Výzva za stěračem

Od: Datum: 29.10.16 10:28 odpovědí: 11 změna: 29.10.16 19:25
Prosim poradte.
Je to již cca 3-5 let co jsem našla za steracem auta výzvu,abych se dostavila na místní policii. Zřejmě jsem stala na místě kde bych neměla stát.
Nebyla tam ani boticka , pouze lístek kam se dostavit a jelikož jsem si tenkrát řekla, fouká silný vítr, svedu to na vítr a jela pryč .
Ted sem si na to vzpomela a mám strach aby mi nepřišla nějaká šílená pokuta a penále.
Co mám dělat?
Mou občánků neviděli, me jméno taky ne, ale číslo auta si zapsat mohli ...do ted se nic nedělo,ale aby to nebylo ticho před bouří.
Mám zavolat na policii a zeptat SD jestli u nich nemám náhodou nějaký rest? Nebo tam osobně zajít a říct o teto věci?(byla jsem v jiném městě i když ne úplně tak daleko dojet bych tam mohla)
Zajímalo by mne zda muzu dostat pokutu, která od te doby by nabihala, aniž bych se někam dostavila? Bylo tam opravdu lístek kam se dostavit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.10.16 10:32

Každou chvíli je v novinách, že někdo z těch nahoře se vyhnul trestu, protože se nepodařilo dořešit do jednoho roku. Buďte v klidu - za ty roky se papír u policie zkartoval.

Pro případné resty či zjištění bodů řidiče info zde http://www.12bodu.cz/jak-zjistim-kolik-mam-bodu.html

Ohodnoceno: 0x

Od: krist21
Datum: 29.10.16 10:39
Vzpomela jsem si na to v souvislosti s tím, ze známá z prace ma platit šílenou pokutu od MHD, která je stara jak Metuzalém cca 9let , jaktoze tady jeden rok a tam na to maji deset let?
Datum: 29.10.16 19:25

Hloupost. MHD je promlčeno za 3 nebo 1 rok (záleží, zda k přestupku došlo do nebo po 1.1.2014). V této lhůtě muselo být odsouzeno. Potom běží desetiletá lhůta, kdy musí být předáno na exekuci. Když se nedá - je promlčeno.

Od: krist21
Datum: 29.10.16 10:41
Mela jsem tam jen lístek kam na policii zajít ,nic víc, neblokovali mi ani kola...presto si myslím, stala jsem kde jsem neměla, mohli si opsat značku auta...
Datum: 29.10.16 12:15
Je to promlčeno-spěte klidně.Vás se to netýká,toto se musí řešit do 1roku od spáchání přestupku a Vy píšete,že je to více roků!
doplněno 30.10.16 19:59:

Mojejmeno-neste tu registrován (nelze poslat vnitřní poštu ) tak zde sdělte dle čeho nebo ode kdy jsou dopravní přestupky promlčeny po dvou letech!tyto byly promlčeny do jednoho roku od spáchání !

Od: mojejmeno
Datum: 29.10.16 12:40
Tahle informace je nespravna a v tomto vlakne zaznela 2x, takze pro poradek: Prestupek prekluduje za 2 (slovy: dva) roky od jeho (i udajneho) spachani.
Pro tazatelku se ale nic nemeni - k prekluzi jiz doslo.

Od: stir
Datum: 29.10.16 12:58

od lonska plati trileta promlceci lhuta. U MHD bude taky promlcena...

Od: mojejmeno
Datum: 29.10.16 14:08
Ta lhuta je 2 leta, jak uz jsem psal vyse.
U pokuty z MHD se jedna o neco uplne jineho! To je (pokud to nerozporujes) uz dluh, ktery prekluduje za 3 roky a neni to zdna novinka - takto je to uz dlouha leta.
Ach jo - jak by rekl klasik: "Moc hlasite nevis!"

Od: stir
Datum: 29.10.16 19:13

Klasik by rekl "mas pravdu cigáne"

v puvodnim navrhu ale byly tri roky, nemuzu za to, že to neproslo D:)

ale tady je to stejne jedno, ty dva roky plati az u prestupku spachanych po 1.10 2015

Od: jmlc®
Datum: 29.10.16 19:16

*smich**palec**hej*

Datum: 29.10.16 19:19

Pokud jste se nestěhovala a berete řádně doporučené dopisy, neb ze schránky vítr nevzal výzvu pro doporučený dopis na poště, tak by neměl být problém

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.