Zastavení policejní hlídkou

Od: Datum: 31.10.16 22:28 odpovědí: 39 změna: 05.11.16 07:04

Jak se správně chovat, když vás v autě zastaví policejní hlídka? Např. zůstat v autě nebo vystoupit, ruce na volantu...atd.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 22:32
avatar

Ruce na volantu? To platí malinko dál na západ, za takovou tou velkou louží *smich*

Ale vážně - nevím o tom, že by existovaly nějaké určité pravidla - prostě zastavím, a poldík si už řekne, co po mě chce, ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.16 22:36
avatar

No jak se to vezme někdy je to asi takto : Zdravim dlouho jsme se už neviděli :D

Předpis na to existovat asi nebude...

Obvykle zůstat sedět nebo třeba vystoupit a sečkat co z nich vypadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 23:13
avatar

- přece vystoupit, lehnout na zem břichem dolů - ruce za hlavu ! - jak se můžete tak blbě ptát?

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.10.16 23:19
avatar

No pokud bude podezřelý z přepadení banky, tak i takové zastavení je možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pisatel
Datum: 31.10.16 23:22

Ano, to bylo veselé. Já bych řekl, zůstat sedět v autě, stáhnout okénko a vyčkat věcí příštích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 23:22

Z auta vystupovat nemusíte, není to ani žádoucí. Prostě jen otevřete okýnko, vypnete motor. Pokud by chtěli, abyste vystoupil, tak Vám řeknou.


doplněno 31.10.16 23:38:

Jinak mému kamarádovi se kdysi stalo, když projel kolem hlídky asi kilem na 50ce, tak po něm chtěli, aby vytáhnul klíčky ze zapalování a položil je na palubní desku :D docela zajímava zkušenost, a stejně mu nakonec nic nemohli, protože neměřili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 05:46
avatar

Co je to za hloupá otázka? Člověk, který se takto zeptá je natolik svéprávný, aby byl oprávněn řídit vozidlo? Omlouvá tě snad jedině to, pokud ti je osmnáct a dostal jsi zrovna řidičák. V tom případě se při kontrole policejní hlídkou chovej normálně. Nejsou to tví velitelé, abys musel dodržovat předepsaný postoj jako na vojně. Předlož doklady, podrob se dechové zkoušce, na otázky typu "víte, co jste udělal", "byl nějaký alkohol" neodpovídej, protože na to se nemají co ptát, a tím to končí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 06:27
avatar

Xavere,

většinou si začnu hledat doklady, pak vystoupím, pozdravím a předám jim doklady. Vše pak podle situace, někdo machruje, jiný se chová zkroušeně, humorně a různě, většinou podle svých představ.

Hlavně klídek, nikdo Vám nechce ublížit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 06:59

Uposlechnout pokyny. Já přidám jednu osobní zkušenost, zastavil jsem, předložte doklady, ty jsem měl vzadu v saku tak otevírám dveře, příkaz nevystupujte,opáčím že jinak doklady nemohu předložit, jste povinnen je neprodleně předložit, vysvětluji že na ně nedosáhnu, máte je mít u sebe, no tak dobrá vystupte... co dodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 07:27
avatar
Neprodleně předložit leda jízdní doklad v metru. řidič má povinnost při řízení vozidla mít doklady které jsou potřebné. nikde se snad nepíše ze je musím mít v náprsní kapse a okamžitě po zastavení je vytahovat. no ale záleží na člověku no.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 07:42
avatar

Hlavní je na policajty nemachrovat. Prostě raději se chovat zkroušeně a dělat ze sebe blba a oni jsou pak většinou mírní, pokud nenarazíte na nějakého magora. Před lety jsem jel po dálnici bez známky a tenkrát za to hrozilo asi 5 tisíc. No prostě jsem se hnedka přiznal, že známku nemám, žádné výmluvy a dostal jsem pětikilo pokuty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.16 10:16

Zastavím, pravím, zdravím policii České republiky, pánové co si přejete, nebo co jsem provedl, mohu vystoupit potřebuji se protáhnout, ozbrojen nejsem, doklady, vesta, lékarnička, vybavení a melu a.t.d. v 99% jsou obě strany spokojeny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 10:29
avatar

Proč kolem toho dělat takovou komedii *sok*? Tím nanejvýš vzbudím podezření, že se snažím od něčeho odvést pozornost. Prostě zastavím, vypnu motor, já osobně vystupuju (ale asi to není nutné), pozdravím "dobrý den", najdu a předložím doklady. Pokud má plicajt nějaký požadavek, tak mu bez zbytečných řečí vyhovím. Pak převezmu zpět doklady, rozloučím se "na shledanou" a odjedu. Dělám to tak už přes 40 let a nikdy nebyl problém.


doplněno 01.11.16 17:11:

Vím, že nemusím odpovídat, když se mě policista zeptá "jste si vědom přestupku?". Ovšem netuším, proč bych mu nemohl po pravdě odpovědět, že "nevím".

