Nemám u sebe malý techničák ani zelenou kartu

Od: Datum: 25.10.16 19:31 odpovědí: 24 změna: 26.10.16 14:08
Hezký večer,mam dotaz,kdyz nemám u sebe malý technicak ani zelenou kartu páč s ní muz odcestoval do zahraničí a potřebuji jet na služební cestu jde jet s velkým technicakem?vystavi mi pojišťovna duplikát zelené karty?moc děkuji za odpovědi
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.16 19:46

Duplikát zelené karty byste měla najít doma. Pojišťovna vždy vydává kartu ve dvou kopiích. A co se týká velkého techničáku, tak ano, můžete.

doplněno 26.10.16 09:29:

Milancukrar: To je možné. Já to bral podle sebe, že když se mi několikrát stalo, že bývalka odjela s malým OTP a potřeboval jsem jet autem, tak jsem si vzal velký OTP a vyrazil. Uvažoval jsem tak, že jsou v nem informace o vozidle, o majiteli (mně) i o STK, takže by s tím případná hlídka PČR nemusela mít problém.

Tazatel: V tom případě se omlouvám za špatnou odpověď.

Datum: 25.10.16 19:51

goterk,

myslíte si, že je v zákoně uvedeno, že místo osvědčení, může řidič vozit velký techničák.

Mýlíte se, nesmí vyjet!

doplněno 26.10.16 11:13:

gotrekzagary®,

omluva přijata, jste chlap!

(Ve velkém techničáku nenajdete, že Vám odebrali malý techničák.)

Přeji hezký delší víkend od zítra.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.10.16 19:50

beruno, v žádném případě nemůžete jezdit bez osvědčení o technické způsobilosti, ani bez zelené karty.

Pojištovna Vám vystaví duplikát zelené karty, s osvědčením to bude horší, páč vozidlo je asi psáno na manžela.

doplněno 25.10.16 20:25:

Nevím z čeho jste zmatená.

Z toho že nemáte doklady, nebo z rozdílných odpovědí?

http://www.cspsd.cz/storage/f…rizeni_motoroveho_vozidla.pdf

profesionální rady..

Ohodnoceno: 3x

Od: beruna*
Datum: 25.10.16 19:55

Tak teď jsem z toho zmatená..
Datum: 25.10.16 20:23

Zkrátka a jasně bez ORV nelze jezdit (ORV=osvědčení o registraci vozidla,lidově malý techničák).

ORV Vám duplikáte bez ověřené PM manžela (pokud je psán v TP) nevydají,pojkištovna duplikát ZK vydá !

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.10.16 20:35

Ani když mám velký technicak?nejde to nahradit?
Datum: 25.10.16 20:39

Jí vím, že jste stále ještě zmatená, ale opravdu to nejde nahradit. víte proč?

Páč velký techničák máte stále, i když malý techničák Vám pro závady zadrží.

Proto musí být jen malý techničák.

doplněno 26.10.16 06:03:

Beruno, stále jste zmatená?

Vždyť Vám skoro každý píše, že musíte mít doklady, nikoliv jen velký techničák. Dokládáme Vám to i výpisem ze zákona. Vy stále nevěříte?

Tak nevěřte a jezděte, jak uznáte za vhodné.

Datum: 25.10.16 20:57

Ale vždyť mám na autě známku o tom že je způsobilé k provozu...tak proč bych nemohla s velkým technicakem?
Od: jdukolem
Datum: 25.10.16 21:01

Datum: 25.10.16 21:01

K jízdě musíte mít:RP, orv, doklad o pojištění. Pokud nemáte, pokuta tuším do 2tisic. Takže nic dramatického a už nebudte zmatená. Pokud vlastnite řidičský prukaz,tak to jiste víte ;)

Od: mot
Datum: 25.10.16 21:11

pokud jet potrebujete, tak bych jel. ikdyz ted samozrejme stoupla pravdepodobnost, ze vas chyti
na doklady auto stejne nejezdi.

Od: osel59
Datum: 25.10.16 22:06

Neřešte a jeďte, o nic nejde, tedy pokud jste si jistá, že je STK a pojištění opravdu v pořádku. Jezdím bez dokladů věčně, nemyslím na to a vezmu doma klíče od toho co tam zrovna stojí. Taky nosím doklady u sebe a stává se, že mi rodinka odjede s autem a naopak i já . O kontrolu policie nejde, je to formalita, to je pouze o pokutě, možná nějaké ty body. Podstatné je, že auto má platnou STK a zákonné pojištění odpovědnosti. Doklady samozřejmě máte mít při jízdě u sebe, ale kdyby se opravdu něco stalo, nepůjde o ten papír v kapse, ale o skutečný stav.

kecám, zelená karta se vždy válí v palubce, nemívám malý techničák, občas i řidičák s občankou.

