Jak poznat špatné žhavící svíčky?

Od: Datum: 31.10.16 12:59 odpovědí: 5 změna: 31.10.16 19:00
Ahoj. Cely rok jezdim se svym tdi a starty jsou ok. Dnes jsem prisel po 5 dnech k autu a chytlo az na druhy pokus. Davam to za vinu slabsi baterii kterou jsem jiz dobil a mela by byt ok. Ale znamy me rekl ze by to mohlo byt zhavicima svickama. Motor znel normalne a normalne i jel. Jak se vydedukovat ze bude nejaky zhavic spatny aniz bych musel ted hned do servisu? Rano bylo 0 st. A baterka je nezmeho puvodu. Auto je z dovozu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 13:25

Sundejte je ze žebříku a proti kostře změřte odpor každého zvlášť. Nezáleží na hodnotě ale jestli je u všech stejný.

Ohodnoceno: 0x

Od: xxxyy
Datum: 31.10.16 14:41

To jsem se také dočetl, ale nemá potřebné vybavení

Od: rv
Datum: 31.10.16 15:17

Tak si za stovku kup multimetr. Hodí se na všechno možné. Jinak můžeš laborovat se žárovkou na 12V a kusem drátu od + baterie na žárovku a z žárovky na svíčku, jestli zasvítí.

Datum: 31.10.16 18:28

Já je zkoušel tak že jsem odpojil přívodní + pól na všech a kusem drátu z plusu baterie postupně přikládal na žhavky (bylo to na staré ibize 1,7D) dvě při propojení nejiskřili-byly KO. druhá zkouška -po vymontění zapojení každé na baterii (jak + tak i na -) -pokud byly dobré během chvíle "svítila" celá špička horší-jen polovina a ty co v prvním případě nejiskřily-ty se nerozžhavily ani trochu.

Toto bylo jen orientační "měření",nicméně úspěšné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.10.16 19:00

vemeš 12V 21W žárovku a přiděláš na ní dva dráty-a máš jednoduchou žárovkovou zkoušečku

poté odpojíš žhaviče od přívodu

potí jeden drát ze žárovky dáš na plus baterie a druhej drát ze žárovky na přívod žhavící svíčky

pokud žárovka jasně svítí je žhavič o.k.

pokud nesvítí je k.o.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.