Řízení bez řidičáku

Od: Datum: 28.10.16 12:14 odpovědí: 6 změna: 29.10.16 11:16
Je mozny ridit treba čtyřkou na polní ceste nebo poli bez řp? Malý deti taky řídí na různých závodech a řp nemají. Je mi.25 a řp mi kvuli nemoci nepovolí tak bych si chtěla dopřát aspoň řízení treba čtyřkolky na.poli nebo polnich cestach.jestli to je mozne..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 12:21

Mᚠprávo jezdit po pozemní komunikaci, kde ale potřebuješ ŘP.

Jezdit mimo můžeš jen na vlastním pozemku a nebo pokud ti majitel pozemku toto dovolí.

Takže buď si kup vlastní pozemek a nebo se dohodni s majitelem pozemků, kde chceš jezdit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.16 14:29
avatar

Z hlediska zákona o silničním provozu to problém není. Malé děti sice řídí na různých závodech, ale ten závod někdo organizuje, jezdí samozřejmě mimo pozemní komunikaci v uzavřeném areálu na pozemku, který je k tomu určen a jeho majitel s tímto souhlasí.

Jízdou na poli a polních cestách nebo v lese vlastní čtyřkolkou jsou však dotčena práva majitele pozemku, jízdu po lese zakazuje lesní zákon, pro inspiraci čti dále:

http://ostrava.idnes.cz/polic…505_092605_ostrava-zpravy_sme

Jaké jsou další možnosti: existují půjčovny čtyřkolek nebo motorek s vlastní dráhou nebo okruhem. Další možnost je zaplatit si hodinu - dvě v autoškole výlučně na autocvičišti. Neřekl bych, že ochotná bude úplně každá autoškola, ale třeba jen každá druhá - třetí. Záleží na velikosti cvičiště - v ostravě máme pěkné velké cvičiště natolik, že tam jezdím s žákama i náklaďáky. Nestojí to zase tak moc a teď je doba kdy jsou autoškoly pomalu "mimo sezónu" (kterou maji hlavně přes léto).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.16 16:36

Elektrické skůtry, mopedy, motokola do výkonu 1000 W, tovární výroby a s omezenou rychlostí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 29.10.16 06:06

Zdroj? Protože i AM mluví o mopedech s elektr.motorem do 4kW.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 10:21
avatar

příloha 13. vyhlášky 341/2002 Sb,

8. Jízdní kolo může být vybaveno dodatečně pomocným motorkem, jestliže

a) bude nadále zachován původní charakter jízdního kola (podle bodu 1, 2),

b) pomocný motorek bude přiměřeně plnit podmínky ustanovení § 19 zákona,

c) jeho výkon nepřesáhne 1 kW,

d) v případě použití spalovacího motoru, nebude mít takový motor objem válce (válců) větší než

50 cm3,

e) maximální konstrukční rychlost nebude vyšší než 25 km.h -1,

f) montហpohonného systému (motor, nádrž paliva nebo akumulátor) na jízdní kolo si

nevyžádá zásah na jeho nosných částech.

Pokud vozidlo splňuje všechny výše uvedené požadavky, považuje se pro potřeby této

vyhlášky nadále za jízdní kolo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 29.10.16 11:16
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.