" nebudu a ani nemohu, pro něj možná 3tis. jsou drobné, pro mě velká částka.

Od: asd1
Datum: 02.11.16 16:20

Pravděpodobně podvod - za dolík ve značce chtěl získat tři tisíce. Když zjistil že hrozí prohlídka likvidátorem pojišťovny, tak vycouval.

A nebo opravdu nemá zapotřebí dohadovat se s pojišťovnou a radši zatáhne za svoje. Zvenku jste viděla nárazník, ale výztuhu pod ním ne. Nárazník se prohne a vrátí, výztuha pod ním ohlá být může.

Pokud odmítl náhradu škody z povinného, tak to dál neřešte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 21:57
avatar

Za dolík v SPZ platit 3 tisíce nebudu.Žádný papír o prohlídce ze servisu, kde by bylo napsáno poškození nedodal, údaje potřebné pro pojišťovnu nenapsal.Za sebe mohu říct, že rána "jako z děla" to nebyla, auto má starého superba, já felicii.Zda je další poškození, je ve hvězdách, když pojišťovnu odmítl a pochybuji, že by to bylo skrze čas.

Datum: 02.11.16 20:48
avatar

Přesto,že jste v prvopočátku udělala chybu -nesepsala protokol o nehodě- nyní jste udělala dobře ,že jste sdělila že to dáte pojištovně. "Poškozený" z Vás chtěl asi vytřískat peníze!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 22:04
avatar

Veškerou komunikaci smskama mám uloženou, víc udělat nemohu, znám jen jeho mobil a že se jmenuje Brázda a to by mi bylo na pojišťovně prd platné, sms, kde jsem ho prosila o údaje pro pojišťovnu mám a i že odmitl.Pokud by měl auto poškozené, jak píše,určitě by bral víc peněz od pojišťovny.Pochybuji, že je takový "dobrák", že by chtěl pojišťovně šetřit kasu.

 

Od: fik
Datum: 01.11.16 19:06

Pokud to tak je tak bych mu to dal. 3000 nikoho nezabijou. Ale nějak se mi nezdá rozsah toho poškození,pokud jsi do něj ťukla že se jen prohnula SPZ,nějak se mi nezdá že by měl prohlou výztuhu a popraskané plasty a nevím co ještě. Nemůžu si pomoct ale přijde mi že si vymýšlí. Navrhni mu jednoduchou věc,řekni že mu zaplatíš,ale s tím že s autem zajedete do nezainteresovaného servisu,aby zjistil zda je auto opravdu natolik poškozené,třeba s tím že zaplatíš navíc i náklady za prohlídku pokud se to prokáže. Pokud nemá co skrývat a nevymýšlí si,tak na to kývne,pokud si vymýšlí,bude couvat.

Onehdá jsem autem-a to starou feldou která není nikterak moc pevná sundal zajíce,na dálnici asi ve 120. Mlhovka rozsekaná,nárazník trošku prasklý že šel v pohodě zavařit a přelakovat,nikde na krajích to nevyskočilo z úchytu,natožpak aby byla poškozená výztuha nebo nějaké plasty. A to přitom v tý rychlosti to byla pěkná šlupka až jsem nadskočil.

Radím ti jednoduchou věc,pokud to prokáže,tak mu bez řečí zaplať,ale jak říkám nezdá se mi to

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 19:25
avatar

Stare dobre kary.

Ja v ve fabce 1 sejmul psa v 90tce , cokl stredni cca 25kg , jen se odrazil od plastoveho narazniku a lehnul si navzdy v prikope.

To same se stalo tchanovi ve fabce 3 a menil pulku predku. Ten naraznik prasknul a jak pavucina se rozpadnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 20:51
avatar
Ani mě se to nezdálo, proto jsem se obrátila sem.Napsala jsem mu smsku, na kterou okamžitě zareagoval, nebude ztrácet čas na pojišťovně, nemyslím, že by byl ochoten prohlídky do nezainteresovaného servisu.Ani neposlal žádný doklad o prohlídce v servisu, kde byl.Prostě chtěl jen 3tisíce a hotovo.
Od: fik
Datum: 01.11.16 21:14

Taky si to myslím. Ta výztuha nárazníku,to je pěkně masivní kus železa,to když se prohne,to musí být sakra šlupka. Říkal si baba jedna,zkusím z ní vyrazit prachy,nebo něco podobnýho. Jednou se nám stalo v práci,couval,couval a nečuměl,a přímo pecka do jinýho auta až odkočilo. Kromě rozbitýho rámečku SPZ tam nic nebylo a na tom autě kterým do toho nacouval jenom jeden škrábanec,nic prasklýho nebo zdeformovanýho. Od toho je to nárazník,aby to něco vydrželo,ne když se mu opřeš koulí do značky,tak aby to byly opravy za tisíce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 02.11.16 12:15

Tak to mě zase napálila zezadu ženská v nějakém Fordu, já měla Clio. Zvenku to vypadalo, že se nic nestalo, jen ťuklý nárazník. Jenže ejhle, likvidátor zjistil, že je nárazník na výměnu, hnutá podlaha, dveře kufru a ještě další drobnosti. Byl to náraz zblízka a v malé rychlosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 19:29
avatar

Pavlo, hlavně že se nestalo nic horšího, jen trošku škody.

Co máte udělat je jen na Vás. Zkuste se zeptat u své pojištovny, o kolik Vám sníží bonus při plnění škody tak malého rozsahu. jak píší někteří, někdy to ani nepoznáte, některé pojištovny za jednu nehodu nesníží bonus. Pak je to jednoduché, nahlásíte škodu a plnění uhradí pojištovna.

Nebo máte možnost usmlouvat cenu na menší částku, nebo dělat mrtvého brouka. Vždy radím dělat to, jako když si vyměníte strany sporu.


doplněno 01.11.16 21:08:

Vidíte, Pavlo, je to vyřešené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.16 20:45
avatar

Nemá zájem řešit to přes pojišťovnu, chtěl peníze hotově ode mě.Jednala jsem s ním maximálně slušně, opradu to nebyla "rána jak z děla" jen důlek v SPZ.

Napsala jsem mu...Dobrý den pane Brázdo, mám rádné povinné ručení, zítra vše zajdu nahlásit na pojišťovnu, proto budu potřebovat vaše údaje, které mi prosím pošlete.Vy následně uplatníte skodu a likvidátor vám musí prohlédnout auto, pokud vám skodu uzná, tak vám ji pojišťovna zaplatí.

Odepsal okamžitě...Děkuji, nebudu nikde lítat kvůli 3tisícům,nechám si to opravit a zaplatím si to sám!Když to budu řešit přes značkový servis, tak jsem tam minimálně za 10tis.proto vrakoviště..nepočítám čas strávený na pojišťovně..Ještě jednou moc děkuji, jste milá!Mějte se krásne Brázda

Datum: 01.11.16 21:18

I kdyby to stálo 20 tisíc, tak by mi mu to mělo být jedno, však by to platila pojišťovna, ne on*nevi* Bratrovi se jednou stalo něco podobného..nebudu to rozebírat, každopádně dotyčný to chtěl řešit za každou cenu bez pojišťovny, časem se ukázalo, že si to udělal sám někde na parkovišti u obchodu a chtěl to na něj hodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.