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.11.16 13:15
avatar

Já taky stejně a nikdy nebyl problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 18:33
avatar

Přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 01.11.16 11:12
avatar

Pokud jezdis bez pasu je dobry hned vystoupit.
Pokud nemaj zaznam tak si nevsimnou ze sedis za volantem bez pasu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 11:53

S policajty se nemluví, až na naprosto nezbytné požadavky. A pokud začnou: pane řidiči, víte čeho jste se dopustil, už vůbec ne. A vše nahrávat..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 12:08
avatar

hmm. přesně takové lidi, jako ty nemám rád. Váš styl = s každým co nejvíce vyjebat za každou cenu... Něco, jako ten arménský přiblblík mikejepan alias Mikhail Oganesjan.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 12:49
avatar

Můžu vědět, proč je ve většině populace zakořeněno že nebavit se s policajtem znamená vyjebávat s ním? Za prvé, neodpovídat je každého právem, za druhé cokoli řeknete může být a taky bude použito proti vám. Lidi už nemají žádná práva, ani jedno ze základních jako je nevypovídat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 13:31
avatar

Protože normální člověk ze slušnosti odpoví. A je jedno kdo se ptá, jestli policista nebo někdo jiný. A natáčet si běžnou policejní kontrolu na mobil a za každou cenu ze sebe dělat "namachrovaného idiota" je opravdu úroveň člověka IQ tykve. Proč protahovat obyčejnou kontrolu a zbytečně se handrkovat, když to můžu mít vyřízené během chvilky a za "pár korun"? Nechápu, co by jako proti mě měli policisté použít, když se zeptají: Pane řidiči, jste si vědom přestupku? A vy jim odpovíte, ne, nejsem si žádného vědom...

Prostě je to o přístupu, někdo udělá kiks a za každou cenu bude hledat cestičky, jak z toho vybruslit i za cenu vlastní debility, šaškování a natáčení na mobil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 14:32
avatar

Ptám se jednoduše: má člověk právo se hájit a nevypovídat? Pokud odpovíte NE, v pořádku. Pokud odpovíte ano, tak nechápu váš názor, že člověk, který takto činí, vyjebává a šaškuje. Natáčení policisty na mobil je v souladu se zákonem a může sloužit jako součást vlastní obhajoby. Tak v čem je problém?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 14:47
avatar

Já ale nemluvím o zákonu. Ano můžu si policajty natáčet na mobil, nemusím se s nimi vůbec bavit a úplně je ignorovat, ale PROČ? Čeho tím člověk docílí? Něco si musí dokazovat? Tady jde o princip.

ANO, člověk má právo se hájit, to je samozřejmé, ale proč bych se měl hájit v případě, že dejme tomu jedu na 50tce 70tkou a policie bude chtít vysvětlení přečinu? Co na tom jako mám obhajovat? Mám jim říct, že jim blbě měří radar, že jsou to blbci nebo radějii neříkat nic a natočit si je? Hájit se budu v tom případě, že jedu padesátkou a poldové mi budou trvrdit, že jsem jel sedmdesátkou, pak si je klidně na ten mobil natočím, kvůli svědectví apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 05:24
avatar

Tak pokud má člověk právo se hájit, tak o takových lidech prosím netvrďte, že jsou vy*ebávači (viz vlákno), a že si tím něco dokazují, když jsme u těch principů. To, jak chcete k podobným situacím přistupovat vy osobně je vaše věc a nikdo vám ji nebere. A doporučuji nejezdit na 50ce 70tkou. Vy ale určitě jste z těch, jak jsem pochopil, kdo dodržuje rychlost všude za každých podmínek. Tak je to správné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.16 08:29
avatar

Všude rychlost nedodržuji, někdy jedu rychleji než-li je dovoleno. Až mě policie zastaví, bez keců zaplatím pokutu. *palec*

Jinak je hájení a hájení, že ano...ale už bych to dále nenatahoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 06:23
avatar

Pokud jedeš rychleji, jako slušný člověk (viz výše-zdravíš policajty) porušuješ zákon. A pokud tě při tom cajti nechytnou, nemáš nějaký vnitřní pocit, že jsi s tím vy*ebal? Jasně, nic se nestalo, nikoho jsi neohrozil. A jaký je rozdíl mezi tím, když tě u toho chytnou nebo nechytnou? Podle mě žádný. Kromě absolvování policejní buzerace. Tak vidíš.

