Dojedeme na dovcu

Od: Datum: 28.10.16 19:36 odpovědí: 24 změna: 31.10.16 03:23
Dobry vecer, byl jste nekdo na dovoleny v Chorvatsku cca 850km,
Jel bych skoda fabie 1,2
Neodrovnam motor?
Dekuji za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 19:49

Proč by jste měl odrovnat motor? To můžete i tady po cestě do práce pokud pojedete jak hovado... při normální jízdě by se mu nemělo nic stát

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.10.16 19:58
Auto je od toho at jezdi a je jedno jestli to je 0,8l nebo 5l. Banda normalne jezdi s 1,2htp, takze bych neresil a jel. Ja stim jezdil normalne Ostrava - Praha. A v pohode.
Je jasny ze na dalnici jsou vhodnejsi auta ale da se.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.16 20:31

Odrovnat motor můžeš i cestou do supermarketu. Ne ale dnes, maj zavřeno )

Datum: 28.10.16 20:44
V poho, ne vsechny shopy maj zavreno.

Od: vilik
Datum: 28.10.16 23:58
Bez obav, Chorvatsko je v létě plné fabií i docela dost felicií.
A pro jistotu, s jakýmkoliv autem, bych být vámi nejel bez asistenčního pojištění. Já mám například celoročně k pojistce za pár stovek sjednán i odtah do republiky a proplacení cestovních nákladů pro cestující, případně i jednu noc v hotelu, kdyby něco.
Ale pro klid duše můžete naplánovat cestu jen po dálnici, zastávky po cestě, neplánujte třeba objížďky s prudčím stoupáním například rakouských placených tunelů apod. Jeďte mimo obvyklých nocí z pátka na sobotu a zpět ze soboty na neděli, vyhnete se kolonám.
Ideálně rozvrhněte cestu na dva dny, kdo jezdí víc na jih, zůstává ve Slunji nebo u Plitvických jezer, ale můžete se zastavit i ve Slovinsku, při cestě na Istrii například v okolí Pivky. Muzeum, jeskyně, pohoří Nanos. Jen ubytování raději zamluvte předem. I kvůli ceně.
A připravte se na to, že nejhorší úsek může být ten u nás v ČR. Semafory, opravy, špatné silnice.
doplněno 30.10.16 00:00: Rengeacz, já to pojištění nikomu necpu. Já ho mám a jsem rád. Ven jezdím na můj vkus dost a těch pár set mi za klid stojí.
Záměrně jsem neuvedl pojišťovnu.
A pokud se mi stane něco podobného, nebudu přeci čekat v autě před servisem do pondělí. Vezmu kufr a jdu do hotelu nebo jedu domů. Na to mám přeci tu pojistku.

Od: rengeacz
Datum: 29.10.16 17:49

Viliku jehezké že máte pojištění asistence ale pokud prorazíte obě zadní pneu na dálnici v Rakousku v sobotu 10.00h taak vám je pojištění na prd.

Odtažení do Vilachu a čekat do 10.00h pondělí než otevřou servis.Mám naštěstí dobrého kamaráda který naložil zimáky do svého auti a dovezl až na místo poruchy.Ještě jednou dík HONZO !

Od: fik
Datum: 29.10.16 01:02

V chorvatsku? jestli chceš jet až nyní tak spíš s tím že odrovnáš motor,počítej s tím že se tam moc neohřeješ,ale to jen tak mimo. Jinak proč by jsi měl odrovnávat motor? auto je snad od toho aby jezdilo a právě naopak,pokud motor běží v režimu kdy je prohřátý,se opotřebovává daleko méně než když se s tím jezdí okolo komína a pořád se startuje nebo se to ani neprohřeje. Podívej se jestli máš dost všech kapalin,nahuštěný kola.

Jezdím každoročně s feldou 1,3,vždy bez problému. Tenhle rok baška voda,určitě k 1000 kilometrů a to jsme toho ještě mrtě najezdili tam.

Pokud pojedeš po první,určitě po dvou hodinách přestávky. Víc než jakákoliv asistence,ti pomůže dát auto zkontrolovat do servisu jestli tam nečíhá nějaká zrada. Jinak v tom není problém. V rakousku máš známku,ve slovinsku taky. V chorvatsku si na mýtnici vezmeš lístek,tam kde sjíždíš tak zaplatíš a hotovo,taky pro cvičený opice. V cizině si dávej bedlivý pozor na pravidla,třeba v rakousku to není jak u nás že bububu a příště to nedělej,nebo za 1000 pokuta,tam jsou nekompromisní

Od: ctenar
Datum: 29.10.16 05:19

K moři se dá pochopitelně dojet i bez použití dálnic a placení poplatků. Stačí jet po silnicích 1.třídy. Trvá to déle, za to ale více uvidíš.