Datum: 26.10.16 07:04

Super!děkuji
Od: honzik
Datum: 26.10.16 07:18

Beruno, bez urážky, ale Vy a Osel jste ztělesněním mé automobilové noční můry. Totiž, že s takovým někde budu muset řešit nehodu. Drobný ťukanec stačí vypsat formuláře a jet domů. Vy z toho uděláte kovbojku s nutnou účastí policie. Nebo myslíte, že vám budu věřit, co mi nadiktujete? Nemám lístek nejedu mhd, nemám doklady, nejedu autem. To dokáží pochopit i malé děti.

Datum: 26.10.16 07:39

Honzíku, Barunka chtěla jen odpověď, že může jezdit, jinou nepřijala.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.10.16 11:51

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 26.10.16 12:13

Klidně ukončete diskuzi, páč je k ničemu, jen urážíte, přestože Vám říkáme svatou pravdu. Přeji Vám, abyste potkala policistu neznalého předpisu a nedostala pokutu.

Není zde jediná odpověď, která by Vám dala za pravdu, ale stále nevěříte..

Datum: 26.10.16 14:08

Na honzíkovu odpověď jste určitě nečekala, on totiž neodpověděl podle Vašeho přání, i když odpověděl správně (takže on rozhodně není ten blb). Ovšem v tom případě nevím, proč se vlastně ptáte, když nepřipouštíte skutečnost, že může mít pravdu někdo jiný, než Vy.

Datum: 26.10.16 08:43

"Tak jo - supééér".

To jo. Akorát že úplně špatně *bzum*. Ale Vy asi jinou možnost nejste ochotna přijmout, že? No je to Vaše věc, Vy ponesete případné následky. Pokud Vás jen zastaví na kontrolu, jde "jen" o nemalou pokutu. V případě nehody (i drobné) si navíc přiděláte neskutečné množství problémů. Bez papírů bych jel jen v případě, že by šlo o něco hodně vážného (třeba akutní převoz do nemocnice).

Datum: 26.10.16 11:50

Ptala jsem se na to policistů a můžu vyjet s velkým technicakem,kdyz vozidlo má na SPZ platnou známku není problém a je způsobilé k provozu takže vyrazim!všem děkuji za odpovědi končin diskuzi!
Datum: 26.10.16 11:58

Nechtěl bych narazit na policistu neznalého zákona...

Od: asd1
Datum: 26.10.16 12:12

To je nesmysl. Velký techničák ten malý nenahrazuje, legálně bez ORV jet nesmíš. Resp. jet klidně můžeš, ale při kontrole hrozí sankce tuším do 2k na místě.

Ano vozidlo s platnou TK je způsobilé provozu, ale ty u sebe nemáš ORV - to jsou dvě různé věci ;)

Jako řidič bys tohle měla znát, tak hlavně neříkej "myslela jsem že velký techničák stačí" - to bys taky mohla mít problém s neznalostí předpisů.

Od: mzxy
Datum: 26.10.16 13:52

blahopřeju, stačí se podívat do zákona 361, tam je jasně a srozumitelně napsáno, co má mít řidič u sebe...:-P

Od: mzxy
Datum: 26.10.16 13:48

ale v zákoně 361 se nepíše nic o malém a velkém techničáku, řidič má mít u sebe OSVĚDČENÍ O REGISTRACI.

Dnešní forma "techničáku" je EVROPSKÁ a obsahuje vše, co požadují eurohujerové ve směrnici 1999/37 ES a k tomu jako bonus spoustu nadbytečných informací

tato evropská forma registračního dokladu se jmenuje OSVĚDČENÍ O REGISTRACI, velké 45 cm dlouhé sloní ucho je označeno jako část II ( mimochodem celá EU to má obráceně, jinde je to díl I: ) ) a malé ORV je označeno jako část I.

Pokud zákob ukládá povinnost mít u sebe OSVĚDČENÍ O REGISTRACI ( bez uvedení, která část se vozí s sebou), je jedno který díl máte u sebe. Pokud někdo chce, aby řidič u sebe vozil díl I., musí to takto napsat do zákona. Občanům lze ukládat povinnosti jen na základě zákona ( ústavní pořádek ČR)

Pokud tedy máte doklad k vozidlu, který je označen jako OSVĚDČENI O REGISTRACI, tím, že jej máte u sebe je naplněna litera zákona.

Horší je to / z hlediska slovíčkaření/ s dobovými doklady, označenými jako Technický průkaz, které jsou bohužel u nás pořád v platnosti...pokud nemáte EU formát ORV I., ale papírové "osvědčení o technickém průkazu" , můžete nabýt dojmu že s tímto dokaldem nelze jezdit...vysvětlení je v zákoně 56/2001 Sb...TP i ORV jsou pojmy označující stejný doklad...

Z výše uvedeného plyne že u sebe můžete mít jakýkoliv platný registarční dopkald k vozidlu, a to až do doby, dokud nám někdo neuloží zákonem povinnost vozit s sebou pouze konrétní / první nebo druhý díl/ dokladu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.