Už taky končím, protože každý máme svůj postoj a samozřejmě se nelze dobrat toho, který je ten správný. Měj se.


doplněno 04.11.16 06:45:

Nicméně si cením toho, že přes naše rozdílné názory jsi se neuchýlil k něčemu podobnému jako jeden zdejší uživatel, který po tom, co mu ve vnitřní poště došly argumenty na stejné téma, komunikoval stylem že moje matka je děvka a já ocas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 08:51
avatar

Tak každý má právo na svůj názor. Kdyby měli všichni stejný, byla by to trochu nuda *smich*

Nadávat nemám důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 07:00
avatar

Tak s policajtem se bavit nemusíš. Je to dobrá metoda jak si zajistit, aby tě proklepli o to podrobněji. Nakonec on ten "pěšák" který tě zastavuje, je až poslední článek řetězce, který může za to, že u té silnice stojí. A ty, pokud chceš užívat veřejné komunikace jakožto řidič, máš jisté práva a povinnosti - není to to samé, jako by sis postavil svoji vlastní silnici a nějaký policajt tě tam otravoval.

Když vejdu do obchodu, taky mám právo nepozdravit, ale hold byl sem trochu jinak vychován, než mnozí rádoby hrdinové.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 01.11.16 15:58
avatar

Zastavim, necham pusteny motor, okenko zavrene. Az prijde a neco po mne chce, otevru okenko na mezeru tak, abych ho slysel. Chce-li doklady, podam mu je skrz mezeru. Chce-li ukazat povinnou vybavu, kterou mam v kufru, vystoupim, ukazumu co chce a zase nastoupim a zavru za sebou dvere. Vyzve-li mne k provedeni orientacni dechove zkousky, fouknu, je-li to do trubicky a chce mi ji podat, tak si ji nevezmu. Vrati mi doklady, rozlouci se, zavru okenko a jedu.

Nikdy se mi nestalo, aby po mne chtel vypnout motor, vystoupit jen tak pro nic za nic, nutil mne s nim jakkoliv komunikovat, ptal se mne, jestli vim, co sem spachal, proste jdou rovnou k veci. Kdyz jde o beznou kontrolu rovnou to reknou, kdyz sem podezrely ze spachani prestupku, opet to rovnou reknou, bez nejakejch recicek okolo. Mozna mam ale pouze stesti na profesionaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 16:20

Přesně tak.Oni ti jsou ze zákona povinný říct co chtěj a proč tě zastavili-silniční kontrola,podezření ze spáchání přestupku.Akorát nevim proč nefoukat do trubičky,to už snad ani nikde nemaj.Já akorát vždycky dostávám ten náhubek zabalenej,abych si ho nasadil sám a měl jistotu že to někdo přede mnou neoslintal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 02.11.16 08:26
avatar

Mel sem na mysli pouzity nahubek po foukani, ktery se Ti snazi vnutit zpatky, aby s nim nemeli praci. Ten si zasadne neberu (o zadne foukani sem se jich neprosil). Clovek se ale musi kontrolovat a nenatahnout pro nej instinktivne ruku ve chvili, kdy Te ho podavaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 08:30
avatar

Tak to se mi ještě nestalo, že by mi někdy vraceli náhubek na dýchání. A že už jsem párkrát dýchal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 09:31
avatar

policisté vyzvou, "náustek si prosím vezměte" aby nemuseli z hygienických důvodů sahat na oslintaný náústek.


doplněno 02.11.16 10:41:

Mě tedy jen jednou kontrolovali a přesně tak mne poprosili..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.16 10:29
avatar

To ano, ale nikdy mě nikdo nenutil ten použitý náústek si brát zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 11:46

samuraj Asi si neuvědomuješ, že cajti se vždy snaží vyjebat s tebou. Vždy. Ale když jsi ovečka a věříš jim...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 15:52
avatar

"...cajti se vždy snaží vyjebat s tebou. Vždy...."

Tak nevím *nevi*, jezdím už pár desítek let a nikdy se semnou vyjebat nesnažili. Vždycky jsme se v pohodě domluvili. Asi záleží na každém jedinci a na jeho vystupování.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 03.11.16 17:46
avatar

Stavěli mě všehovšudy celkem asi 7x a nikdy, opakuji nikdy jsem si nevšiml, že by se mnou chtěli vyjebat. Jak já k nim, tak oni ke mě. Nikdy jsem neměl problém. Ale třeba kdybych je točil na mobil (zřejmě tvůj případ), tak by to bylo možná jinak...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.16 16:50

když nás naposled stopli s bráchou (seděl jsem na sedadle spolujezdce) chtěl jsem si dýchnout...nebylo mi to umožněno,že jen řidič...pak jsme dali debatu na téma alkotestr do nejnovějších se dá dýchat i bez naustků...

dalo se docela pokecat .jde o to mít všechno v pořádku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 07:04
avatar

oni jsou imunní a počítaj s tím, že v praxi narazí na nepříjemné blbce jako si ty, tak že je to v klidu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy*
Datum: 03.11.16 11:56

Policisté jsou k tomu školeni, nepotřebujete radu opatrovníka, jak se máte chovat..V rámci hesla pomáhat a chránit Vám vysvětlí, co máte udělat..stačí je poslechnout...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.