Datum: 29.10.16 10:03

Jet cirka 1000 kilometrů po silnicích první třídy to máš na dva dny určitě. Po tý dálnici se to dá zvládnout bezpečně za jeden. To nejsou dálnice jak u nás,to jsou opravdu perfektní silnice a stejně ta dálnice většinou kopíruje starou silnici,takže pokud se chceš někde zastavit,tak klidně můžeš. Myslím že za tu rychlost a bezstarostnost ty poplatky nejsou tak hrozný. Proto to tam vystavěli aby jim turisti nejezdili centrama měst a vesnic a aby tam měli trošku klid. Dokážeš si představit třeba v sezóně kdyby tam ta dálnice nebyla? to je hrozná představa jak pro místní tak pro ty kdo by tam jeli

Od: mp
Datum: 30.10.16 02:15

S panem Čtenářem musím jen souhlasit. Je to taky moje metoda. Je fakt, když jedu tam, tak se snažím být u moře co nejrychleji. Ale naopak zpět plánuji ty nejnemožnější trasy. Třeba před dvěma roky se nám podařilo fakt projet celou trasu z Istrie domů bez poplatků. Bylo to krásné, ale dost dlouhé (ale na den). Můžu dát i jiné tipy - Passo di Monte Croce, Vršič pas, Tauernpass, Grosgnockner hochalpenstrasse, atd.

Datum: 30.10.16 18:32

Ty rakouské alpské přejezdy jsou placené (Grossglockner se slevou v předprodeji letos za 30€).

Když se pohybujete v těchto končinách Slovinska/Itálie, zkuste Mangartské sedlo (mapa) a související Predil pass.

doplněno 30.10.16 20:30:

Sorry, ten Tauernpass je bez poplatku. Popletl jsem to s tím dálničním tunelem (Tauerntunnel), který je za extra příplatek.

mapa

Datum: 31.10.16 00:42

A to jen pro zajímavost. Tauern passy (čili česky sedla) jsou vlastně dva. jeden Radstater tauern pass. Ten je ve středisku Obertauern. A pak je originál Tauern pass, ten je blízko obce Hohetauern (a jde to tam pěkně z kopce). Píšu o tom proto, že to tam mám rád.

Datum: 31.10.16 03:23

Koukal jsem, kde ten Hohentauren je a sakra! tudy jsem chtěl příště jet, ale jen jako zkratkou místo S36. Neuvědomil jsem si, jak je to moc do kopce. Možná bude rychlejší to objet údolím.

Výlet bych si tam ale chtěl udělat. Vypadá to moc hezky (wiki).

Co ten vedlejší Solkpass? To má být ještě větší nášup a sešup :)

mapa s oběma průsmyky (Solkpass je žlutá silnice vlevo s obcí Sankt Nikolai im Solktal uprostřed)

Datum: 29.10.16 05:29

Fabie je na Chorvatsko úplná stíhačka. Lidi tam dojeli na chrchlu, fichtlovi, pařezu, Babettě nebo 30 let staré Š120. *smich*

Datum: 29.10.16 10:06

To ještě nic není,jezdilo se do bulharska trabanty. Pětičlená rodina naskládaná v trabantu,tehdejší balkánský silnice,žádná klimatizace. To už si dnes lidi ani nedokáží představit natožpak to absolvovat.

Datum: 29.10.16 17:35
Tak banda jezdi trabantem pres cely svet. Ktomu i na kole banda jezdi pres cely svet.
A do Chorvatska taktez banda jezdi v lete na kole. Ono to neni tak daleko na vse co jede. Staci jen mit cas a chut.
Jak jsem byl maly tak jsme jeli dvakrat za sebou ve favoritu a prezili jsme to. A to jeste nebyla dalnice cela dokoncena.

Datum: 31.10.16 00:53

Z Favoritem jsem dojel několikrát do Mnichova za méně než 4 hodiny. A to ještě nebyla dálnice (přes Železnou Rudu). A to vlastně nebyla ani dálnice D5

Datum: 30.10.16 18:42

Originální verze toho videa Škodou 125 a Trabantem do Chorvatska.

Datum: 29.10.16 10:11

Na Makarskou jsme jezdili Škodou 120, Favoritem a pak Felicii combi, v naprosté pohodě.

Datum: 30.10.16 01:48

Toho bych se v žádném případě nebál. Sám jsem ve Fabii 1,2 htp několikrát jel a bylo to dobré. Sám jsem zdolal s Felícii 1,3 dost alpských průsmyků, a šlo to (a ne, že ne, jak říká můj oblibený komentátor Jaromír Bosák). Pravda je, že čím silnější a větší auto, tím to jde jednodušeji a pohodlněji. Ale spíše je otázka, o co z toho Vám jde. Samozřejmě v případě poruchy (která se nevyhýbá ale žádným autům) musíte počítat v zahraničí s daleko většími náklady.

Datum: 30.10.16 08:04
Na dalnice staci slabe auto, rozkulate to na 130 a jedu. Silne auto se hodi na okrsky na predjizdeni.

Od: karel1234
Datum: 30.10.16 10:08

*zed*jo a prijde na dalnici kopec a to slabe auto jede na ctyrku 80km/hod

Datum: 30.10.16 13:22
Tak to uz musi byt hodne slabe auto :-D tak se pojede s kamionama v pravem pruhu.

Datum: 31.10.16 00:49

My třeba v rodině máme neslabší auto Fiat Grande Punto (r.v. 2007) 1,2. Výkon si radši ani nepamatuju (asi 55 kw). Je fakt, že se musí trochu řadit, ale 80 km/hod, tak to ne. A docela mě to s ním baví.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.